Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Vyvýšená postel - od jakého věku?Vyvýšená postel - od jakého věku?
HanzliciHanzlici
6.8.2012 v 8:52:53

Ahojte, o víkendu jsme s mužem opět mluvili na téma přestavba pokojíku. Vzhledem k tomu, kolik tu máme místa (a v zimě tepla při zemi), rozhodli jsme se pro Áňu pro vyvýšenou postel. Spala by asi tak metr na zemí, možná víc, až tak detailně jsme to nevymysleli, zatím. Měla by nahoru schůdky nebo něco na ten způsob, samozřejmě zábranu, aby ve spaní nespadla dolů, ale ptám se: Kdy je vhodný věk na to, aby na takové posteli spala? Nebo kdy jste tam svoje dítko nechaly spát vy?

Stránky: [1]
PetraPetra
8.8.2012 v 0:16:21

Jani, ještě nad tím přemýšlím a asi bych vyzkoušela dát Aničku spát do normální postele – myslím, že tam po probuzení nebude mít tendenci se stavět. Tipuju, že k tomu děti motivují ty šprušle, to že se nahoře ručkama chytnou.
Taky bys vyzkoušela, jestli bez “mříží“ nebude z postele chtít naběhnout rovnou za tebou (jestli by pak nehrozil pád z toho žebříku)…

…neustrnout ;-)

zzabickazzabicka
6.8.2012 v 20:15:51

Ahoj, my jsme dali dceru do patrové postele když měla asi 3a čtvrt, ale chtěla tam dobrovolně sama, nějakou dobu jsme si o tom povídali a pak řekla že už chce…
Ze začátku nesměla sama ani nahoru ani dolu, máme svislý žebřík, spí s námi v ložnici tak mě v noci případně vzbudila ale nedělala to často většinou spí celou noc a nyní po půl roce už leze sama nahoru i dolu a ještě se jí nic nestalo. je fakt že první noc jsem skoro nespala a kontrolovala ji ale pak už v pohodě :-)

HanzliciHanzlici
6.8.2012 v 11:32:08

Péťo, děkuji za změření. Ančí se v noci vůbec nebudí. Akorát po posteli trochu “cestuje“, spí v mnoha pozicích a naráží na okraje postýlky – což by se u zvýšené postele vyřešilo právě tou zábranou. Jediné co by mohlo právě dělat problém je to, že když se probudí, stoupá si. Tak v postýlce má stejně vysoké šprušle, takže se nic nestane, ale nevím, co by dělala, kdyby tu zábranu mohla přelézt. Jako říkám si, že pud sebezáchovy jí nedovolí to přelejzat a spadnout, ale… proto jsem právě myslela, jestli v roce a půl až ve dvou letech není ještě brzy… jak to vyzkoušet?

PetraPetra
6.8.2012 v 10:39:10

Ještě mě napadlo změřit to – výška je cca 90 cm.

…neustrnout ;-)

PetraPetra
6.8.2012 v 10:35:07

Jani, myslím, že věk v tomto rozhodování až tak velkou roli nehraje. v potaz bych brala spíš to, jak Anička spí – budí se často v noci? Když se vzbudí, co udělá? – bude tě volat nebo bude chtít jít sama za tebou? Je cestovatelka, nebo spí klidně?
Naše Anička na zvýšené posteli spí cca od 4,5 let, za ty 4 roky byl jeden karambol – podjela jí noha, když lezla dolů ze schůdků. Ale stalo se to když už byla větší.
To naše zvýšené jednolůžko má takové zábrany, že je vlastně i bezpečnější než klasická postel. Žebrík k ní jsem chtěla šikmý, přijde mi to pro prťata bezpečnější a jednodušší. Teď budeme předělávat na klasickou palandu, tam už dáme klasický svislý žebřík kvůli místu v pokojíčku.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist