Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Zklamání ze Sokola - přijde vám to v pořádku?Zklamání ze Sokola - přijde vám to v pořádku?
makinea
17.6.2012 v 23:54:04

Ahoj holky, možná si chci jen ulevit, ale budu ráda i za váš pohled. Jestli já náhodou nejsem moc fajnovka.

Zkrátka dcera se letos ve škole přihlásila do pohybového kroužku, kde se celý rok věnují přípravě na Všesokolský slet.
Mají skladbu Návštěvníci, je to moc hezké, choreografie, hudba, i jak jsou barevní… Doposud měli pár vystoupení, všechno vcelku fajn.

V červenci pojedou na týden do Prahy a já jsem si dnes četla program a nestačila žasnout. Normálně mě to namíchlo.
Zkoušky mají od osmi ráno (tudíž než odněkud někam dojedou, budou muset jistě vstávat tak o půl sedmé), no a k tomu mají tři dny program večerní – prvně nějaký nácvik, pak generálku a pak samostný hlavní program. Mají to od devíti večer, přitom oni jsou na řadě až pátí, takže když počítám nějaké proslovy na začátku a skladby těch před nimi, dostanou se na řadu tak nejdřív ve 22hodin, ale možná i ve 23h. Jestli budou muset zůstávat až do konce programu nevím, doufám, že ne, to by bylo ještě přes půlnoc.
Ale i tak mně to přijde pro osmileté děti až nelidské, aby byly na nohách od půl sedmé, např. do půlnoci – než zalehnou – a aby to cvičení měli až takhle pozdě. A to nemluvím o tom, že jeden den je čeká tříhodinový pochod Prahou a to v červenci přes pravé poledne. Přijde mi to, že to vymýšlel někdo, kdo chce půlku Sokolů odrovnat.
Dnes byl Krajský slet – průvod přes poledne (jen půlhodinový, ale v tom vedru to stačilo), ráno zkoušky, program odpoledne a i tak měla dcera dost. A to byl jeden den a mohla jít normálně spát. v Praze takový budou mít celý týden.
Mně na tom vadí, že jde jen o tu podívanou, ale jaksi se zapomnělo na obyčejné a základní potřeby dětí.
Normálně mám strach, jak to dcera zvládne a asi budu celý týden jak na trní.

Stránky: [1] 2 3
PadméPadmé
10.7.2012 v 16:27:28

Tak to je dobře, že to všechno zvládla :-).
Je to holka šikovná! :-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

bamiskabamiska
10.7.2012 v 9:00:10

ráda že ve finále to bylo ok a má plno zážitků…to cvičení v nemoci je síla…také sme na to koukali :D

makinea
9.7.2012 v 22:40:10

Padmé, ano, vrátily se v pátek večer… M. špinavá, utahaná, ale v pořádku a řekla bych i spokojená. Sice říkala, že už je ráda, že je doma, ale zážitků má spoustu a myslím, že na to bude vzpomínat v dobrém.
Hned se na netu koukla na tu jejich skladbu a byla spokojená.I když některé věci byly možná ještě horší než jsem si představovala, tak jste měly pravdu, že děti toho zvládnou hodně… v tom poledním průvodu prý neměly žádné pití, spát chodily i v jednu v noci a usínaly v tramvajích, jeden kluk cvičil i nemocný a zvracel pak přímo při vystoupení… Stály hned i v úvodu při bouřce a dešti (bouřky se báli), ale déšť spíš byl dobrodružství a prý lepší než vedro. Dokonce prý holčička, kterou si při slavnostním zahájení vybral nějaký ten sokol k sobě na koně, byl holčička od nich, kromě zkoušek zvládly i několikrát koupání v rybníku, ZOO, Petřín….no zážitků spousta.

PadméPadmé
7.7.2012 v 17:58:25

Ahoj Makineo, tak jak? Už je malá doma? Živá, zdravá, v pořádku? :)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

makinea
6.7.2012 v 13:40:40

Peťko,

tak jsme se taky dívali.
No docela nás zaskočil ten liják a bouřka – u nás nic. TAk mě bylo líto těch, co vystupovali už na samotném zahájení a pak v tom mokrém čekali ještě třeba hodinu na svoje vystoupení. Ani nevím, jestli tam byla i dcera – přišlo mi, že tam asi nejsou všechny ty holky z Návštěvníků. To jsem si říkala, že stát tam v bouřce se asi ty děcka musí i bát – alespoň dcera se bouřky dost bojí.
Jinak ty nejstarší cvičence taky obdivuju. A oni jsou z toho ještě opravdu nadšení a berou to jako takovou čest… Jsou takoví hrdí a přišlo mi, že tím přímo žijí. Šlo to vidět už na těch krajských akcích. Upřímně mě pobavilo, když se spolukomentátor vykašlal na komentování a šel radši cvičit :D
Jinak musím říct, že teda jsem nakonec i ráda, že Návštěvníci byly večer, asi jako jediným tam udělali i zajímavé nasvícení, což myslím, že se mohlo líbit i dětem při cvičení.
Dcera nám pak psala ještě krátkou smsku o půl jedné v noci, to byla asi doba kdy se dostali ke spánku.
Manžel jí psal, že se nám to líbilo a že jsme na ni pyšní a ano mu napsala, že je na nás taky pyšná :) :D
Přijedou dnes večer, tak už se na ni těšíme a jsem zvědavá na další informace a jak se to líbilo přímo jí.

Jinak mi přijde, že Sokol žije z dob minulých. Přijde mi, že jim chybí nějaké modernější pojetí, chápu, že tradice mají své místo, ale kdyby teenegerům vybrali nějakou moderní písničku, k tomu jim dali nějaké nápaditější oblečení, tak by to pro ně bylo úplně o něčem jiném a mohlo to zaujmout i jejich vrstevníky. Přesně jak píšeš, taky jsem to nemohla vstřebat, že zrovna děcka co nejvíc sledují to nové a moderní, mají písničku, která přišla zastaralá už i mně v dětství.

No jinak ti Dánové, se mi moc nelíbili. Přišlo mi to ale jako strašná škoda, protože by podle mě stačilo, aby se na té ploše trochu líp uspořádali a bylo by to perfektní – cviky měli opravdu asi nejlepší (ta druhá skupina), ale jako celek to na mě působilo chaoticky.

Jinak dneska už nebudou. Narozdíl od těch jiných skladeb, ty teprv ten program museli mít zabijácký.

PeťkaPeťka
6.7.2012 v 10:48:14

Tak jsem se večer dívala na TV.
Obdivuji ty starší cvičence! Přijde mi to fajn, že babičky nesedí doma a chodí cvičit.
Viděla jsem skladbu, už ale nevím jaký měla název, byla pro starší děti a vůbec jsem nepochopila, proč jim k tomu dali takovou hudbu z let xy? To mi přišlo naprosto šílené. Dorost, starší děti a taková odrhovačka, ještě mix, to jsem vážně nepobrala.
I když tam padla kritika na vystoupení cvičenců z Dánska, mě se to líbilo asi nejvíc. :-)
Koukala jsem, že publikum bylo poloprázdné, což je asi škoda. Nejspíš to bylo tím, že se cvičilo až tak hodně pozdě večer. Třeba bude dneska návštěvnost lepší.
Makineo a tvoje beruška bude cvičit i dnes?

makinea
4.7.2012 v 22:31:38

Holky, díky za reakce.
Anonymní i za povídání, jak to chodí jinde.

No Lejstejsko, poznavácí znamení by asi neprošlo:D
Už ani na Krajském sletu nešla vidět, natož tady :D
Ale už to vědomí, že tam bude…

Jinak včera volala, že jí je smutno a že už chce domů a i tak do telefonu poplakávala. A že mají hnusný obědy.
Večer ale volala zas a už byla veseljší.
No a dnes taky volala dvakrát a zněla spokojeně.

Akorát jsou čtyři děcka ( z 16ti) nemocný (jedna holka angínu – jede domů, druhá zvracela, klukovi bylo špatně a čtvrtý už nevím), tak jen držte palce,ať to tam neskolí všechny.
To by byla fakt smůla.
Jinak dnes prý jeden kluk ztratil v tramvaji raketu (takový stan, s kterým cvičí), tak dnes cvičily jen s něčím provizorním a snad někde do zítřka seženou náhradní.
Jinak myslím, že už se těší, protože mi už poněkolikáté opakovala, v kolik to bude hodin a dnes mi tak důležitě říkala, že mají generálku (vlastně touto dobou).

lestejskalestejska
4.7.2012 v 14:11:08

Uplně slyším tu ránu, jak padá kámen ze srdce :-)
Já to říkala, že děti zvládnou daleko víc, než my :-) Hlavně co se týče ponocování.
Jsem ráda, že se jí líbí a bude mít spoustu zážitků a dobrodružství. Má nějaké poznávací znamení, podle kterého bychom ji poznali i “my tady“ pri cvičení? Třeba jiný kostým?? :-D Dělam si srandu, ale moc ráda bych viděla, která to je ta tvoje dceruška. Lest.

bamiskabamiska
4.7.2012 v 8:46:18

milá anonymní krásné čtení a tak ráda bych si přečetla i více věcí jak to funguje jinde at ve škole, přístupu dětí a nebo nějaké místní dobrůtky??? nechceš zavítat na stránky častěji a napsat třeba nějaký článeček…..

PadméPadmé
3.7.2012 v 21:23:15

Makineo, díky za nové “info“ :-).
To je báječné, že se tam malé líbí :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist