Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » sousedé a pes :-(sousedé a pes :-(
zuzina
24.5.2012 v 9:38:31

ahojte.Už jsem několikrát psala o našem pejskovi/štěně labrador,11 měsíců/Je to lumpík co rád utíká,poslechne základní povely,ale není vycvičený na každé slovo,už má za sebou i dvě slepice..Když jsme si ho pořídili,tak jsme mu udělali výběh asi 5×6 metrů+ještě za barákem užší,ale delší volné místo.Má tam stromky,trávu,boudu odpovídající jeho postavě,která je zateplená,má tam i svoji deku,v zimě přidané polštáře,kdy ale jak byly ty veliké mrazy byl doma v chodbě.Krmíme ho granulema Pro formance+nepravidleně vývar,kosti,ovoce a mlsky pro psy.No a problém je v jedné paní sousedce.Už na podzim se mě ptala proč ho nemám v bytě,načež jsem jí vysvětlila,že do bytu psa nechci,není to dle mého ani plemeno,které by venku být nemohlo a výběh má dostatečný,protože s ním i chodíme na procházky,řekla jsem jí čím krmíme atd.. brala jsme to jako sousedský rozhovor i když ona to ukončila,že jsme si ho neměli pořizovat,když ho nechci do postele.Zakroutila jsem hlavou a nechala to tak.Bohužel na jaře se náš psí miláček naučil přeskakovat i plot výběhu takže ho uvazujeme k boudě na řemen asi dva metry v době kdy nejsme doma.Když jsme doma tak je puštěný buď u sebe nebo na zahradě normálně,kdy si s ním hrajeme takové ty psí hry :-)
Nicméně teď jsem se od jiných sousedů dozvěděla,že se na nás ptala policie,že dostali hlášení,že týráme psa. :-( to mi tedy spadla čelist,protože s námi osobně nikdo nemluvil.Ta jiná sousedka,co se jí policie ptala sice řekla věci tak jak jsou,s tím,že pes je krásný,dobře stavěný a mě řekla ať si na onu paní dávám pozor,že to bylo od ní.. strašně mě to zamrzelo…Chápu,že uvázaný pes má omezení pohybu,ale na nový vyšší plot momentálně není,vodu,pohyb jídlo mu zajištujeme a přeci jen,řešit toto přes policii mi přišlo hodně drsné :-(
Hádá se ve mě slušné vychování se vztekem proč jsou lidi tak zlí?Řešily byste to nějak nebo to nechat plavat a myslet si své…Je to problém,když nechci aby můj pes ohrožoval okolí,že ho uvážu na dobu kdy ho nemám pod kontrolou,aby někomu neublížil?To by tomu psu vážně bylo lépe,kdyby byl zavřený v bytě,když nejsme doma?

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
LussyLussy
21.10.2012 v 17:19:51

radko,
právě, mě přijde na světě pořád rád je.

Před chvílí jsem zuřila, protože děti vyběhly ven dřív než já, takže oba okamžitě boty od hov.n.
Tak jsem honem vzala konev a koště, ale stejně to na té zámkovce trochu zůstane, malý pak vezme křídu, že bude malovat, ta mu spadne na zem, já nerva, že to sbírá…
Spíš se snažím vymyslet něco, jak ho izolovat, ale my to tu máme pro psy prostě přizpůsobený, obětovala jsem jim celou zahradu a jen kousíček mám oplocený abych tam mohla pěstovat zeleninu.
Celý dvůr a zahrada je jejich “kotec“.
Uvidím, jak se to vyvine. Jakmile uvidím, že prášky na bolest nezabírají a trpí, tak to prostě budeme muset ukončit.
Vypadá chudák hrozně, ale pořád má v oku jiskru.

radka2
21.10.2012 v 17:13:29

lussy, je mi to líto. ale všichni co máme psy víme, že se s nimi budeme muset jednou rozloučit vzhledem k jejich délce života. podle toho, jak píšeš, ho máte rádi, tak asi “poznáte“, kdy už není na světě rád.

LienLien
21.10.2012 v 15:21:03

:-(

LussyLussy
21.10.2012 v 14:24:31

Dnešní návštěva u veterináře nedopadla zrovna růžově.
Za 10 dní zhubnul další 4 kila, takže má jen 24 kg, to měl jako půlroční štěně :-( :-(.
Za necelé 2 měsíce ztratil skoro polovinu své váhy.

Dostal další injekci na zastavení průjmu, bude do pátku brát 3x denně kortikoidy v tabletách a laktobacily. Pořád smí jen kuře a rýži, nic jinýho. A když to do pátku nepřejde, tak máme přijet a udělá mu RTG a ultrazvuk, jestli opravdu někde není nádor, i když veterinář to vylučuje, protože v krvi měl ty markery v normě. Ale říkám si, že má třeba nějaký nezhoubný a ten tam na něco tlačí.

Všichni nám říkají, ať ho necháme utratit, že se trápí. Ale my to nedokážeme. Rozhodně ne teď. Jestli nám řekne, že tam je nádor, tak jo, protože je nemocný už od zimy a myslím, že tuhle zimu stejně nezvládne.
Ale v tuhle chvíli si neumím představit, že řeknu: něco mu píchněte, máme pořád pos..ej dvorek, kulhá a většinu dne leží v boudě.
Pořád si to převádím na člověka, kdyby to byl starý člověk, tak dostane plíny a že ho bolí klouby a polehává, to by každý řekl, že to je věkem.
Uvidíme v pátek…

zuzina
20.10.2012 v 15:35:52

tak to jo.Moc držím palce,pokud není úplně mimo provoz tak člověk doufá a aspoň od bolesti pomůže že? :-)dej pak vědět jo?

…láska na celý život :-)

LussyLussy
20.10.2012 v 15:26:57

Zuzi,
já vůbec nevím.
říkali jsme s manželem, že kdyby měl rakovinu nebo nějakou nevyléčitelnou nemoc, ležel, nechodil, viditelně by trpěl, tak s těžkým, přetěžkým srdcem bysme ho nechali uspat.
Ale on je prostě jen starý ( i když je mu jen 7), je to takový dědoušek, co ho bolí klouby a neudží stolici.
Sice pořád polehává, ale když jde někdo okolo, tak štěká jak zamlada.
Uvidíme, co zítra řekne veterinář, doufám, že už aspoň nehubne.

zuzina
20.10.2012 v 15:15:21

Lussy je to smutné,když vidíš,že se ty zvířata trápí.Člověk si na něj zvykne a když neletí k brance,tak to určitě chybí/myslím jak ten náš mě vítá,když dojdu z práce/aspoň někdo,že? :-)a musím konstatovat,že ty procházky se staly takovým rituálem,že se na ně těším i když je počasí,že by člověk jen do postele zalezl:-)
a jak to budete řešit vy dál?

…láska na celý život :-)

LussyLussy
20.10.2012 v 15:09:22

zuzi,
myslím, že to u Vás tedy dopadlo v rámci možností asi nejlíp jak mohlo :-)

Já si denně blahořečím, že nemáme psy doma, Kuba má 6. týden průjem a to takový že mu to teče od zadku naprosto nekontrolovatelně, tento týden je zlepšení v tom, že to trochu zhoustlo a padají z něj jakoby slepičince, ale když má člověk 2 malé děti a než je pustí ven, musí venku umýt dlažbu a všechno očistit.
Zítra jdeme na kontrolu, myslím, že mu už nefungují svěrače, snědl tolik léků, laktobacily, černé uhlí a nic.
Mít ho v bytě, tak by to bylo nemyslitelný…

zuzina
14.10.2012 v 8:07:37

ahojte :-) nedopadlo to nijak zvláštně,krom toho,že onu sousedku ve slušnosti pozdravím a nenavazuju další rozhovory :-)Pejsek se trochu zklidnil,prošel výcvikem,takže více poslouchá,tam kde utíkal,se plot zvednul,nicméně stále se pokouší najít kudy kam.A taky jsme přidaly na těch procházkách,chodíme s ním poctivě denně/přes léto to bylo několikrát/co začala škola máme rituál v podvečer na hodinový anebo i delší okruh,dle času.Jinak je zdravý,přítulný,neubližuje a po těch procházkách je klidnější.Na tom výcviku nám poradili i jak na něj,když jsme konzultovali jak byl uvázaný,ten trenér nebo jak se jim říká,to zhodnotil,že naší povinností je zabezpečit psa,ale že ten náš je vítací typ,tak se nemusíme až tak bát že by snad někoho napadnul,nicméně může se stát cokoliv.Byl se u nás i podívat na ten výběh a zkonstatoval to co některé psaly,že většinu dne prospí a když dodržujeme to venčení a věnování se jemu,tak nevidí nějaký problém.
Lussy sousedé mají taky berňáka a je to tak jak to bývá.Ty sklony tam jsou jak u které rasy bývají a dopředu nikdo nemůže vědět.Moje kamarádka si pořídila velké plemeno papírového Cane corsa v únoru a po půl roce už má za sebou artroskopii s objevenou vrozenou vadou,kdy dva sourozenci jsou prodaní v zahraničí a jsou naprosto zdraví zatím.Ona už do léčení vrazila kolem 30tis.+ kloubní výživy atd.s tím,že vada zůstává.

…láska na celý život :-)

bamiskabamiska
13.10.2012 v 20:28:17

lussy tak to je teda smutný ty toho taky musíš mít naloženo víc než dost vid…

no a jinak také by mě zajímalo tak to dopadlov původní diskuzi??

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist