Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Urychlení menstuaceUrychlení menstuace
Anonym
3.7.2012 v 20:52:16

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo nezná nějakou radu, jak urychlit začátek menstruace – stačilo by tak 2 – 3 dny. Injekcí u doktorky to řešit nechci, tak bych uvítala, zda má někdo zkušenost s nějakým přírodním způsobem. Děkuji. Zdenka

Stránky: [1] 2
lnorilnori
24.7.2012 v 0:27:28

Tak to jsem řešila před týdnem. Měla jsem dostat menstruaci a deset dní nic. Měla jsem angínu, při který jsem zhubla 5 kilo (naštěstí už je mám zase zpátky), tak asi tím se mi to rozhodilo. Každopádně když už to potřebuju, tak to dělám tak, že si dám svařák nebo jenom teplej čaj, ve kterým povařím gram nebo dva nastrouhanýho muškátovýho ořechu a k tomu horká koupel, někdy pak další den i ten čas z černobýlu, už samotnej. Zatím mi to vždycky pomohlo. Ten muškát, svařák a horkou koupel by asi neměl zkoušet někdo s vysokým tlakem.

LienLien
6.7.2012 v 20:47:17

Jestli to ještě stihnete, pořidte si kelímek (menstruační kalíšek). Je to opravdu mnohem pohodlnější i na koupání i na osobní hygienu.

Anonym
6.7.2012 v 20:41:56

Corino, já jsem se zmínila a dověděla jsem se, že injekce samozřejmě možná je, ale bohužel na každého to může působit jinak. A protože jsem doteď nic takového neabsolvovala, tak jsem tuto možnost zavrhla, neboť zasahovat do běhu věci s nejistým výsledkem nechci. Mám ale opravdu dobrou doktorku, které věřím, a dle ní koupání ve slané vodě působí jako přírodní dezinfekce, takže s tamponem by, samozřejmě že ne hned na začátku, neměl být problém. Přiznám se, že je to též kvůli dovolené – po hóóódně letech jedeme s dcerou za sluníčkem za hranice všedních dnů. Určitě někdo namítne, že toto není závažný důvod. Pokud šlo o koupání v koupalištích apod., tak jsem se vždy smířila s tím, že to je prostě tak jak to je, ale tentokrát bych si chtěla na dovolené odpočinout se vším všudy. Tak asi takhle. Zdenka

Anonym
6.7.2012 v 13:42:30

Lien, kdyby jsi nepoužila smějícího smajlíka, urazila bych se :-) jelikož opravdu jako anonym nechodím..a pravdu máš, nechodím vůbec, nebo jen sporadicky, sem tam nakouknu….ale fáákt sem tam! :-)

Zdeni, já mám na přemýšlení týden, protože právě za týden jdu na preventivku k doktorce. Tak si říkám, zda se zmínit, nebo to nechat tak. Jsem ale před očekávanou menstruací protivná, mám mé rodině kazit dovču? :-( Ach jo, dilema. Nakoukla jsem a vidím: máme stejný problém, proto jsem reagovala. Pokud bych se rozhodla pro injekci, bylo by to poprvé, co bych chtěla zasáhnout do organismu.
Jak jsi se nakonec rozhodla?? Corina

Anonym
4.7.2012 v 21:24:28

Děkuji všem, ani jsem nepředpokládala, jaká diskuze se zde rozvine. Po přečtení prvního příspěvku od Lien jsem chtěla ihned reagovat, neboť svůj dotaz jsem opravdu nepsala, abych si přečetla takovouto odpověď, ale nakonec jsem si to raději rozmyslela. Samozřejmě, že nejpřirozenější je nechat proběhnout MS tak jak má,nikdy jsem se to nesnažila nijak ovlivňovat, ale jsou situace, kdy se to opravdu nehodí. Možná jsem se vyjádřila ne příliš přesně, pokud jsem použila slovo “přírodní“, ale měla jsem opravdu na mysli jiný způsob řešení věci než injekcí u lékařky. Děkuji Babofce, která mi svým příspěvkem mluvila z duše a Corině, která pojala věc zcela prakticky. Zdenka

LienLien
4.7.2012 v 20:03:54

Babofko to je velmi zvláštní co z mé odpovědi čteš, není tam ani kousek jakéhokoliv posuzování podle ničích měřítek. Paní chce radu jak přírodně upravit menstruaci. Ona stojí o to, aby to bylo přírodně a já mám právo jí v dobrém upozornit, že přírodní je nechat menstruaci být. Nic víc jsem nenapsala.

To, co píšeš je tvoje projekce, nikoli můj text.

Jinak k operacím, pokud by to bylo jak píšeš s Jipkou, nemohla by žádná žena porodit atd., protože pak z člověka také teče krev a světe div se, nikdo se nad tím nepozastavuje ani nemění kelímky. No tak nevím teda.

Do OV mi klidně napiš kde jsi přišla k názoru o očkování mých dětí, ráda bych to věděla, i když možná pokud si mé reakce vykládáš tímto způsobem, možná že jsi to někde četla.

MarieBMarieB
4.7.2012 v 20:02:03

Babofko já děkuji za osvětlení ohledně operací, přijde mi to logické a rozumné, nevěděla jsem to. Naštěstí jsem to ještě vědět nepotřebovala ;-).

Krásný večer!

babofka
4.7.2012 v 19:34:09

Lien, paní se hlavně ptá, JAK urychlit začátek menstruace. A preferuje přírodní způsob před injekcí u doktorky.
Jó kdyby se ptala, jestli urychlení menstruace je přírodní, pak bych chápala Tvoji odpověď.
Jediné, co mě tedy prudí (i když to není to správné slovo :-) ) je, že se zapojuješ jinak, než bylo požadováno. A to jsem Ti napsala, že moralizuješ. Resp. posuzuješ činy jiných jen podle výsledku jejich činů (podle Tvých měřítek správnosti a nesprávnosti) a ne i podle toho, co je k nim může vést.

S operacemi se to má tak, že akutní (život ohrožující stavy – úrazy, nehody, apod.) se dělají okamžitě a přednostně. Na všechny jiné operace se objednává a objednací lhůty jsou různé, podle jednotlivých zařízení od několika týdnů do několika let. Operativně se řeší někdy osmičky (zuby), různé gynekologické operace, výměny kloubů (kyčle, kolena), žlučníky, plastické operace, vynětí kožních znamének, ale také rakoviny, apod. Na všechny takové operace je nutné se objednat a při objednání je každá pacientka poučena (měla by být), že nemá menstruovat. Zvyšuje se totiž krvácivost a rána více krvácí (pro operatéra je to horší, složitější, operace delší (více se odsává) a u větších zákroků pak hrozí riziko nutnosti podání krevních transfuzí. S tím zase souvisí další rizika (i finanční náklady nemocnice).
A v neposlední řadě – pokud jsi po velké operaci upoutána na lůžko a ležíš třeba na JIPce, neumím si představit, jak si chodíš vylévat ekologický menstruační kalíšek a jak Ti ho sestřičky mění :-)

To už ber jen na odlehčení :-) Jestli chceš v této debatě pokračovat, navrhuji OV, tam můžeme brebentit do sytosti a nemusíme zaplevelovat tuto diskuzi na zcela jiné téma ;-)

Krásný den

MarieBMarieB
4.7.2012 v 18:18:33

Každý tu má kus pravdy. Osobně se přikláním k tomu, co vypsala Babofka a to sex mimo menstruaci (během ní ani omylem), dovolená v klídečku a pohodě ať už s nebo bez menstruace a operaci jednoznačně bez. Už tak bude jistě nepříjemný zákrok a natož mít ještě rozhozené hormony. K tomu odklnění menstruace se přikláním opravdu “v nouzi“, též nejsem příznivec zásahů do přírody, ale na druhou stranu, proč bych se měla cítit nepohodlně? Ať každý zváží sám ;-). Jsem pro i proti :-).

Zdenko neužíváš hormonální antikoncepci? že bys vyjímečně vzala dvě tabla po sobě? Sice to asi není přírodní, ale většinou jisté a pokud to neopakuješ často, problém bych v tom neviděla. Jinak také znám svařák a teplou koupel….ale nic jsem nezkoušela, jen tu HA.

Tak pa a přeberte si to jak chcete ;-).

LienLien
4.7.2012 v 17:50:00

Babofko a co tě vlastně tak prudí, paní se ptá, jak PŘÍRODNĚ urychlit menstruaci. Na to snad existuje jediná odpověď, kterou jsem jí dala. Kdyby se ptala jako v jiné diskusi jak jíst hormony aby ovládala přirozenost a měnila ji dle svých přání, takové debaty bych se nezůčastnila. Jen jsem uvedla věci na pravou míru, dokonce to ani nepovažuji za moralizování, vím, že je spousta žen, které menstruace obtěžuje a považují jí za nějaké omezení a nemám pocit, že bych je měla převychovávat.

A s tou operací by to tedy bylo asi taky na debatu, za prvé vůbec jsem netušila, že když jdu na operaci nesmím mít menstruaci :-P. Za druhé na žádnou operaci, na kterou bych mohla čekat půl roku bych nešla (zřejmě to není nic životohrožujícího, dá-li se tak dlouho čekat).

Omlouvám se Zdence za odklonění od tématu.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist