Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Na VD o VD » Povídání o dětech - co je nejzajímavější?Povídání o dětech - co je nejzajímavější?
PetraPetra
25.6.2012 v 22:16:37

Mám tu další všetečné otázky pro vás, doufám, že se zapojíte v hojném počtu, otázek je taky docela dost ;-)

- Povídáte si často o svých dětech? (s kamarádkami, příbuznými, na netu…) Co rozebíráte nejčastěji?
- Jaká témata související s dětmi jsou pro vás zrovna nejaktuálnější?
- Jaké informace kolem dětí jste v poslední době hledali na netu?
- “Chlubíte“ se rádi úspěchy a pokroky svých dětí?
- V jaké oblasti vyhledáváte nejčastěji radu? (výchova, výživa, zdraví…)
- Jaké diskuze o dětech jsou pro vás čtenářsky nejatraktivnější?

… ať už zodpovíte všechny, nebo si vyberete třeba jen jednu, za každou odpověď předem děkuju!

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
ludlinkaludlinka
21.1.2013 v 17:27:45

A abych odpověděla i na jiné otázky

s kamarádkama které mají stejně staré děti a podobné problémy děti řeším, ale klidně vydržím o dětech vůbec nemluvit, zaleží na okolnostech

nejvíce vyhledávám na netu informace ohledně zdraví dětí

ludlinkaludlinka
21.1.2013 v 17:24:22

Ahoj, tak já momentálně řeším zhoršení prospěchu u syna, vždy měl jen jedničky a dvojky a teď se zhoršil hlavně v matematice, začal lajdat, takže zákaz tabletu a počítače, má ještě šanci zlepšit si známku na pololetí, dnes psali velkou písemku, tak uvidíme.

Jenže každý den řeším, jeho prosby, aby mohl na tablet, že mu mám zakázat raději televizi atd., jsem hrozně měkká, ale musím vydržet.

Jinak s Terezkou půjdeme k zápisu, ale o tom písnu do jiné diskuse

PetraPetra
28.6.2012 v 8:26:00

Piškotko, tebe tebe jsem tu už hooodně dlouho neviděla. Že tě nalákám zrovna touto diskuzí, by mě ani ve snu nenapadlo. Díky moc za všechny odpovědi!
Těch 30 dětí v první třídě je fakt pecka :-( U nás budou 2 po 19, ale taky to chvíli bylo napínavé. Ale to si nechám do naší prvňáčkovské diskuze – doufám, že se objevíš i tam ;-)
S tou ZUŠkou mě to zarazilo – u vás berou tak málo dětí? No, třeba naznali, že Sárinka to výtvarné vzdělání nepotřebuje… Uvidíš, třeba to vyjde příští rok, nebo někdo odpadne. Možná bych se zkusila někdy v září ještě poptat – nešlo by to?

kekunko, držím palce, ať se ti ta témata k vyhledávání už brzy změní na nějaká optimističtější. Třeba ten příští školkový rok už bude o poznání lepší.
Ten kouzelný proutek bych taky brala, tak jestli nějaký návod objevíš, sem s ním ;-)

JaniK, taky moc děkuju!

Všem – nenechávejte si to chlubení jen “na doma“, TAM-TAM by občas nějakou novou růžovku potřeboval jako sůl.

…neustrnout ;-)

JanaKJanaK
27.6.2012 v 22:06:53

Ahoj, takže moje odpovědi:
- moc často si nepovídám, nějak nemám s kým, občas s maminkama dětí z kroužku, který vedu

- momentálně příprava do školy, nebo náprava různých dys…

- tak jsem přemýšlela a nemohla jsem si vůbec vzpomenout, poslední dobou hledám všechno na využití volného času

- jasně, kdo by se rád nechlubil, ale spíš mezi rodinou a kamarády

- poslední dobou hlavně volný čas a výchova, zdraví naštěstí dobrý (ťuk ťuk)

- všechny, kde diskutující jsou ochotné připustit i jiný názor; takové ty dusné, urážlivé ovzduší nemám ráda a diskuzi raději opouštím

kekunkakekunka
27.6.2012 v 19:29:31

- Povídám, ale vyloženě to nevyhledávám. Nejčastěji na písku, když se ptají, jak staré dítko je, co v noci, co jídlo, … Když se mám čím chlubit, ráda se pochlubím a to to pak vykládám téměř kdekomu. :)

- Nejaktuálnější – nemoci, sekret v uších, adenotomie, domácí škola (jestli bude dcera i nadále tak často doma, tj. jen pár dní v MŠ/ZŠ z několika měsíců, stejně ji budu muset doučovat).

- adenotomie, domácí škola

- chlubím, a moc ráda! :) Kdo by se rád nepochlubil, že? ;) Ale spíš soukromě, na netu jen zřídka.

- rady – asi od každého trošku, když je problém, hledám, takže v poslední době to bylo: jak zahnat nudu, jak “donutit“ dítě spolupracovat v léčbě, …

- zaujala mě diskuze Školka – tresty od Lien, bylo tam hodně různorodých názorů na výchovu. Nad tou pestrostí výchovných přístupů se dá přemýšlet a můžu buď něco zlepšit, nebo si říct, že je fajn, že v té či oné oblasti to dělají i jiní tak jako já.

Jinak ráda koukám na tvořivé články. A bylo by fajn, kdyby se tu objevovaly i články na téma, co mají maminky dělat, aby na mateřské nezblbly. ;) Nějaké tipy, jak děti na pár hodin zabavit a mít klid. :D Nebo jak si vyrobit kouzelný proutek, který za nás uklidí to, co děti za den rozbordelí… :)

Piškotka
27.6.2012 v 12:30:12

Petři, ty umíš nalákat na téma :-)
Takže:
1.O dětech si povídám často, povětšinou s holkama na písku nebo v práci, a nejčastěji rozebíráme chování, zvyklosti, oblečení atd. Celkem všeobecně.
2.Nejaktuálnější je pro nás škola: 1.třída a vše kolem ní. Momentálně jsme nešťastní, že nové vedení města přikázalo udělat na každé škole pouze dvě 1.třídy, na každou ze škol se přitom dostalo 58-60 dětí, takže budeme ve třídě po 30 dětech!!! Vesměs většina kluci. No, v tomto případě lituju odkladu,ani nevíš jak! Učitelku, která bude Sárinku mít, jsme potkali včera a sama přiznává, že v dnešní době z toho má strach.
3.V posledních dnech jsem na internetu hledala ohledně Sárinky cokoliv na téma “Zmenšení krčních mandlí“. Ačkoliv už téměř 2 roky nebývá nemocná, ty mandle za ty roky dostaly zabrat a bohužel jí téměř uzavírají vchod do krčku. Takže hledám za prvé alternativní způsob (nedám dopustit na výrobky od Energy) a jinak se to bude muset řešit operativně, ve Frýdku-Místku krční mandle zmenšují, spousta maminek s tím má výbornou zkušenost.
4.Ráda se chlubím, malá nádherně kreslí, o talentu mluví školka už dva roky, a přesto smutně konstatuji, že ačkoliv školka vytiskla kalendář s jejími kresbičkami a předávali ho nyní na slavnostech školky rodičům, tak Sárinka zároveň nebyla přijata do výtvarky na ZUŠ. Mrzí mě to, hodně.
5.Nejčastěji vyhledávám cokoliv o zdraví :-)
6.Nejvíce mě asi baví diskuze o zdraví, stravovacích návycích atd. Zvláštní,že?

PetraPetra
27.6.2012 v 10:35:58

Mankaš, taky děkuju za odpověď :-) Dnes teda budu očekávat zprávu z pasování v prvňáčkovské diskuzi (teda, sama jsem ji dlužná, dnes máme schůzku ve škole, tak napíšu po ní)… A chlubení si nenechávej jen pro rodinu a přátele, v tam-tamu máme těch růžovek povážlivě málo poslední dobou ;-)

…neustrnout ;-)

PetraPetra
27.6.2012 v 10:28:12

anonymní – tvůj dotaz jsem si dovolila přesunout do samostatné diskuze, tady by zapadl a byla by to škoda. Takže mrkni na Po dvou dětech skoro žádná prsa – plastika nebo psycholog?
A malá prosba – když se do diskuze zapojíš (což by bylo fajn), nemusíš se nutně reistrovat a přihlašovat (chápu, že je to citlivé téma), ale vymysli si ke svým příspěvkům nějaký podpis, ať tě máme jak oslovovat (klidně to může být jen nějaké číslo, fiktivní jméno…).

…neustrnout ;-)

MANKAš
27.6.2012 v 9:45:07

Tak já si o dětech povídám často a ráda, nejvíce se svojí sestrou a kamarádkou, pak samozřejmě i s manželem. Řešíme jejich úspěchy i neúspěchy, úsměvné hlášky, nemoci, nebo jen tak.
Na internetu asi nejvíce vyhledávám také ohledně nemocí, teď jsme měly spálovou angínu a problém s tím sníst antibiotika, ale zvládly jsme to i bez nich. Se starší máme od malička potíže s nadváhou, takže hodně jsem vyhledávala ohledně štítné žlázy, růstové grafy…ale naštěstí, se nám nic neprokázalo, aktuálně vyhledávám podobné grafy u malé tříleté, poněvadž je zase hodně vysoká.
Rádi se chlubíme úspěchy holek, třeba flétnou, když jsme malou přihlásili, tak paní učitelka nám řekla, že jakoby se s ní narodila:-) tak jsme byli oba dva na ni pyšní:-)
Diskuze vyhledávám jenom tady na VD a jsem za ně moc ráda, přidávám i svoje postřehy, no a někdy se třeba i dívám na poradnu v mmb, také jsou tam někdy zajímavé zkušenosti.
Dneska budu moc pyšná na Magdalénku, máme pasování prváčku, když jsem ji včera viděla jak si chystá aktovku, tak mě až mrzelo, jak to všechno rychle uteklo:-) pěkný den vám všem.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Anonym
27.6.2012 v 9:33:06

Ahoj já právě řeším takový ženský “problém“ po dvou dětech skoro žádná prsa tak nevím co s tím plastika nebo psycholog? zajímaly by mne názory od ostatních

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist