Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Kapesné na výletKapesné na výlet
JarmuschkaJarmuschka
21.5.2012 v 11:59:22

Dobré poledne!
Zakládám toto téma, protože aktuálně řeším fakt, že moje prvňačky jedou na jednodenní školní výlet (do ZOO) a v pokynech od pí učitelky mají, že si mají vzít přiměřené kapesné.
A já jako prvomatka řeším, jaká částka je přiměřená.
Odhaduji to na částku cca 50 – 100 Kč pro jednu.
Svačinu i pití budou mít s sebou, dopravu i vstupné jsme už platili předem pančelce, takže mají mít peníze na vlastní “spotřebu“ – nějaký mls, nějaký suvenýr, možná nějaký dárek pro rodiče či prarodiče…
Jak to vidíte vy?
Díky za vaše postřehy.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1]
makinea
23.5.2012 v 23:58:17

TAky dám na výlet do zoo tak 50Kč + když si bude chtít vzít z kapesného, tak to už je na ní.

bamiskabamiska
22.5.2012 v 6:26:19

ta suma co popisuješ mi přijde ucházející a kluci to tak měli také

u nás se trochu navýšilo, protože většinou kam jedou je mekáč nebo tak něco, takže mají tak 150 -200 ale snažíme se to nějak poskládat, já i nechat si kapesné aby se podílely, kor když jedou víckrát….ale také pokud vím že jedou někdem kde možnost nákupu nemaj nebo jen omezeně, tak jim to oseknu…nebo když jedou náhodou dvakrát do týdne, tak mají také méně, takže já výlety a exkurze bych porušila :D :D a vrátila to na jeden výlet na konci školního roku na který jsme se všici moooc těšili

jo a já dětem i zakázala, nebo raději navrhla, že mi jako dárek stačí max pohled at si kupují sobě, protože z té 50 co dostávali co byli menší tak to byl pro ně spíš problém a pak jim na tu zmrzku nezbývalo :D

VirenkaVirenka
21.5.2012 v 17:23:49

Náš jede zítra do ZOO do Dvora a paní učitelka psala už kdysi našemu prvnímu “přiměřené“ kapesné, tentokrát ale napsala drobné kapesné. Potkala jsem ji a ptala se (starší mi už něco vyprávěl, takže jsem tušila zdroj změny). Drobné kapesné prý hlavně proto, aby dítě nemělo jen bankovky 500 (!!) nebo dokonce 1000 Kč…. To jsem zírala, jsou prý děti, které mají jen pětistovku a chtějí zmrzlinu, což jim ve stánku nechtějí rozměnit. Takto tam prý chlapeček kupoval jakési safari oblečení asi za 400Kč , aby si rozměnil a rodiče potom učitelce vytýkali, že je nechává kupovat drahé suvenýry… :shock:

Mou představu 50Kč schválila, stovku nezavrhla, jen říkala raději ne bankovku, spíš menší, že se jim to líp počítá.

Já už jsem byla rozhodnutá předem, že dostane 50Kč a dovolím mu kdyžtak dalších 50 z kapesného, oni si potom opravdu líp rozmýšlejí, jestli ten další mls nebo něco dalšícho chtějí… A vědí, že když si koupí třeba tu turist. známku (někdy mají limitované edice navíc), tak že ji zpětně proplatíme ;).

JarmuschkaJarmuschka
21.5.2012 v 13:22:29

O tom škemrání už vím své…
Už jsem tu psala o mlékomatu a mléčných kreditkách.
Některé děti mají, některé ne.
No a jednu dobu bylo pár dětí, které za holkama chodily pravidelně, ať jim něco koupí.
To jsem jim pak vysvětlila, že jsou hodné, ale že to má své meze.
Že je něco jiného, když koupí někomu na oplátku (spolužačce, která jim koupila, když kreditku neměly nebo zapomněly) nebo výjimečně kamarádce (kamarádovi), ale rozhodně ne pravidelně každý den, že na to já s tatínkem peníze nevyděláváme.
To už snad utichlo – můžu pohyb na jejich mlékoúčtech sledovat a jen výjimečně tam mají např. dvě transakce v jeden čas (jinak občas si jdou koupit něco dvakrát za den – o velké přestávce a pak v družině).

…obavy i radosti až do smrti.

PetraPetra
21.5.2012 v 13:03:14

Tak já dávám 50-70 Kč, podle toho na jak dlouho a kam jedou (dopolední exkurze – celodenní výlet). Když chce víc, má možnost využít kapesné, co dostává pravidelně.

Marinado, s tím, že některé děti nedostávají nic, jsi mě dost překvapila. Ani se nedivím, že pak škemrají po ostatních :-(

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
21.5.2012 v 12:25:08

A ještě dodám – víc nedávám záměrně, protože některé maminky nedávají kapesné z principu vůbec a ty jejich děti pak škemrají na ostatních… tak nechci, aby dcera měla u sebe víc financí než je běžné. Jinak dostala instrukci, že kamarádkám koupit sem tam něco může, ale ostatním ne a ať řekne, že jsem jí to zakázala – a zatím to funguje.

LussyLussy
21.5.2012 v 12:24:24

Jarmuschko,
zrovna dnes je Lucinka se školkou na výletě.
Jelikož jsou v zábávním parku, kde je v přízemí velká hračkárna a byli tam už i vloni (to ještě nechodila do školky,ale využily jsme možnost přidat se ke školce a jet s nimi), dala jsem jí 100,-.
Kdybych tam vloni nebyla, tak bych jí nedala nic – v pokynech o penězích nic není.
Ale vloni jsme viděla, jak zhruba polovina dětí vytáhla peníze a že si tam chce něco koupit. Některé děti měly třeba jen dvacku ale některé i 200,-.
Takže pro jistotu jsem jí ty peníze dala, ale jak píšu, kdybych tam vloni nebyla, tak bych jí nedala nic.
A prvňákovi bych tu stovku dala určitě. I když mají jídlo zajištěné, i mls z domova, stejně většina dětí neodolá a chce si na místě něco koupit, třeba i zmrzku. A když si vezmu kolik stojí suvenýry, tak budou mít tak na turistickou známku.
Včera jsme byli v ZOO a snad každé dítě slintalo nad plyšovým lemurem za 250,-…

MarinadaMarinada
21.5.2012 v 12:21:50

Jarmuschko, já dávám na výlet 50Kč a na školu v přírodě 200Kč – můžu jí dát klidně i víc, zbytečně nikdy neutrácí (zatím :-) ), ale přesně jak píšeš – koupí si třeba lízátko a ze školy v přírodě chce pro nás přivézt malé dárečky.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist