Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Víte, čím chtějí být vaše děti?Víte, čím chtějí být vaše děti?
PetraPetra
22.6.2012 v 8:38:55

Čím chtějí být vaše děti?
- pokud jste se jich v poslední době neptali, zkuste napsat svoji domněnku a až se jich zeptáte, připište, jestli jste se trefili ;-)
Proč je zrovna toto povolání okouzlilo?
- víte, proč si vybrali zrovna tuto kariéru? :-)
Čím jste chtěli být vy v jejich věku? – a čím jste se ve skutečnosti stali?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5
VladanVladan
2.7.2013 v 9:26:03

Matodato, možná tě to trošku překvapí, ale myslím si že vím, o čem je tato diskuse :) Já jen reagoval na tvá slova, která jsi o něco níže napsala. Nezabývám se učením dospělých, jak si vydělat peníze. To ať dělají ti, kteří nic jiného neumí ;)

Mou specializací je pomáhat dětem nacházet cestu, jak mohou být v životě úspěšné díky tomu, s čím se narodily. Mým profesionálním oborem jsou tedy děti. Práce s nimi mě baví a fascinuje. Avšak i přes to, že s dětmi pracuji nejraději, pochopil jsem, že pokud jim chci opravdu pomoci, pak jediná opravdu účinná cesta vede přes jejich rodiče. Proto hodně spolupracuji s rodiči. Ale neučím je, jak se oni mohou stát úspěšnými (a potažmo i bohatými), ale jak mohou pomoci svým dětem se takovými stát. Ti přemýšlivější rodiče stejně pochopí, že to co funguje u jejich dětí, může fungovat i u nich.

Tož tak je to se mnou :)

Vladan Jílek
www.uspesnedeti.cz

nuninka
1.7.2013 v 20:00:07

Já chtěla být letuškou nebo policajtkou a mám vystudovanou umělecko průmyslovou oděvní školu :-)

nuninka
1.7.2013 v 19:58:54

Dcera chce být herečka :-) syn policatem, hasičem, tak uvidíme jestli jim to vydrží, nebo jak se to bude měnit :-)

matodatomatodato
1.7.2013 v 19:55:34

Vladane, tato diskuse je o tom, čím chtějí být naše děti, případně čím jsme chtěli být my, jako děti. V továrně na peníze opravdu nedělám. A téma – jak vydělat peníze by bylo asi pro jinou diskusi. Zkus ji založit a poradit nám, jak na to.

VladanVladan
1.7.2013 v 19:22:49

Matodato, ty jsi ještě nepřišla na to, že peníze se vyrábějí v hlavě? Peníze nejsou nic jiného, než nápad a následná schopnost a ochota tento nápad zrealizovat :-D

Vladan Jílek
www.uspesnedeti.cz

nica1nica1
30.6.2013 v 21:01:17

Padmé tak to klobouk dolů a vůbec se mu nedivím taky bych byla nespokojená

Anonym
30.6.2013 v 21:00:52

Naše dcera, která má fóbii snad ze všech zvířat chce mít buď ekofarmu nebo chce být veterinářkou. Jak na to přišla nevím – zvířátka se jí líbí, ale nesmí se k ní přiblížit blíž jak na metr… Syn chce být rybářem – což je taky vtipný, protože se bojí ryb (jiných zvířat ne – u něj bych si toho veterináře představit dokázala). Jinak se mi taky líbí múza :-). Kšanda

zbynula
30.6.2013 v 20:56:25

Pěkné téma :-) My to doma řešíme celkem často. Než se děti narodily, říkali jsme si s manželem, že by bylo fajn, kdyby byli oba zubaři:-) Synovi bude šest a když zmíníme, že by mohl být zubař, vzteká se. Včera říkal, že by se nemohl dívat na ty hnusné kazy. Syn chtěl být dlouho vojákem, když zjistil, že ve válce se zabíjí, chce být policistou a honit zloděje. On chodí do takové klučičí třídy (4 holky a 14 kluků a je to poznat…).Oni jsou pořád na týmy nebo na družstva a někoho honí, stíhají atd. Pro ženy nepochopitelné:-) Dcera má 3,5 roku a tyto věci neřeší. Ale když se jí syn vyptával, řekla, že paní učitelka jako máma. No, holt ještě tolik těch povolání nezná, tak co by mu odpověděla :-) Já jsem kolem toho pátého roku chtěla být kadeřnice a stříhala jsem panenkám vlasy. Pak nějakou chvilku letuška a pak vyhrála učitelka a to mě drží dodnes.

matodatomatodato
30.6.2013 v 13:54:36

Starší syn bude profesionálním fotbalistou a mladší se zatím nevyjadřuje,ale podle desítek minut strávených nad mravenci a brouky to tipuju na entomologa. Taky ho moc zajímá vesmír a sopky. Já jsem chtěla být letuška nebo pracovat tam, kde se vyrábí peníze – měla jsem představu, že když bude potřeba, prostě hodím štos peněz do batohu a půjdu…. Tak asi správně tušíte, že se mi to nesplnilo :)

PadméPadmé
30.6.2013 v 12:35:10

JanaK, ono je to vůbec zajímavé téma a je zajímavé i to, když ty děti pozoruješ, jak se vyvíjejí, jak se mění, jak se začne projevovat to, kam je to táhne, co jim jde (tak jako samo od sebe).
Upřímně – já jsem dřív, když byl syn menší, vůbec neuměla říct, ani odhadnout, jakým směrem se projeví, mám na mysli ve škole, protože na ZŠ mu šlo všechno.
Jak se říká – všechno má svůj čas.
Oni na to přijdou a my s nima :-).

Nico, to byl právě ten trabl, že syn se všechny nenaučil, uměl jich cca 170 (z těch 190) a dostal trojku. Asi nemusím psát, že spokojený opravdu nebyl ;-).
A máte-li štěstí na paní učitelku, tak to hnedle zaťukej :-).

V žádném případě Tě nechci “strašit“, já sama si myslím, že těch dobrých učitelů je víc. Vidím to na tom gymplu, jen jedna/dvě profesorky jsou takové “jiné“, ostatní profesoři jsou v pohodě :-).
A na druhou stranu – ona ani takováhle zkušenost není na škodu.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist