Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » RučitelRučitel
MANKAš
31.5.2012 v 12:37:35

Chtěla bych se zeptat, jaká práva má ručitel, má právo odstoupit od ručení? Švagr byl ručitelem tehdejší přítelkyni, nyní buduje se svou přítelkyní a bohužel, protože ta tehdejší neplatila včas splátky, tak mu nyní zamítli hypotéku na barák, při rozchodu se domluvili, že si ona tam dá jiného ručitele(nevím ovšem jestli to jde) nyní však zjistil, že tak neudělala, čekají už dva měsíce na tohle vyškrtnutí a nic se neděje? Nevíte někdo jak postupovat? díky za rady

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1]
radka2
8.9.2013 v 12:08:55

doufám, že nikdo zájem mít nebude. nebankovní půjčky jsou cesta do pekel.

Petiiii
8.9.2013 v 11:56:51

Jak už jednou ručíš tak je to špatné,dá se z toho jen těžce vycouvat:/ V tomto případě doporučuji spíše půjčky bez ručitele. Moc možností na získání půjčky bez ručitele není, ale mrkni například na web inzerce půjček, tam mají mnoho ověřených poskytovatelů půjček, měla jsem od tam půjčku už dvakrát a spokojenost. Podmínky v pořádku a žádné skrité poplatky – vše ale záleží asi na poskytovateli, každý je jiný. Žádný metr na nebankovní půjčky není, ale na lichváře na tom webu nenarazíte což je super.

LussyLussy
31.5.2012 v 15:52:42

mankaš,
já za 10 let zažila takových případů :-(.
Jak píše Marinada, rozešli nebo rozvedli se a bylo hotovo. Někteří to dělali vyloženě naschvál- schválně neplatili, aby musel začít platit ten druhý. I když jsem je upozorňovala, že ten škraloup budou mít oba, tak jsem fakt zažila, že manželovi to bylo jedno, hlavně že podusí bývalku, nechápu…

Jediné řešení je zažádat si o výpis z úvěrového registru. Více informací je na http://www.cbcb.cz, kde je popsáno jak o výpis zažádat.
Tam se bratr dozví, jak na tom je, zda má ten “puntík“ nebo ne.
Pokud ne, pak doporučuji, rychle někde sehnat peníze a ten dluh za bývalku doplatit a nějak to z ní pak vypáčit.
Jestli puntík má, pak mu běžná banka prostě nepůjčí. A výmaz trvá už nevím jestli 4 nebo 7 let.
Takže ať si spočítá co pro něj bude lepší. Jestli bez hypotéky udělat barák, nebo doplatit ten dluh u kterýho ručí.

MarinadaMarinada
31.5.2012 v 14:16:17

Už bych taky neručila. Před 10lety jsem ručila mému ex a ve výsledku on mi dlužil peníze na výživném a ještě přestal splácet půjčku a já byla na rodičovské absolutně bez peněz a obíhala jsem všechny možné úřady a stejně to bylo zbytečné. Ale byla to “zajímavá“ zkušenost – banka peníze z klienta nebo ručitele dokáže vytáhnout hned (ať už je má nebo ne), ale stát alimenty vytáhnout nedokázal celé roky :-)

MANKAš
31.5.2012 v 13:03:45

no tak to je pěkně blbé, oni mu řekli, že se zpožďují platby, jako, že jsou zaplacené, ale později než mají. Řekli mu vlastně také, že by mohla tam dát někoho jiného, jenže nabídla matku, která nemá takové příjmy, takže to neuznali. No je to teda ale nepříjemné, jediný kdo se tím baví, je zase ta bývalá, barák mu nepřeje a vypadá to, že on ho díky ní ani mít nebude…děkuji

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Anonym
31.5.2012 v 12:54:12

nelze odstoupit.
radka2

LussyLussy
31.5.2012 v 12:50:07

Mankaš, už 3 roky jsem mimo obor, ale za mě to fungovalo tak, že odstoupit od ručení nelze-to by úvěr nebyl jištěn a to banka nedovolí.
V naprosto vyjímečných případech banka dovolila ručitele vyměnit.
Pokud by to klaplo a bývalá tvého bráchy nějakého ručitele sehnala (je skoro zázrak někoho takového najít), pak trvá i několik měsíců, než brácha zmizí z úvěrového registru jako ručitel.
Do té doby, pokud chce třeba hypotéku, tak mu do výdajů započítají tu částku na kterou ručí. A pokud úvěr není splácen, je to v čudu. Brácha bude mít “černý puntík“, prakticky je z něj neplatič a nepůjčí mu nikdo. Dneska jsou podmínky pro získání úvěru hrozně těžký.
I když to podle reklam nevypadá. Snadno jí dostane jen ten, kdo má naprosto čistý registr.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist