Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Ochrana matrace před pročůránímOchrana matrace před pročůráním
Anonym
17.4.2012 v 22:41:49

Maminky prosím vás, ráda bych pořídila synovi (2roky) něco na postel, abychom mohli zkoušet noc bez plenek. Pro dceru jsem měla taková prostěradla (vrchní strana froté a spodní strana něco jako guma, ale vzdušné…), ale brzy se seprala a pak propouštěla. Chtěla bych něco vzdušného (né tedy igelit), ale aby to opravdu nepropustilo. U dcery nám to trvalo opravdu dlouho, takže jsme museli (i přes veškerou mou péči) matraci po dvou letech vyměnit – tomu bych se chtěla nyní vyhnout. Pak mě ještě zajímá – jak jste to dělali s peřinami, polštáři – dcera byla schopná se počůrat i 2x za noc a to kompletně vše – a já furt jen prala a prala a sušila… Máte nějaké vychytávky…? Moc byste mi usnadnili život. Děkuji kšanda.1MD

Stránky: [1] 2
ksanda.1MD
24.4.2012 v 20:14:57

Bami, já bych ty zelené brala – jsou 2x takové :-). Semelko, já přeci vím, že do sušičky se dávat nemají, ale tou dobou mě zlobila pračka (špatně ždímala) a tak jsem někdy neměla na vybranou:-).

semelkasemelka
24.4.2012 v 15:41:04

kolikrát jsem prala ta prostěradla, to opravdu nemám spočítané, obvykle co dva týdny, ale samozřejmě okamžitě při nějaké nehodě (zrovna nedávno jsem stihla za týden obě dvě vyprat 3x – Míša měl průjem a plína prostě nestíhala) – ráno zase vylil v postýlce čaj – otevřel si flašku a prostě ho vylil, tak stále přemýšlím jestli vyměnit nebo ne :D )

ten chránič na velké posteli peru velmi málo spíš jen při nehodách – za ty dva roky co ho máme, jsem ho prala tak 30x (Máťa se v noci moc nepočurával – chodili jsme ze začátku budit a většinou to vyšlo, že to pak do rána vydržel), ale je výborný, pořídila jsem i nám do ložnice, protože začali vyrábět chránič na dvojlůžko ;)

abych pravdu řekla ani by mne nenapadlo to dát do sušičky, na popisku je i napsané, že to do sušičky nepatří – vždycky mi to do večera všechno uschlo, jen se to muselo dobře rozložit…

bamiskabamiska
24.4.2012 v 15:19:14

tak jsem nakoukla pro inspiraci také nás to čeká

já kdysi klukum dávala klasickej igelitovej průhlednej ubrus takovej měkkej pod prostěradlo a nebo ty přebalovací podložky ..občas stejnej problém pročůrání mokro, tak jsem přiložila ručníky a spalo se dál a na výměnu také spíš bylo něco pohorového na tu danou noc… takže jak tak koukám tak asi nic nového není vymyšleno. přebalovacích podložek máme dost z nemocnice ještě co jsem měla po operacích na používání doma tak je budu asi využívat je, nemám ty dětské malované ale klasiku zelenou :D :D nemocniční..

Anonym
24.4.2012 v 14:56:43

Semelko, a jak často je pereš? Já je prala téměř denně a musím taky přiznat, že sem ho občas šoupla do sušičky, což se nemá… Ale právě bych potřebovala něco, co všechno toto vydrží:-)
Kšanda

semelkasemelka
24.4.2012 v 11:43:57

my máme na dětské postýlce prostěradlo, které popisuješ, nicméně asi kvalitnější, protože točím dva kusy dokolečka už 3 roky a jsou stále jako nová a to je peru na 90°C – spodní zátěr je polyuretanový
a na velké posteli máme klasický chránič matrace od Dadky také s polyuretanovým zátěrem (pratelné na 90°C). Původně kvůli pročůrání ale je tam na furt – ať už tam něco vyleje nebo se pozvrací…
jinak u babiček a jinde jsme dávali pod prostěradlo jednorázové přebalovací podložky – obvykle zachytily téměř vše

JežečekJežeček
19.4.2012 v 9:02:39

Měla jsem klasickou igelitovou podložku přes celou postýlku. Ale pak dětem babička koupila přímo ochranu na matrace. A je to lepší. Nepotí se na tom tak, neshrnuje se to a peru to normálně na 60°C a drží dobře, guma se neolupuje a nitky taky drží. Jmenuje se to přímo ochrana na matrace a jsou všelijaké velikosti. I na dospělou postel. Ale stojí to kolem 300 Kč. Já bych si to nekoupila, ale jako dárek je to fakt perfektní. *

Anonym
18.4.2012 v 20:00:12

Lien, tak přesně toto jsem měla u dcery a právě ta spodní strana se nám brzy oprala. Petro – odkaz od tebe mi bohužel nejde rozkliknout. Já ani tak neřeším spaní v mokré posteli – máme nakoupené levné peřiny z Alberta, takže děti mají vždy pod čím spát, ale jde mi o to praní. Tak jsem si myslela, jestli někdo nemá nějaký nápad na alternativu peřiny a polštáře – aby to bylo pohodlné a teplé a při tom to třeba šlo vyprat jen v jedné pračce.

PetraOPetraO
18.4.2012 v 13:37:33

My máme tento http://obchod.teplodomova.cz/Matracovy-chranic-PUR.html
Má ho v posteli celá naše rodina-už několik let (i kvůli pocení, milování, ženským věcem a td, není třeba snímatelný potah matrace, snadno se sundá a v pračce zabere minimum místa, rychle schne a zátěr je dost trvanlivý, žádné PVC, není pod prostěradlem vůbec cítit a neshrnuje se a nepropustí vlhkost do matrace. Máme jeden navíc, abych mohla postel hned povlíknout a peru tak nějak na střídačku. Akorát by asi bylo lepší přímo prostěradlo (a přes to ještě nějaké normální), které kryje i okraje matrce, dcera se několikrát počůrala na kraji, takže je poznamenaný bok matrace.
mě se dět počůrávaly dlouho,ale naštěstí teda jen 1* za noc a to pak přecházely do naší postele, takže jsem nemusela řešit spaní v mokrém-to bych řešila podle situace, ono někdy stačilo, když jsem pod ně dala osušku a deku převrátila na druhou stranu a dala třeba jiný suchý polštář.

MANKAš
18.4.2012 v 13:08:14

My jsme používali igelitové prostěradlo, koupila jsem v lékárně a stálo asi 30kč:-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

LienLien
18.4.2012 v 8:45:36

Tak u nás to není tak horké, dcera se počůrá většinou jen když na ní něco leze, takže používám klasickou přebalovací podložku a přes ní složím normální bavlněné protěradlo (není to samozřejmě přes celou postel, dávám do místa, kde má pánev, i když je riziko, že zrovna bude ležet vedle) a přes to teprve froté prostěradlo na postel.

Ale pokud by to bylo častějí, uvidíme s mladší dcerkou, volila bych toto, jdou najít v různých rozměrech
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51858082&tab=2

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist