Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Školka, rýmička atd.Školka, rýmička atd.
keenspeedkeenspeed
24.4.2012 v 17:23:00

Ahoj, staré obehrané téma…takže spíš jen tak pro úlevu a nějaký nápad.

Za 3roky v podstatě prcek nebyl nemocný, 1x čas 2denní horečka-teplota, někdy týdenní rýmička – ale ta klasická, vodnatá.

V lednu poprvé ATB – Cefzil + Pamycon,Trobex(to ještě ve školce nebyl). Rýmu si natáhl do oka, takže zánět atd. Všechno předal mně, takže jsme celý měsíc leželi.

V březnu nástup do MŠ – 4dny pobytu a v pátek v noci teplota, před den 40horečky, dr.přijela k nám, dala ATB – Ospen, že opět angína. Dobral je, pak ještě týden doma. Nástup do školky v pondělí a ve čtvrtek už nudle u nosu. O víkendu byl u ex, v sobotu volal, že má prcek 38. Dali sirup. Pak už bez teploty. V neděli jsem prcka vyzvedla, doma změřila, nic. POřád jen rýma, občas teče, bílý, žlutý hleny. Ale bez kašle, bez teplot. Nechala jsem ho doma, v klidu, včera odpol. 37,6 … jinak nic. Celou noc v pohodě, přes den taky, ale před půl hodinou si sám řekl, že jde spát, že je mu zima a bolí bříško.. a měl 38,4.

DO krku se moc podívat neumím, ale přijde mi v pořádku, na bolesti si nestěžuje.

Jen jsem si všimla, že od včera se mu dělá maz v jednom uchu (normálně žádný nemá). Zatím jsem prostě jen koupila Jemný nosní olej Nobilis, dřív jsem ho na rýmu dávala běžně a vše v pořádku. A Nasivin měl před těmi 14dny s ATB.

Tak nevím, mám ho zas táhnou k dr.? Protože jestli mi řekne, že má zase angínu a nacpe mu 3 ATB tak to nechci. Ona nedělá CPR test, hned vidí prosáklý červený krk a dá ATB. Kdyby na to došlo, mám si ten test “vydupat“ a pak až at nasadí prášky nebo jak?

Je mi jasný, že je toho na něj moc, školka, totální změny v počasí, učitelky taky neohlídaj, jak moc jdou ven oblečený, že tam jdou kašlající a rýmující děti. Je to všechno se vším.

Našla jsem v Plkárně, myslím od Virenky, že po ATB by měl být doma 2xdoby braní ATB..to jako, že 7dní ATB a dalších 14dní doma? šílený při představě, že nově nastoupím do práce a tohle se povede. Ach jo.

Stránky: [1] 2
kekunkakekunka
24.4.2012 v 22:15:48

keen, nechci děsit, my jsme asi extrémní případ, ale dcerka (5 let) nebyla ve školce až na pouhých 7 dní nějaké 4 měsíce. Je věčně nemocná. Např. omarodila na začátku ledna, dobrala antibiotika a 2 měsíce nesměla do školky, neb se nelepšila. Každou zimu je to horší, i když mi kdekdo tvrdil, že s věkem se to zlepší, haha.

Dceři při náznaku zahlenění dělám cibulovou šťávu, na lačno několikrát denně vypít Vincentku, hodně prošplíchávat nos Vincentkou ve spreji a mořskou vodou a doufat, že se to nerozjede. CRP bych si na Tvém místě “vydupala“, raději píchnutí než zbytečné braní. My to u malého podcenili, dali jsme antibiotika a pak pár měsíců řešili narušené zažívání a noční bolesti bříška. U téměř ročního dítěte jsem musela držet přísnou dietu jako šestinedělka. Takže za mě – CRP určitě. A divím se, kolik dr. to ve své ordinaci nedělá. :-o My měli výsledek během pár minut.

Jo, a ještě jsem slyšela, že prý pomáhá uvařit čaj z vrchovaté lžičky majoránky a menší cibulky – zalít v hrnečku vřelou vodou. Má to pomoct při zahlenění. Dceři jsem to jednou udělala, pít to nechtěla, takže nemohu říct, zda to funguje.

Probiotika taky doporučuji! Ve střevech je základ imunity, jak nám říkala dr., takže když tam bude vše v pořádku, je větší šance, že dítě hned tak něco nechytí.

A z léků – každé září dcera začíná brát Ribomunyl. Myslím, že Virenka o něm něco negativního psala, ale nám tu nemocnost snížil. Tedy – letos byla první zima bez hospitalizace, jinak mám pocit, že je to horší, dcera je víc doma než ve školce.

Pokud už teď máš strach z práce, zkus krom jí hledat i nějakou aktivní důchodkyni, která by si chtěla přivydělat hlídáním dítěte.

A poslední věc – kamarádka práci nenašla, tak chtěla využít “domácí školky“ – že by doma hlídala děti, které se do školky nedostaly, a něco málo si tím vydělala. Bohužel nesehnala děti, ale jinak by to prý bylo realizovatelné. V nejhorším tedy můžeš zkusit i tuto možnost, pokud je to v tvém případě trošku reálné.

Hodně zdraví!

keenspeedkeenspeed
24.4.2012 v 21:48:52

Jarm, nepřivolávám, ale jsem realista. Jsem s klukem sama, babičku nemůžu a ani nechci hlídáním udolat. A hlavně, když sháním a potřebuji práci na 1směnu, kvůli školce a vidím, jak sháním několik měsíců a nic, tak to tak prostě beru. A ano, musím něco najít co nejdřív, jinak se asi půjdem pást.

Lussy – krev mu brali fakt snad jednou a to už nevím kdy. Ted při nemocech, koukla do krku, jasná angína a šup ATB.

PeťkaPeťka
24.4.2012 v 21:31:59

Jarmuschko, hodila bych odkaz, ale aby to nebyla reklama.
Najdeš na crptest.cz/

LussyLussy
24.4.2012 v 21:31:08

keen,
náš doktor to CRP nemá v ordinaci, ale prostě pokaždé udělá sedimentaci, ta pokud je nízká, tak se čeká do druhého dne na výsledky CRP co posílá do laborky. V tomhle je teda zase dobrej a nemůžu si stěžovat.

A taky znám doktory, co raději dají preventivně ATB než chudinky dětičky píchnout a vzít krev. To mi hlava nebere.

JarmuschkaJarmuschka
24.4.2012 v 21:16:00

Peťko, zajímavá zpráva.

…obavy i radosti až do smrti.

JarmuschkaJarmuschka
24.4.2012 v 21:15:07

Keen, a máš ten Imunoglukan dětský (přeslazený) nebo dospělácký?
Holky mi po dětských sirupech zvrací taky…
8O

A je nutné se už preventivně děsit, co bude s prací, když bude malý nemocný? Tím si to – svým způsobem – “přivoláváš“…
Třeba se situace stabilizuje, než si fakt tu práci najdeš.
(Já bych Ti přála, abys tu práci měla co nejdřív a malý byl co nejzdravější…)

:)

…obavy i radosti až do smrti.

PeťkaPeťka
24.4.2012 v 21:13:00

Kdo ještě neslyšel, už je možné si test CRP zakoupit na domácí testování. :-)

keenspeedkeenspeed
24.4.2012 v 20:56:03

Lien – no právě, skloubit to s prací. Když budu mít štěstí a nějakou si najdu, tak při představě 3týdnů doma…. i kdyby hlídala babička, tak takhle dlouho bude na prášky ona i my dva s Elim.

Lussy – CRP – dr. přímo v ordinaci nedělá, výtěr v životě nedělali, a krev z prstu brali možná v tom lednu?? Ale tím si nejsem jistá, protože když jsem se před sestrou o braní krve zmínila, aby se zjistilo co a jak, tak mi řekla, že zbytečně děti nepíchaj, že to je zbytečný..něco v tom smyslu.

Taky k dr. neletím s každým zakašláním, ale naposledy měl fakt ty 40ky, a to ona přijela k nám. Jinak se snažím být doma a počkat.

Imunoglukan mám doma od ledna.. jenže dala jsem ho 2x před večerním spaním, takže po jídle… a zvracel, nevím, asi shoda náhod, ale nějak jsem si od té doby netroufla…. ještě bych to asi zkusila ráno, na lačný žaludek.

Při a po ATB jsem mu dávala probio pitíčka, začínal mít řídkou a častější stolici a po nich se to upravilo.

Jinak mi přijde, že si snad něco předáváme i mezi sebou a El ještě s ex. Ten mi po tomto víkendu psal, že má horečku, opary, průjem a nevím co, že to chytil od Eliho. Já mám teda jen rýmu – nebo spíš ucpanou jednu nosní dírku, díky hnuté přepážce.

Ale už si přijdu jak magor.

Děkuju.

JarmuschkaJarmuschka
24.4.2012 v 20:46:55

No, jak píše Lussy – vítej v klubu…
Ona to Lussy v podstatě napsala, tak já jen malá “doplnění“…
Holky nastupovaly do MŠ koncem října. Do tří let nebyly moc nemocné, s nástupem do školky to začlo.
Já jim dávala Preventan pro děti – i s ním nakonec Any skončila v únoru v nemocnici se zápalem plic, Lu se naštěstí nerozběhl (no, Lu trpí víc na uši, Any kašle).
Zlepšilo se to, jak se víc oteplilo a začali chodit na zahradu.
Já pak holkám začala dávat ten Imunoglukan, ale ne ten dětský (sladký, “slabší“), ale ten “dospělácký“.
Od té doby občas nemocné byly, ale už to nebylo tak tragické jako první rok
Třetí a čtvrtý rok holky moc podpořil kurs plavání.

Jinak nejvíc jsem byla s holkama doma já, babičky a dědečka jsme využívali minimálně – v podstatě jen po tom zápalu plic…

…obavy i radosti až do smrti.

LussyLussy
24.4.2012 v 20:00:25

keen, jak už jsem jednou psala : vítej v klubu.

Tohle je normální i když je to děsný.
Moje rady zní:

Nedávat ATB bez CRP! Protože to by je měl El každý měsíc, věř mi. Náš pediatr teda naštěstí ať přijdeme s čímkoli, tak chce moč, krev a výtěr.

Já už jsem otrkaná, takže tam jdu, jen když je dětem špatně několik dní a nevidím zlepšení. Už několikrát se mi totiž stalo, že jsme tam chytli něco horšího, než s čím jsme tam šli.

Pokud mají děti teplotu, tak do 38,5 nedávám nic, Lucy takhle měla nedávno virózu, a prostě 2 dny jen ležela a spala nez jakéhokoli zásahu.

Při kašli dávám jitrocelový sirup nebo Hedelix.

Při rýmě je výborný Sterimar s přídavkem mědi a Sinupret, ten vyčistí krásně dutiny, je to dobrý i pro děti co trpí na ouška.

A na radu alergoložky dávám Imunoglukan. Dávala jsem ho asi měsíc před nástupem do školky a pak asi měsíc ve školce a jak začla být nemocná tak jsem se na to vykašlala. Asi jsem čekala nějaký zázrak, že bude věčně zdravá.
Teď už ho bere 3 měsíce v kuse a musím říct, že je na tom mnohem líp a když jí něco je, tak se z toho rychleji dostane.

Jinak to chce vydržet a prostě se tím nějak prokousat. Za chvíli bude hezky a na podzim už bude El víc imunní, uvidíš.

Jo a po těch ATB to fakt chce nechat nějakou dobu doma, ten týden bych řekla určitě.
Ono totiž to tělo se oslabený a během pár dní chytne zas něco jinýho.

A doporučuju dlouhodobě laktobacily – nám se osvědčili buď Laktobacílky od Swissu nebo Infant Dophius.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist