Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Potřeby pro prvňáčkyPotřeby pro prvňáčky
Anonym
30.6.2012 v 13:50:25

Maminky, kde kupujete (resp. objednáváte) potřeby pro prvňáčky? Máte nějaké oblíbené stránky – spolehlivé, levné… Malá si vybrala tašku, ale zjišťuji, že ceny jsou opravdu v tom množství objednávaných věcí rozdílné. Děkuji Ksanda.1MD

Stránky: [1] 2
PetraPetra
28.7.2012 v 18:48:02

Letos školy nedostaly dotace na prvňáčky (nevím, jestli úplně všechny, nebo to záleží na krajích nebo obcích), takže ve srovnání s první třídou před 2 lety, je to tentokrát fakt o dost náročnější. Když šla tenkrát do školy Anička, kupovali jsme jen aktovku, pouzdro, nůžky, lihovku a pastelky, všechno ostatní dostali ve škole (včetně kufříku na VV). Teď se mi nad seznamem protočily panenky – ze školy dostanou tempery, vodovky, voskovky a mazací tabulku, jinak všechno kupujeme, nebo se vybíraly peníze, že nakoupí společně. To už pak fakt stojí za to koukat po cenách a případně objednat i přes net.

…neustrnout ;-)

marika81
28.7.2012 v 14:37:01

Tak my jsme to minulý rok všechno kupovali bud v marketu nebo v papírnictví, batoh jsem objednávala na netu i s kufříkem na svačinku a i pouzdro :-)

U nás nechtěli nic, co se týkalo učebnic a sešitů, tak jako výtvarných potřeb, to vše dostali první den :-)

Co po nás chtěli byli psací potřeby, pastelky, tužky, později, až tornáda, pak desky na písmenka a číslice, složky na učenice a sešity/ ty jsme kupovali v marketu a měli i pěkné motivy/, pak chtěli zástěrku nebo staré tričko na výtvarku+ ubrus na stolek, nevím, jak u vás, u nás v papírnictví mají celou sadu za pár kaček, kufřík nebo krabicu od bot na výtvarné potřeby, počítadlo chtěli, balon, polštářek na relaxaci, flétnu/ ani jsem nenamítala a byla moc ráda, že se na ní učí v rámci výuky a nemusí chodit do hudebky/………….no a pak klasika bačkory, cvičky, na tělocvik, taktéž, jak někdo psal legíny, tričko, někdy teplákovka, pytlík na tělocvik měla, ale u nás zbytečnost, stačí plátěná taška, mají své skřínky přímo u třídy, takže to měla uložené v poličce :-)

Tkaže si myslím žádná hrůza, koupí se všude ty potřeby a pak už jen záleží na škole, co chce :-)

Pavlinkav
28.7.2012 v 13:53:32

My jsme aktovku ozkoušeli v obchodě a poté objednali na netu… Vím, že to nemají obchodníci rádi, ale ušetřila jsem víc jak 300 Kč… to už je fakt dost.

Jinak u nás prvňáčci dostanou jak co, úplně všechno nekupujem. Dostali jsme seznam v červnu, mám možnost nakoupit ve velkoobchodě, takže jsem tak již učinila a opět se ceny dost liší od klasického papírnictví.

Kupovali jsme kufřík, tempery, štětce, kelímek, tužky (p.uč. chce protiskluzné, které dělá jen jedna firma a jedna tužka stojí 22,-Kč, jsem zvědavá, kolik mi jich dáma stihne polámat a poztrácet.. docela drahý špás), složky na číslice a písmenka (koupila jsem 2v1, snad jsem neudělala chybu) a k tomu podložka na skládání.

Voskovky a pastelky i plastelínu máme doma v obr množství, jak pořád od někoho dostává (zavedla jsem v rodině, že než dojít s čokoládou, tak raděj s něčím k tvoření…), tak to jenom vytahnu, jako když najdu ;-)

Na sešity nám p.uč. doporučila obyč plastové složky, ne ty papírové s různýma motivama – jsem ráda, plastové jsou lehčí a dceru jsem k nim namotivovala tak, že jsem jí dovolila na ně lepit samolepky (pořád bojujem, kam může lepit, tak konečně má svou plochu ;-) ).

Pytlíky jsem se podle návodu zde na VD rozhodla ušít a tak mi zbývá už jen dokoupit bačkůrky (to samozřejmě až těsně před), asi cvičky, z těch mi asi vyrostla. Teplákovku nemáme a kupovat nebudeme – dostane do TV legíny a mikinu.
Ručníček jí koupila babička, poštářek na židličku jsem koupila tento týden u vietnamců takový obyč podsedák.
Polštářek na relaxaci si vybere z té hromady, co máme doma…

Takže my už snad i všechno máme :-) Nesnáším nakupování na poslední chvíli nebo v davech :-)

…objevovat doteď nepoznané…

PeťkaPeťka
27.7.2012 v 21:17:28

No, tak to slyším prvně..
Co na to říct, Člověk to koupit musí, to chápu.

ksanda.1MD
27.7.2012 v 20:37:23

Peťka, tak u nás děti nedostávají vůbec nic – pouze jim zapůjčují učebnice. Seznam byl opravdu dlouhý – od gumy, přes sešity, 6 průhledných fólií, šanon…, veškeré výtvarné potřeby + kufřík na ně, stavebnici seva… No, myslím, že na tom finančně nejsme nijak špatně, ale vůbec jsem si nedokázala představit, že bych byla na děti sama… a tohle vše měla platit.

ksanda.1MD
27.7.2012 v 20:33:14

Teď jsem si dočetla celý příspěvek od Kukačky – my právě seznam dostali už v červnu, tak jsem to chtěla nakoupit už teď, aby mi na konec srpna zbyli “jen“ boty na tělocvik, cvičky, teplákovka…

ksanda.1MD
27.7.2012 v 20:31:20

Tak jsem nakonec objednala přes http://www.papirko.eu. Celkem pěkné ceny, druhý den jsem měla vše doma a hlavně jsem tam objednala úplně vše co malá potřebuje (včetně tužek…). Batohu jsem se také trošku obávala, ale buď jsem měla štěstí nebo umím dobře číst recenze, měřit a prohlížet neb malé padne jak ulitý, tak mám radost:-)

Anonym
27.7.2012 v 12:42:47

Taky jsme kupovali v papírnictví, ne přes net. Mám radši, když to můžu okouknout naživo a batoh je potřeba opravdu vyzkoušet. Zkoušeli jsme Topgal, ale nakonec vyhrála značka Cool, batoh seděl líp a byl i lehčí. My jsme kupovali hlavně batoh, penál, desky na sešity a obaly, takové věci jako pastelky, vodovky, atd. děti dostávaly. Pero potřebovaly až někdy púo vánocích. Určitě dostanete seznam, tak bych se s tím zas zatím tolik netrápila. Kukačka

PeťkaPeťka
27.7.2012 v 10:02:51

Urči doporučuji aktovku či batoh vyzkoušet přímo na dítěti.
Jinak není nutné nakupovat nic napřed, pokud už nemáte ze školy přímo seznam. Hodně škol vybavuje prvňáčky a rodiče dokupují jen něco.
My kupovali kromě tedy aktovky a penálu vlastně jen desky na písmenka – ale až po třídních schůzkách, každá učitelka si přeje koupit jiný typ (jsou společné či jednotlivé), sešity dostávají, učebnice také. Takže dál jen zástěrku na výtvarku, kapsář dostaly všechny děti erární.
Pastelky nám učitelka také doporučila a na plnící pero je času dost, nicméně i u nás pero děti dostaly.
Dle mého je nejdůležitější aktovka, ale tu je třeba opravdu důkladně vybrat spolu s dítětem.

MANKAš
27.7.2012 v 9:12:48

Tak my jsme aktovku (herzlitz) koupili v hračkárně/papírnictví Wiky, zaregistrovali jsme se do jejich klubu, měli jsme na aktovku stovku slevu, dostala pytlík na přezůvky a puzzle za nákup nad tisíc korun, tak příští nákup všech potřeb bude zase ve Wiky:-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist