Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Vyřízení pasuVyřízení pasu
JovankaJovanka
17.5.2012 v 9:05:14

HOlky, prosím Vás, už jste vyřizovaly sobě nebo dětem pas? Teď v poslední době? Co všechno k tomu potřebuji? Stačí moje občanka a jejich rodné listy? Nebo musím i občanku manžela, náš oddací list, můj menstruační kalendář nebo něco dalšího? A co státní občanství?
Pátrám po internetu a doporučení se různí….
Děkuji :-)
Mmch, nevíte, kdo a proč to vymyslel před prázdninami???

Stránky: [1] 2
Anonym
17.5.2012 v 21:42:24

Tak já teda nevim, ale od nového roku je zrušeno potvrzení o státním občanství – píšou to i na netu. Já vyřizovala pas dceři (6let) teď v pondělí (takže 14. 5.) a potřebovala jsem k tomu rodný list dcery, rodný list manžela (otec dcery), můj rodný list (podle rodných listů rodičů kontrolují správnost údajů v rodném listu dítěte), svou občanku a 100 Kč. Pas si můžeme vyzvednut cca za 30 dní. Ksanda.1MD

Pavlinkav
17.5.2012 v 19:50:50

Jo, to musím souhlasit, ví se to víc než rok, už loni touto dobou se to dost propíralo, protože do června se tehdy ještě daly děti do pasu zapsat, na loňskou sezónu.

Já jsem si nechala tu menší dopsat k té starší a teď jsem vyčkávala, jak to bude s těma OP… Na poslední chvíli jsem to nenechala – poněvadž to pravděpodobně ani letos nevyužijem, ale co kdyby… Třeba pojedem k sousedům na Slovensko ;-)

…objevovat doteď nepoznané…

radka2
17.5.2012 v 15:46:40

jovanko, nikdo to nevymyslel před prázdninami ale dávno dřív. jen v naší české povaze je vyřizovat vše na poslední chvíli:-(radka2

Pavlinkav
17.5.2012 v 13:38:31

Nutnost potvrzení o státním občanství snad raděj nebudu komentovat, nevlezla bych se do norem slušného vyjadřování… ale je to jeden z důvodů, proč vyřídím holkám pouze OP. Na to jim stačí rodné listy a můj OP. Půjdu tam v úterý (objednala jsem se v rezervačním systému, tak jsem zvědavá, jestli opravdu nebudu čekat…)
OP stojí 50 Kč a platí po Schengenu a do Chorvatska autem či busem. Aerolinky požadují pas.

Toť moje informace, ale začínám nabývat dojmu, že každý úřad si mele po svém… ach ta naše byrokracie.

…objevovat doteď nepoznané…

ŠárkaŠárka
17.5.2012 v 12:07:49

I když…teď jsem možná trochu mystifikovala… Anežka už vlastně pas měla (v r. 2007) a pak jsme jeli v r. 2009 na Slovensko a to už ten její pvůodní pas neplatil a nechala jsem si ji zapsat do svého pasu…Tak proto možná nebylo třeba to osvědčení o občanství – že už pas prostě kdysi byl…to zapsání v pase jsem si nejspíš nějak špatně spojila…asi :-(

ŠárkaŠárka
17.5.2012 v 12:04:12

Virenko, i to je možný :-( (myslím ty různé výklady stejného znění …) Já to osvědčení o občanství s sebou měla (mám ho pro děti hotové už od r. 2007, kdy jely prvně na své vlastní pasy), ale teď ho po mně ta úřednice na pasovém nevyžadovala…jen RL, pas Lukyho a můj pas, kde byla zapsaná naposledy Anule.

Teda, toto frčí…už pomalu budeš finišovat, viď? ;-)
7.7. je krásný datum ;-) tak ať to vyjde na chlup přesně – aspoň se to hezky bude pamatovat :-))

VirenkaVirenka
17.5.2012 v 11:50:21

Šárko, tak po nás v listopadu to osvědčení občanství vyžadovali a že máme syna zapsaného v pase, je vůbec nezajímalo… Jestli to od ledna změnili, jedině dobře, ale já jsem hledala z dostupných zdrojů info někdy v březnu a o tomto zrušení jsem nikde nic nenašla. Aby to zase nebyly rozdílné výklady jednotlivých úřadů :shock:

Já pro mimi plánuju občanku, jen se letnímu času nevyhnu, ráda bych vyjela ještě v tom létě :(, tak jsem na to zvědavá. Moc. Občanka v Schengenu stačí a měla by opravdu stát 50Kč, u nás mi řekli, že potvrzení o občanství budou chtít taky, ale dočetla jsem se, že snad u té občanky to není potřeba za všech okolností, tak jen co bude mimi mít rodný list, nastoupím na ně a uvidím… jestli tam tedy nebude souvislá dovolená (termín porodu máme 7.7. :oops:).

ŠárkaŠárka
17.5.2012 v 11:18:01

Jovanko, já myslím, že od ledna osvědčení o občanství už není třeba ..ale 100% jistá si nejsem. Jinak, určitě ho není třeba v případě, že dítě už pas vystavený mělo a jen končí platnost a taky, když bylo zapsané u jednoho z rodičů.
Byla jsem s dětma nechat dělat pasy letos v lednu – Lukymu letos končila platnost, Anežku jsem měla zapsanou ve svém pase (ten její původní, co měla v necelých dvou letech byl tehdy jen na rok).
Měla jsem s sebou jen:
- obě děti ;-)
- jejich RL (+ Lukyho starý pas a svůj, kde jsem měla zapsanou Anežku)
- svůj OP
- 200,- za oba pasy dohromady
- oba platí pět let, ale jen Luky se podepisoval;-)a snímaly mu otisky ukazováčků – to dělaji u dětí od 12 let

A jsem šťastná, že máme vyřízeno – při tom blázinci, co se teď rozjel :-(

MarinadaMarinada
17.5.2012 v 11:16:02

Jarmuschko, já byla tenkrát na městském úřadě a tam byla v jedněch dveřích matrika, víc už bohužel netuším :-)

JarmuschkaJarmuschka
17.5.2012 v 10:59:52

Marinado, tak to jste ale byli na krajské matrice, ne? Ty obecní to jen zprostředkovávají a trvá to. Já ta osvědčení dostala asi za 14 dnů – trefila jsem se do méně frekventovaného období.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist