Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » další podpásovka-bamiskadalší podpásovka-bamiska
bamiskabamiska
30.4.2012 v 14:09:08

Holky teď jsem přijela ze školky. Bala jsem dát ředitelce papír, že obec bere na vědomí žádost o udělení vyjímky z podmínek přijetí(to že nemá trvalé bydliště v obci kde ta mš je) a že je to plně v kompetenci paní ředitelky.
Z čehož chápu, že je to čistě na ní…
Její verdikt že žádné vyjímky udělovat nebude, že to tam pak nebude obhajovat,že si obec vyjímky nepřeje atd….a tím to znamená i to že mi ho nevezme ani příští rok protože ty kritéria nikdy nebudu splňovat…..
Takže resumé řvu tu jak debil….holky já nikam jimam moc nechci jsem tu měla bezvadnou kamarádku a nikde začínat jinde atd
tak mi tu v hlavě jezdí jetli zkusit nějaké hlídání doma nebo já nevím…..

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré a že se pak ukáže zase to dobré….jen ted to sluníčko na konci světla nevidím…

jen si říkám za co….

Stránky: [1] 2 3 4
ZavaZava
11.5.2012 v 9:22:59

Bamisko, nevím, jak dobře to bude placené, ale pošli taky něco do té Praktické ženy. Oni tam v podstatě hledají nové redaktorky na kreativní články.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

PadméPadmé
9.5.2012 v 21:03:44

Ahoj Bamisko, já – jako obvykle – s křížkem po funuse – ale nedá mi to, abych Ti nenapsala… pozdě, ale přece…

Mně se stalo něco trochu malinko podobného, když jsem byla doma s malým (na mateřské), firma zrušila moje místo. Nejhorší asi bylo to, že jsem se to dozvěděla od známých a ne od zaměstnavatele. Tak jsem tenkrát zavolala na personální a tam mi suše oznámili, že moje místo už neexistuje a že se nemám kam vrátit (po mateřské). Bylo mi tenkrát hrozně. Bulela jsem. A cítila jsem se … nepotřebná.. nechtěná.. nevím, jak to popsat…
Žena na mateřské je víc vnímavá a tak nějak zranitelná – aspoň já to tak tenkrát brala.
Nicméně – o půl roku později se mi naskytla jiná pracovní příležitost – to místo jsem přijala – nastoupila jsem a jsem tam dodnes! :-)

Bami, chci Ti tím říct, že nikdy dopředu nevíš, co Tě čeká! :-)
Tak děvče, hlavu vzhůru! :-)
Víš, jak to říkal ten malý myšáček v pohádce:
“Za každým mrakem je schované sluníčko“ :-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
9.5.2012 v 19:07:53

bami jo, to by bylo super :-)

uvidíš, že nakonec všechno dopadne dobře pro tebe i HOnzíka, nevěš hlavu.

Jsem ráda, že už zase spíš.

bamiskabamiska
9.5.2012 v 13:20:16

moc všem děkuju….

současnej stav už zas spím a nečumím do stropu a nebulím, ale vyřešeno zatím nic není…

dnes jsem byla si vzít ve školce přihlášku….kdyby náhodou ale vím že není šance dětí je hodně…kdyby bylo málo nebyl by problém….

do přihlášky jsem napsala nástup do práce až v tom unoru….takže Honzíkovi neseberu možnost být ještě spolu doma

vše začnu řešit podle toho co mi přijde za papír…

co jsem myslela rodinné centrum jsem objevila že tu je pod charitou takže se tam spíš dojdu zeptat jestli nepotřebujou někoho na pomoc atd…koužky jsou také pod ddm tak zase dojít optat….

naskytla se mi možnost školky ale dojíždění 20 km a je to waldorfská školka aspojená půl roku s lesní takže to bych asi nedala….ale Lien hned mi projelo že pro tebe by to byl ráj a i ceny mi přišli lepší než jsi psala tam u vás..

třeba něco ještě se naskytne…..

jani děkuji za nabídku…druhé asi nemá cenu rozjíždět, to u nás je tak skryté že jsem o něm netušila….

petro děkuju pokud bude potřeba využila bych….jsi zlatá…

PetraPetra
9.5.2012 v 10:57:20

Bami, přidávám se k ostatním – vem si z toho to dobré. Určitě se ti tím otevírají nové možnosti, navíc nejsi nucena nastoupit do práce dřív, než bude mít Honzík 3 roky.

Jak je to s kroužky apod. sice netuším, ale napadla mě jedna věc – když budeš někde žádat o místo, kde se počítá s kreativitou, můžeš jako praxi uvést i své články na VD, to jsou určitě užitečné reference. Případně ti vystavím i nějaké potvrzení, kdybys potřebovala.

…neustrnout ;-)

JanaKJanaK
4.5.2012 v 10:15:13

Bami, holka zlatá, už aby tohle období skončilo, viď. Vypadá to, že tě stíhá jedna “rána“ za druhou. Zkus se na ně ale podívat z druhé strany – nemá tě to náhodou něco naučit… :-D

Jsi úžasná osůbka a třeba konkrétně pro mě by bylo veeelikou poctou moci s tebou spolupracovat. Jak píšeš, chce to jen umět za sebe bojovat a hlavně věřit si! Tak hlavu vzhůru a do boje.

Kdybys chtěla pomoct s nějakým tím centrem, můžu se poohlédnout, případně poradit, kde hledat informace. Každopádně, aby se tím člověk uživil, stojí to hodně úsilí a překvapivě největší část celé práce jsou papíry a papíry, bohužel to už málokdo zvenčí vidí.

Nevím kdy ti končí rodičák, ale vedení kroužku může být docela slušným přivýdělkem, možná bych zkusila nějakou tu soukromou školku.

Každopádně budu držet palce, pěsti, no zkrátka všechno, co se dá a to by bylo abys něco nevymyslela, jsi přeci úžasný, chytrý, hrozně šikovný a moc milý človíček, tak si to každý den opakuj :-D

makinea
3.5.2012 v 23:56:58

bamisko, to je mi líto.

Takováto výjimka by mi přišla docela pochopitelná a přijatelná. U nás zas dostalo výjimku dítě, jemuž se narodil těžce postižený sourozenec (a rodiče musí hodně jezdit po doktorech). Jinak by se ještě nedostal.

Nedivím se, že bys chtěla mít Honzíka alespoň třeba ze začátku u sebe.

Taky mi přijde, že se to ředitelce prostě nechce řešit.
Myslím, že podle příspěvků musíš být bezva učitelka a myslím, že tě čeká něco lepšího, což zjistíš až to najdeš :D
Tak držím palce, ať je to brzy. A hlavu vzhůru!
Zkusila bych i soukromé školky nebo nějaké centrum. I za cenu nějakého dojíždění. Máte v okolí něco?

ksanda.1MD
2.5.2012 v 13:25:18

No vidíš a kdyby sis našla jiné místo někde jinde, jistě by ti vyšli vstříc. Pokud to není jednotřídka, tak v MŠ není takový problém upravit pracovní dobu… Nicméně ještě dodám – pokud by mi ředitelka řekla (jakože řekla), že mi dítě nevezme je to pro mě prostě signál, že mě tam nechce a tak bych tu možnost vypustila z hlavy. Vím, že se to lehko řekne, ale na takovém místě bych byla nešťastná a pro mě je důležité, abych nejen vydělala peníze, ale také jsem byla v pohodě. Své vlastní “centrum“ bych ti moc přála – také si myslím, že jsi pro to jak stvořená… Musíš mít ale dobře zmapovanou situaci u vás v okolí.. Ze zkušenosti můžu říci, že rodiče prostě zájem nemají. S malým jsem chodila na cvičení pro maminky s dětmi (nakonec jsme chodili sami), malá teď chodí do “Figurkové školičky“ – úžasný projekt, super učitelka… a měli jsme co dělat, aby to vůbec bylo (potřebovali jsme 9 dětí 4-6 let)… Nevím, co rodiče s dětmi dělají… Také jsem jeden čas přemýšlela, dokonce jsem rozdala letáčky, kdo by měl zájem, o jaké kroužky… no z padesáti se mi jich vrátilo 5! Ještě jdou relativně kroužky, kam můžou rodiče dítě “šoupnout“, ale o společné aktivity moc rodičů zájem nemá – bohužel:-(

kubajzMDkubajzMD
2.5.2012 v 9:15:08

Marinada : Úplně se s tímto názorem ztotožňuji :-)

vdaná

MarinadaMarinada
2.5.2012 v 9:08:31

Bamisko, je mi to líto. Nevím, jestli nenapíšu to, co už psaly ostatní, četla jsem to jen letmo…Vím, že se to snadno píše a hůř by se dělalo, člověk už je zaběhnutý a změny nemá rád…Ale podle toho, co tady píšeš, jsi pro mě Paní Učitelka a možná by stálo za to se poohlédnout po jiné školce, nejlépe soukromé. Jakože Ty bys tam učila a Honzíka měla u sebe ve třídě. Asi by to stálo víc dojíždění a víc času, ale zase plat a zacházení by bylo někde trochu jinde, tak proč to nezkusit? Ty máš opravdu velké možnosti – i kdyby nevyšlo tohle, můžeš véct nějaké kroužky na ruční práce nebo něco podobného, myslím (doufám), že zájem by byl. Kdybych nebydlela tak daleko, přihlásila bych svojí dceru do kroužku, který povedeš Ty, hned teď z fleku – a to všechny kroužky odmítá :-) Tak hlavu vzhůru, držím palce a myslím, že za pár týdnů budeš ráda za to, jak špatně to ve školce dopadlo, protože budeš na lepším a Honzíčka budeš mít u sebe a taky v lepším! Moc držím palce.
No a co se týká kritérií přijímání dětí do MŠ, tak o tom si myslím své už dlouho – nefunguje to zrovna tak, jako spousta jiných státních organizací.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist