Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Máte někdo lupénku?Máte někdo lupénku?
keenspeedkeenspeed
9.7.2012 v 13:14:26

Ahoj, já ano. Mám k ní náběh už od angíny na střední škole, jenže to se mi objevilo pár flíčků, jinak až do dnešní doby v podstatě nic. Sem tam období lupů ve vlasech, jinak 1x rok 1-2miniflíčky na těle. Ovšem nedávno jsem měla zase náběh na angínu, a asi i vzhledem k dalším okolnostem lupénka propukla parádně. Vlasy, větší fleky v obličeji, na zádech, břichu, rukách malé flíčky.
Dnes jsem teda vyfasovala hromadu kortizonu – šampon Polytar + Diprosalic, na obličej Locoid, na tělo nějakou dělanou mast.

Jenže to je jen krátkodobě. Pomohlo vám něco “obyčejného“, třeba i úprava stravy, detoxikace organismu atd?

Děkuju předem Iv.

Stránky: [1]
keenspeedkeenspeed
10.7.2012 v 15:48:10

Lien – vím, četla jsem, jak jsi ji prodělala před otěhotněním, ale já zvažuju jinou očistu, na tohle se nějak necítím. Video o ekzemu jsem zkoukla, děkuju.
A ještě mě napadlo, jestli mi ten rozjezd lupenky nemohly udělat detox,náplasti na chodidla + pití kopřivy? Nebo k tomu aspon přispět, časově by to odpovídalo než se lupénka pořádně ukázala cca 3týdny zpátky. Uvidím.
Budu prostě zkoušet, našla jsem ještě doma homeopat. Rubisan, tím jsem mazala oči na jaře, a ted skoro všechno místo těch kortikoidů.

LienLien
10.7.2012 v 12:45:37

Keenspeed, jestli chceš přímo detoxikovat střevo, tak doporučuju hydrocolon, sice tedy si připrav pár korun navíc, ale asi nic účinnějšího není. Pokud se chceš na něco zeptat, osobní zkušenosti mám, vždy k tomu podstupuju ještě jaterní kůru, oboje preventivně, nemám žádné problémy.

Anonym
9.7.2012 v 17:29:48

Ahoj,
mám lupénku několik let – dlaně a chodidla. V létě je to hnus, kůže je suchá, namáhaná a na chodidlech to vždy praskne, byť se snažím sebevíc. Pak chodím po otevřenách rankách a to celkem dost bolí.
Před dvěma měsíci se osypal syn – skoro celý jako by měl kopřivku. Podezření je právě na lupénku po prodělaném horečnatém onemocnění – podotýkám, že se snažím už dlouho žít co nejvíc bez chemie, kvůli imunitě. Nemocní moc nebýváme a stejně to přišlo takhle. Samozdřejmě je mi jasné, že to nemusí být jen vliv tohoto. Gen je gen, u někoho se to projeví, u někoho ne. Já třeba nikoho v rodině neznám, že by to měl.

K té léčbě – každému pomáhá něco jiného. Spousta lidí nedá dospustit na poměrně drahou přírodní mastičku dr. Michaels – mně nepomohla.
Co jsem dostala od dr. tak buď pomohlo jednou a příště (třeba i za 2 roky) už ne nebo to pomohlo tak, že se to jen nezhoršovalo.
Takže těžko radit, zkušení lupénkáři tuto situaci znají, tak už kolikrát ani neradí.
Konopí z lékárny mi nepomohlo. Domácí mast mi pomáhá nejvíc z těch nekortikoidních přípravků- ale pouze udržovat to v normě a bez svědění a bolesti.
O rybkách uvažuju, ale chtěla bych si je chovat doma.
Na moře nejsou prachy, takže asi tak….

Chce to zkoušet, zkoušet,…

Markittka.P

LienLien
9.7.2012 v 17:14:10

je to sice o exemu, ale třeba tě to osloví
http://www.homeopat.mypage.cz/menu/pripady-z-ordinace/exem

keenspeedkeenspeed
9.7.2012 v 15:17:55

Ksando, díky :-), já právě lokte a kolena nemám vůbec. Ale k rybičkám bych si možná mohla lehnout celá, nebo teda od pohlaví nahoru :-). Alkohol neznám už celkem dlouho a nekouřím, u mě bude spíš problém v zasejřeném střevě, proto chci zkusit detox.

ksanda.1MD
9.7.2012 v 14:15:02

No, já ji sice nemám, ale má ji moje mamka, takže o tom vím celkem dost. Mamka má takovou tu “klasickou“ formu – “zalité“ celé lokty a kolena. Všechny mastičky ji pomáhají opravdu krátkodobě, nejlepší je samozřejmě moře – jezdí 2x za rok a tak po 4měsících už vždy říká, že by zase moře potřebovala:-). Hodně záleží na tom, aby se to neškrábalo a také na tebou zmiňované životosprávě. Hlavně žádný alkohol a cigarety. Teď jsem mamce sehnala mastičku z konopí (domácí), ale ještě nemá vyzkoušené. Ty konopné mastičky z lékárny jsou zřejmě mnohem slabší. Pak jsem ještě slyšela o nějakých rybičkách, které tu starou kůži oždibujou (např. ponořit loket do akvárka s těmi speciálními rybičkami) – v televizi o tom mluvili jak o zázraku, ale mamka to zkusit nechce – prý se nenechá “okusovat“, takže jsem víc nepátrala.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist