Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Dáváte dětem ochutnávat pivo?Dáváte dětem ochutnávat pivo?
makinea
3.5.2012 v 9:48:18

Jen mě to tak zajímá… Kámošce jsem na facebooku okomentovala fotku, kde její čtyřletá dcera ochutnává pivo… Napsala jsem, že mi to přijde nechutný. Většinou to nekomentuju, ale měla tam podobnou fotku už po několikáté, navíc u toho komentář, jaké pivo jí nejvíc chutná, tak mi to prostě nedalo :)
No a pak přibylo spousta komentářů (ne od kámošky), co si hraju na chytrou a že to je legrace a co to hrotím, když o nic nejde.
Překvapila mě ta jednostrannost, čekala bych, že názory budou tak půl na půl.
Tak se ptám i vás, dáváte dětem ochutnávat pivo?

Stránky: [1] 2 3
HanzliciHanzlici
29.9.2012 v 19:55:12

Tak my jsme naší Anče nabídli k ochutnání pivo několikrát, když se dožadovala zjistit, co to táta pije, a ani nestihla ochutnat – jak se blížila pusinkou, tak asi ten zápach jí to rozmluvil. Kdyby si cucla, tak to stejně neřeším. Ani bych neřešila jednu fotku na facebooku, divný je, když těch fotek je víc. Ale zase když posloucham starší ročníky, jak do svých synů nalejvali pivo od roka a dodnes se tomu smějí, tak to bude asi vcelku normální. To ochutnávání, fotky asi ne.

MarieBMarieB
8.5.2012 v 22:11:11

Ne. Připojuji se ke skupince, která tomuto neholduje. Vyfotit před dítětem ze srandy sklenici s pivem, by mě až tak nevadilo, ale už mi to nepřijde ani vtipné. Vím, že to neublíží, ale toto rozhodně za zábavu nepovažuji a to teda nepatřím zrovna mezi upjaté lidi. Každý máme rád jiný šálek kávy…a jiný druh humoru ;-).

Radka.Radecka
8.5.2012 v 13:22:38

Moje děti jsou už dávno plnoleté, tak jejich pivo neřeším.
Máme 3 vnučky od 3 do 15 let. A tady si myslím totéž, co jsem si myslela i u našich dětí. Veškerý alkohol, tedy i pivo, až budou plnoleté. Ono jim nic neuteče.
V rodině totiž máme strýce, který je notorik, po několikerém léčení a pije stále.
V okolí mám kolegyni, která své děti nechávala klidně při oslavách, aby si alkohol nalily taky. Vždyť co?! Její syn – velmi chytrý muž, který VŠ dělal v Londýně, měl skvělou práci a všechny předpoklady pro strmý karierní růst, byl v 26 letech na protialkoholním léčení. Dnes je bez práce, bez ženy a rodiny ale alkohol mu zůstal.
Samozřejmě, že nejsem natolik naivní, abych se domnívala, že to mé děti nezkusily ještě před osmnáctinami, ale určitě ne s mým souhlasem. Byly si dobře vědomy, že dělají něco, s čím rodiče nesouhlasí.

Ráda čtu

Anonym
4.5.2012 v 21:04:49

Bamisko, doporučoval to v jedné kapitole v Informatoriu (nevím přesně název, ale týkalo se to zdravého vývoje dětí). Posílám odkaz, kde je tato poznámka také “poznamenaná“ a kde je doplněno, že dnes se již ví, že je pivo pro děti škodlivé http://www.muzeumcr.cz/download/pracovni-listy/pivo-pracovni-list-pro-deti-a-rodice.pdf. Napsala jsem to spíše pro pobavení a také proto, že mě to dost překvapilo neb s většinou názorů Komenského nelze než souhlasit.

makinea
3.5.2012 v 23:10:14

Ahoj, díky za reakce.
Tak jsem ráda, že nejsem padlá na hlavu sama :)
Dnes jsem o tom přemýšlela a uvědomila jsem si, že vlastně nejvíc se mi na tom příčí to poselství, co dítěti dávají… “Ty jsi tak vtipná s tím pivem, to je taková legrace, že si tě musím vyfotit… na napij se ještě…ha ha ha“
Co se tímto v dítěti ukládá a co ho to učí…?

Mě se snad holky ani neptaly… nevzpomínám si. Ale můj názor znají a u nás v rodině, i když třeba tcháni pijí na můj vkus hodně, tak alkohol pro děti je zkrátka tabu i pro ně a přijde mi, že děti to tak automaticky berou jako danou věc. Tak nemůžu úplně říct, jak bych reagovala… ale myslím, že pokud bych ochutnat dovolila, tak jen jednou. Čtyřleté bych asi nedala vůbec.
A k vysvětlování… Přijde mi, že vysvětlit se dá všechno. O alkoholu se bavíme normálně, já i když nepiju, tak říkám, že to je každého rozhodnutí a když někdo pije s mírou a příležitostně, tak na tom nic špatného není. Že do 18ti let alkohol nesmí, atd.
Jinak na dětském šampáňu tolik špatného nevidím, alkohol v tom není, tak si ho na přípitek dávám i já, rodina už si zvykla :D
I jinak na oslavy děláme občerstvení a kupujem např. i pití, které jindy nekupujem vůbec.
Ale taky určitě jde o věk. V patnácti je to něco jiného. Tam už je spíš potřeba dítěti vysvětlit, jak bezpečně pít… V podstatě se o tom někdy bavíme už teď, když vidíme nějakého opilce a tak.

bamiskabamiska
3.5.2012 v 21:27:12

tak jsem studovala na UNIVERZITĚ JANA ÁMOSE KOMENSKÉHO a tohle nám tam zamlčeli…taková informace… :D leda tak škola hrou…

VirenkaVirenka
3.5.2012 v 21:15:29

Anonyme,
a on to pivo ten Komenský doporučoval dětem?

LienLien
3.5.2012 v 21:05:39

mně právě ale nepřipadá hrozné, že si dítě cucne piva nebo vaječnáku, hrozné mi připadá právě to divadlo kolem…

Asi nemám smysl pro humor, protože takový humor mi přijde trapný až nechutný

Anonym
3.5.2012 v 21:01:17

No, tak já bych to asi tak nedramatizovala. Sice svým dětem pivo nedávám (u nás ho nikdo nepije), ale nealko pivo bych vůbec neřešila a také si myslím, že jde spíše o “divadlo“. Jen pozn. pivo doporučoval v malé míře i Jan Amos Komenský:-).

lnorilnori
3.5.2012 v 20:35:17

My to moc nepijeme celkově, natož doma, ale malá ví, co to je a sama říkala, že nechce. Asi tak v jejích třech chtěla ochutnat taky a pak jí to nevonělo, tak si nakonec ani necucla. Jinak neteř čas od času ochutná nealkoholický pivo, opravdu si jen tak cucne, vůbec se nenapije pořádně, ale hodně se to pak rozebírá, jak jí který chutná a je okolo toho hodně srandy, takže spíš to vidím na velký řeči, u toho tvýho případu to taky vidím spíš na velký řeči okolo momentky, než na nějaký opravdový popíjení. Někdo si fotí děti na kolotoči, někdo je naaranžuje k pivu.. i když to teda vypadá trochu uhozeně, ale snad v tom není víc :)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist