Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Ach jo,to naše čůráníAch jo,to naše čůrání
berdy
28.5.2012 v 19:49:08

Moc by mě zajimalo jestli máte někdo nějaký fígl jak naučit kluka čůrat ve stoje.To je náš problém že malej nechce čůrat ve stoje ani když ho lákám at počůrá travičku tak hned je příšernej řev že nee.Tak letíme na nočník přes celou zahradu.
Dám i příklad byly jsme s mamkou ve městě na kafíčku na cestu v autě mu dávám ještě plínu a na tom kafi si řekl že chce čůrat tak letíme na záchod a on tam hledal nočník.Na cizím záchodě to taky neklaplo.Tak jsme s mamkou vypily rychle kafe a jeli dom.
A druhý případ jeli jsme do zlína do obchodu mamka hned at vemu nočník at se nevracíme tak jsem ho nakonec vzala.Dojely jsme ještě neměly otevřené obchudky tak jsme šli na kafe a za chvilku mi řekl že se mu chce čurat tak jsem to šla zkusit na záchod a tam příšerně řval sednout si nechtěl ani když ho chytnu za pindu tak to se kroutí jak žížala a ne a ne.tak nakonec jsem s ním letěla do auta tam si chudák sám vytáhl ten nočník a vyčural se.Za tu malou dobu jsem s ním letěla ještě pak jednou.
Ale jak to dělat jak pojedem na nějaký výlet to teda fakt nevím.Do pleny se nevyčůrá.

Stránky: [1] 2
berdy
23.8.2012 v 21:55:40

Holkýý tak už to umíme tak zhruba 14dní.Začalo to tak že jsme byly u mamky a byly jsme v bazénu pak jsme vylezly a on že se mu chce čurat ajá na to že to zkusíme na travičku že nemůžu jít pro nočník že mám mokré plavky.Jé ten řval jak kdyby mu někdo něco dělal tak jsem ho nechala vyvztěkat apak jsem si šla sednout a on řval počkej.Tak jsem naklusala zpátky vzala mu ho protože už začal čurat.Tak se konečně vyčůral.mezitím přišla mamka a on jásal a za chvíli ji to ukazoval že sám umí.
Zase jsem ale musela být já škaredá že nočník není a myslím si že kdybych mu ho donesla tak doted nečurá venku.

MischelaMischela
5.6.2012 v 13:49:35

synovec taky čůral jen do nočníku,nočník brali rodiče všude i do Zoo až jednou šli na procházku a zapomněli nočník a on potřeboval čůrat, v blízkosti se pásli už nevím asi kozičky a jedna zrovna čůrala, tak mu mamka řekla, nedá se nic dělat budeš muset čůrat bez nočníku, zkus to jako ta kozička,malý se podivil, ale nakonec to zkusil a povedlo se. Pak se styděl někde čůrat jako koza, tak se vyčůral ve stoje a od té doby je klid :-)

kubajzMDkubajzMD
30.5.2012 v 9:03:47

My měli taky takový problém.Nám pomohl bratranec.Po několikáté návštěvě Kubovi došlo,že když se vyčůrá venku,nezdržuje se tolik od hraní…… :-) Držim pěsti

vdaná

MarinadaMarinada
30.5.2012 v 7:31:55

Tak já bych se přimlouvala za “tahání“ nočníku. Vyvztekat dítě bych nechala u důležité věci, ale ne u takové prkotiny (aspoň pro mě to byla prkotina). A osobně si myslím, že nejde o nějaký jeho rozmar, spíš má asi zatím zábrany vyčurat se ve stoje nebo potřebuje mít svoje soukromí a čím větší rozruch se kolem toho bude dělat, tím víc se v něm ta nechuť překonat to zakoření. Toť můj názor :-)

LussyLussy
29.5.2012 v 15:19:44

berdy,
to je těžký.
Máš jen 2 možnosti.
Buď sebou pořád tahat ten nočník, vykašlat se na lidi a čekat, až ho to přejde.
Anebo nočník nechat doma a nechat ho vztekat a čekat jak to dopadne.
Je mu 2,5, taky může pěkně zkoušet co vydržíš a co si může k tobě dovolit.

berdy
29.5.2012 v 14:21:15

Lussy dopadlo by to tak že by se snažil to udržet ale jakou dobu by to vydržel to nevím.Musely by jsme se asi otočit a jít k autu.Já už ho znám byl by strašně protivný řval by na celé kolo.
Ted jsme jeli do města s malou k zubaři,plenu na cestu nechtěl tak jsem vzala do auta hrnec.Celou dobu v pohodě,hrnec jsem měla i u zubaře v igelitce,pak jsme přejeli blíž do centra tam jsem musela jít koupit malé papuče u auta se ho ptám jestli se mu chce čůrat že néé.Tak jsme šli.Než nás paní obsloužila tak už hlasil že se mu chce.Tak honem jsme zkusily papuče,zaplatily a šly k autu na nočník.Lidi jen koukaly co tam dělám z nočníkem.

LussyLussy
29.5.2012 v 13:00:23

Berdy,
a co by se stalo, kdybyste jeli do ZOO bez nočníku?
Nechtěl by tam na záchod, nechtěl by tam na travičku a co pak? Počůral by se? Nebo by dostal hysterák, že chce nočník?

MarinadaMarinada
29.5.2012 v 12:20:41

Berdy, neboj, ono ho to opravdu přejde. Asi zatím ve stoje nedokáže povolit ten správný svěrač – já s tím měla problém zase v nemocnici vleže :-)
Jestli máš pocit, že si jen postavil hlavu, tak pak mě ještě napadá něčím ho motivovat (do ZOO se půjde až dokáže počůrat travičku), ale nevím, jestli to Ti není třeba proti srsti.
Já ten nočník vozila…a najednou nebyl potřeba. Vlastně se to hodně přehouplo po tom, co jsem doma na záchod koupila takové to dětské prkýnko…Pak dcera začala chodit na záchod i jinde bez toho prkýnka. Ale u chlapečků je to asi složitější, to nevím.

berdy
29.5.2012 v 11:28:30

Malému je 2,5 roku.Od ledna je přes den bez pleny.Ale když někam jedeme tak na cizí záchod ne,doma občas jde.Ale jak to máme dělat když pojedem třeba do zoo , jasně do auta vezmu nočník ale tahat ho v igelitce to je hrůza.A neplatí na něho ani tatínek nikdo.On od lonska má pořád vztekací období.I po celý den.

LussyLussy
29.5.2012 v 10:33:17

berdy,
ono ho to přejde, uvidíš.
Teď si přesně nevybavuju, kolik je malému,ale asi +-2 roky, nebo se pletu?
Naše Lucy zase měla fóbii z čůrání jinam než do plíny. Je květnová a když jí byly 2 roky začla jsem s nočníkem a byl to horor. Když byla venku bez plíny, tak dokázala třeba 3 hodiny moč držet, protože věděla, že až půjde po obědě spát, že jí na spaní tu plínu dám. Jakmile jsem plínu dala, tak byla okamžitě plná. Nakonec to dopadlo tak, že jednoho dne mi řekla, že je velká, plínu nechce a bylo vymalováno.
Uvidíš, že to malého taky přejde a bude čůrat všude možně :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist