Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Umřeš!Umřeš!
keenspeedkeenspeed
11.4.2012 v 18:17:01

Ahoj, jak jste reagovali, pokud Vám dítě řeklo ve zlosti Umřeš, vyhodím tě, zabiju tě apod.??

Stránky: [1] 2
keenspeedkeenspeed
16.4.2012 v 9:02:22

maki : Zamrzí to vždycky, ale když to slyšíš 10x denně, při každým sporu, že tohle prcek použije, to už je mazec. Od založení diskuze jsem se držela a ignorovala, převáděla řeč jinam. Zkoušel stejně dál, ale trochu polevil v četnosti. V sobotu ovšem jsem už nevydržela, naštvaně a věcně jsem mu řekla, co a jak, a zatím ťuk ťuk je oproti dřívějšku klid. Dnes šel po 14dnech do školky, učitelku jsem varovala, aby se nelekla, kdyby náhodou… tak jsem zvědavá, co se bude dít dál.

makinea
15.4.2012 v 23:53:33

Keenspeed, taky jsem si to nedávno vyslechla… Od skoro čtyřleté dcery… myslím, že to slyšela někde venku nebo jí to řekla ve vzteku starší sestra. A ještě mi to řekla tak chladnokrevně, že až vyroste, tak mě zabije. No taky mě to zamrzelo. Bylo to ve chvíli, kdy jsem jí nedovolila vzít si sladkost těsně před obědem.
Prostě jsem jí vysvětlila, že mě toto je líto že toto jsou hodně silná slova a že když má na mě (nebo na někoho jiného) zlost, dají se zvolit mírnější slova. Třeba, že může říct “já jsem na tebe naštvaná“ nebo “já se tak zlobím“ atp.
Když to příště zkusila, tak jsem jí to už jen stručně připomněla, že takhle tedy ne, ať to zkusí vyjádřit jinak. Přijde mi, že to stačilo, od té doby mi párkrát řekla, že je naštvaná, ale jinak nic.

souhlasím ale, že je nejlepší věcný tón, než nějaký vztek z tvé strany nebo přehnaný smutek. Aby to pak dítko nelákalo k provokaci.
Tak přeju, ať to brzo přejde.

MajulkaMajulka
15.4.2012 v 21:38:29

Je pravda, že tak malé děti si těžko představují co tato slova znamenají. Ale asi by mě to taky mrzelo, i když ten malý za nic nemůže. My jsme s Péťou od mala chodili mojí mamce dát kytičku na hrob. Já mu vysvětlila, že tam babička leží, protože zemřela a už tu nemůže být s námi. Když ji vidí na fotce, tak už chápe, proč jí nikdy neviděl. Určitě si to musel v hlavičce srovnat, ale tímto tento pojem dost pochopil.

keenspeedkeenspeed
12.4.2012 v 14:14:07

marinado – děkuju. Ono je to právě ve chvílích vzteku, nebo ani se přímo nevzteká, ale něčím ho naštvu, tak z něj vypadne toto. Ale jak ho pozoruju, asi opravdu zkouší, jak zareaguju. A já nic. Takže řekne 2-3x a přestane. Teď jen budu doufat, že metoda zabere a postupně ho to přejde.

MarinadaMarinada
12.4.2012 v 8:57:06

Keenspeed, teda, nemáte to jednoduché…Hodně by mě to zamrzelo, ale souhlasím s holkama – 3letý klučina ještě přesně nechápe význam toho, co řekl. Ale stejně bych zbystřila – i když zvolil nevhodná slova, slovně ublížit Ti zřejmě chtěl…a pokud to nebylo ve vzteku, kdy jsi mu třeba nedovolila sníst čokoládu nebo tak něco, tak bych se asi začala chlapečkovi víc věnovat (číst si s ním, koukat s ním na televizi, hrát nějakou hru atd.) Aspoň takhle to já praktikuju, když se dcera začne chovat “divně“ (=jinak než obvykle) a osvědčilo se nám to.

keenspeedkeenspeed
11.4.2012 v 21:32:19

Děkuju všem za útěchu.

Asi bude nejlepší vydržet a opravdu ignorovat. Ale je to teda těžký, cuká mi kolikrát ruka na plácnutí, pusu občas neudržím. Budu se snažit dál.

Lien – že by na prcka dopadal rozchod… tenkrát byl ještě mimi, a dle mýho ještě nevnímá, že normálně žije máma s tátou spolu.

Spíš čekám reakci, až jestli tohle řekne před ex a jeho babičkou (protože “vypadni“ atd. už použil), tak ex nažhaví telefon a bude řešit. O víkendu naštěstí souhlasil s tím, že budeme tyhle výpady ignorovat a stáčet řeč jinam, ale až budou s prckem sami, tak mu dá třeba na zadek, nevím.

Spíš na prckovi fakt vidím, že to někdy řekne opravdu cíleně, protože prostě ví, že to má nějaký účinek, dopad. ale neví, jaký to má opravdu význam.

A mám silný pocit, že tyhle pecky posloucháme jen my doma. Ve školce a ve společnosti je v podstatě za anděla :-).

ksanda.1MD
11.4.2012 v 21:07:03

Myslím si, že děti chápou emotivnost těchto slov – cítí se naštvaní – použijí “zabiju tě“ – ví, že je to zlé a vyjadřují tak svou zlobu… Nicméně – jistě to nepoužívají ve smyslu, že by to chtěli udělat… A definitivnost smrti si uvědomují mnohem později. Myslím, že každá znás občas použije – “já tě snad přerazím“… ale žádná z nás to udělat nechce… Tím to nechci zlehčovat – jen jsem tím chtěla říct, že bych to tak nedramatizovala a vysvětlila bych (což si udělala), ale jen jednou či dvakrát – rozhodně né pokaždé… a rozhodně bych neukazovala, že mě to nějak bolí či zasahuje… děti jsou chytřejší než si myslíme a ví jak nás nejlépe, v nejméně vhodnou dobu zranit, zaskočit… Už Komenský říkal – Nikdy neukazujte svým dětem lásku CELOU. Velká pravda a z osobní zkušenosti musím říct, že porušení této rady bylo u mě po “zásluze potrestáno“.

bamiskabamiska
11.4.2012 v 21:01:49

keen 3 roky bych si k srdíčku tak nepouštěla, podle mě netuší a neví co říká u staršího by mě to bolelo a tam by to bylo špatnější….já bych možná jak poradila kamarádka tak to přejdi, asi v rámci možnosti vysvětlit co a jak, at už na mravenečkách, nebo příležitostně při položení kytičky na hžbitově, ale zaved hovor jinam….
určitě nesmutni má to někde naposlouchané at od dětí, nebo zaslechne z telky …. oni si ted nevybavuju chodíte do školky? nemohl to někde zaslechnout při hraní s vojáčkama nebo tak něco….

LienLien
11.4.2012 v 20:47:09

Keen, taky si myslím, že neví co přesně říká a taky, že je to spojeno s nástupem do školky a s vaším rozvodem, prostě se teď začíná projevovat nějaký rozchodový přetlak, který jsme doufali, že zrovna naše dítě minul (vlastní zkušenost) :-(.

JInak pokud už jsi mu vysvětlila, co to znamená a že ti to je nepříjemné, víc už bych na to nereagovala, prostě kdyby to řekl, nereagovala bych nijak. I když mezi lidmi to asi musí být nepříjemné, přesto bych nereagovala.

keenspeedkeenspeed
11.4.2012 v 20:26:33

radko – 3roky

Ježečku – nám umřela babička v únoru, v tu dobu jsem mu jen řekla, že babička odešla, že byla hodně nemocná (ale on ji už předtím delší dobu neviděl, takže se o ní ani nezmiňuje), že už ji neuvidíme.

bami – právě že 3ročnímu mi to evidetně moc vysvětlit nejde

Padmé – já asi vím, že prcek to ještě není schopen docela chápat, ale i tak to hodně zabolí.

Zabiju tě – to bohužel pochytil v herně od jednoho chlapečka asi před měsícem. Mně osobně to neřekl, ale teď tu byl jeho táta a jemu seděl na klíně a asi 10x po sobě zabiju tě, zabiju tě..a culil se u toho.

Umřeš – použil dnes poprvé.

Předtím jsme byli venku, ukazovala jsem mu mravence, chtěl na ně šlapat, což jsem mu právě vysvětlovala, že nesmí, že je to bude bolet, že umřou a ostatní mravenci budou smutný. Tak po nich šahal prstíkem a nakonec prostě jednoho zašlápnul. Vyčinila jsem mu, znova zopakovala, rozbrečel se, ale za 2min už o ničem nevěděl. A doma pak nebylo po jeho a řekl- umřeš.

Takže možná nechápe přesný význam, ale přesně ví, kdy tahle slova použít.

Teď před spaním jsme se o tom ještě bavili, znova jsem vysvětlila, proč to nemá říkat, jak je to s babičkou… a prcek povídá..babička umřela, mravenec spolu? Autobus nemá kolo – kolo umřelo?

Je fakt, že jsem ted najela na radu kamarádky, tyhle věty zkusit ignorovat, že možná jen zkouší reakci a provokuje, když reakci vidí. Ale dneska mě teda zase dostal.
A jestli tohle řekne až bude u svýho táty, tak to bude teprve mazec.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist