Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Zánět středního uchaZánět středního ucha
keenspeedkeenspeed
30.6.2012 v 12:35:49

Ahoj, ve čtvrtek ráno šel Eli do školky v pohodě. Odpoledne prý usnul venku na lavičce a celý den bez nálady, že ho bolí bříško. V šatně měl zimnici, mazali jsme domů a měl 39,5. Dostal sirup, spal.

Ráno v 5hod, že ho bolí ouško..už ve čt měl v uchu něco uschlého. Utřela jsem to. Ráno znova. Šli jsme k dr., a ona říká, to prasklo ouško samo. Krk měl čistý, rýmu nemá, nekašle. Jen to ucho. Neměl na něm ani bouli, před týdnem rýmu, ustala, a najednou to takhle přišlo ze dne na den, celou dobu si ani nestěžoval při oblíkání, že by ucho bolelo nebo něco.

Teplota byla většinou přes 38, někdy spadla dolů, ale zase vylezla. Průběžně říkal, že ho bolí ouško nebo bříško. Na ORL nám psali Otobacid. Stejně si stěžoval na bolesti a stále ouško teklo. Dnes ráno 37 a nic. Kápla jsem do ucha, za 2hodky stále kňoural, že ho bolí, ani nejedl, a opět 38,7. Jeli jsme na ORl na kontrolu, dr. si přečetl zprávu, dopsal dnešek, napsal nějaký ATB, místo nich v lékárně dali Amoksiklav, neb ty psané už dlouho neměli. Ale zase – fakt jsou ty ATB nutný? Proč ty doktoři nedělají CRP, který je otázkou minuty…

Tak jsem se jen tak vykecala, když máme to pěkné slunečné počasí.

Stránky: [1]
keenspeedkeenspeed
1.7.2012 v 11:33:15

Včera ještě byly horečky, ale dneska bez teploty, ouško občas vlhké, ale bolí sem tam při oblíkání. Dávám jen ty kapky do ucha, ATB ještě nepoužity, objednala jsem si domácí CRP test, tak uvidíme.

PaKo
1.7.2012 v 9:22:48

Já mohu doporučit svoji zkušenost s nahříváním ucha alkoholem. Je pravda, že klasický zánět středního ucha bakteriální jsem zažila jen jednou u nejstarší dcery, a tam opravdu pomohla atb. nAle mladší až v ve starším věku, u rýmy nebo když jí nafouká do uší, tak si často stěžuje na bolest a pomáhá nám slivovice nakapaná na vatu a vložená do ucha. Imitace lihových vložek z lékárny a několikrát už to pomohlo.P.

LienLien
1.7.2012 v 8:31:22

Ano, to je možné. Malou bolelo ucho jen 2x (takže bolest ano) a horečku měla tak normální 38. Takže žádné drama se nekonalo, začalo to v noci a do večera to bylo pryč (žádný výtok, nic) jen kapání oleje asi 4x a spánek dle chuti.
Podruhé to nedošlo ani k horečce, už jsem byla trošku v obraze a z jejího chování ještě před stížností na bolest vypozorovala, že se cosi s uchem děje a nakapala rovnou. V noci se pak probudila, že jí skutečně ucho bolí, dopoledne polehávala, ale odpoledne už řádila jakoby nic.
A mně to chytlo hned po ní (no že by to nebolelo to opravdu ne) a kapala jsem si dva dny a dobré.
Takže zda bakteriální nebo ne, to opravdu nevím.

PeťkaPeťka
30.6.2012 v 21:58:43

Lien, tak jste měli štěstí a ještě nikdy neměli asi bakteriální zánět středouší. Doprovázený bolestí a vysokou horečkou.

Naše babička si taky do ucha, pokud jí tam natekla voda, nebo “nafoukalo“ kapala olej a pomáhalo jí to. :-)

LienLien
30.6.2012 v 21:33:02

Peťko píšu co pomáhá nám ne co =vždycky někdo doporučuje= (mmch taky nám to někdo doporučil) :-P

PeťkaPeťka
30.6.2012 v 13:50:34

Lien? Teplé na zánět v uchu? Promiň, ale na zánět nám vždy doporučují naopak studené.

Jinak ano, ouško dokáže bolet hodně. Dobře, že to prasklo samo. Dnes teda Eliho opět viděl ušní lékař?
Alespoň co mám zkušenost, tak většinou po prasknutí do cca 1-2 dnů bývá vše lepší, bolest ustoupuje. U zánětu středního ucha měly moje holky teplotu max. 1-2 dny, pak už ne.

I když jsem taky s antibiot. opatrná, co se týká ucha, tam bych asi neváhala. Ale možná bych ještě den počkala. Záleží tedy na stupni bolesti a na tom, jakou má horečku. Jestli je stav horší, nebo se lepší.

Jinak ano, ucho dokáže potrápit opravdu prakticky ze dne na den, či z hodiny na hodinu. Ráno nic a odpoledne horečka, bolest…to asi zná téměř každá maminka.

Posílám Elimu pofoukání a ať je brzo fit!

LienLien
30.6.2012 v 13:33:21

zkoušela jsi teplý olej?
Nejlepší by byl diviznový, což chápu, že doma nemáš, ale nám pomáhá jakýkoliv (olivový, slunečnicový) teplý co nejvíc, ale aby nepálil (zkus sobě do ucha ne na ruku).
Taky se doporučuje rzkrájet cibuli nas co nejdrobněji, zabalit do kapesníku, ten dát na polštář a uchem na něj lehnout, nejlépe tedy když spí.
U nás na to nedošlo, nám pomůže vždycky ten olej.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist