Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Nadýmání - 16 měsíční dítěNadýmání - 16 měsíční dítě
LussyLussy
2.4.2012 v 17:51:08

Holky, prosím, jdu pro radu.

Už jsem se o tom trochu zmiňovala v plkárně – Marečkovi začal skoro před měsícem takový zvláštní průjem – jednou za den průjem, pak den i dva nic a tak pořád dokola. Zezačátku mi jeden den blinkal a měl teplotu k 39, pak už jen to kakání. Dávala jsem Smectu, Hylac, laktobacily, Kulíška, dietní jídlo. Když to trvalo skoro 14 dní, šla jsem pro jistotu k pediatrovi, ten malého shledal zdravým, výtěry ze zadečku byly negativní. Řekl, že ten průjem může být tzv. sekundární, že má tělo hlad a potřebuje normální stravu ať pomalu zkouším zavádět zase běžnou stravu. Týden kakal normálně a v pátek se 4x hodně pokakal, až jsem ho musela osprchovat. Od té doby jsem mu zase dala dietu a kakal až dnes – řidší, ale nebylo toho tolik aby to jako obvykle vyteklo z plíny.
Celou dobu dávám laktobacily a hylac.
Tak doufám, že se to urovná.
Teď akutně řeším, že ho trápí prdíky jako malé miminko. Přitom jako mimi na ně vůbec netrpěl. V noci prakticky nespíme, budí se před půlnocí a do čtyř brečí, kroutí se, propíná se, pak si prdne a spí tak do šesti. Když spí po obědě, budí se s pláčem a po nějaké době si zase prdne a je klid.
Takže pokud máte nějakou radu jak mu ulevit a urychlit obnovu střev, tak budu ráda.

Stránky: [1]
LussyLussy
22.3.2013 v 15:47:46

Jů,koukám že skoro po roce někdo vytáhnul tuhle diskuzi :-)

Nám nakonec paradoxně pomohla ta vláknina, protože po ní měl tak šílený průjem, že jsem se bála hospitalizace. A kromě vlákniny, laktobacilů a ještě něčeho obsahovala laktózu.
Takže jsem tenkrát nasadila bezlepkovou a bezmléčnou dietu a nakonec se nám z toho vyklubala alergie na všechny mléčné výrobky.
Pak se přidávaly až do léta další potraviny, ale to už jsem byla poučená a věděla jsem, že co už jedl a vysadila jsem to a pak zkusila párkrát trošku otestovat a hned jsem věděla, co dalšího mu vadí.

Anonym
22.3.2013 v 10:46:57

ahoj všem,
nám tedy hodně pomohlo kromě hlídání si toho, co sním také masáže bříška…absolvovali jsme i kurz…a také fenyklový čaj.
a malému před každým kojením dávám kapičky espumisan..pouze tak 5 kapiček a hodně to pomůže. podáváme pravidelně a fakt vidím velké zlepšení. navíc se můžou dávat už úplným novorozenatům, protože působí lokálně ve střevě a nejdou vůbec do krevního oběhu.

Anonym
4.4.2012 v 20:19:03

Pako, Pavli, díky za napsání.

Testy na alergii na mléko mu dělali, měl všechno negativní, ale protože měl potíže pořád (extrémní zahlenění a kašel), tak jsme mléko vyřadili a během pár dnů bylo po problémech. Ostatní mléčné výrobky mu nevadí (sýry,jogurty).Když jsem mu omylem udělala mléčnou místo nemléčné kaše, zase začal chrčet. Alergoložka říkala že cca 20 % lidí nereaguje na krevní testy a prostě se to musí vychytat metodou pokus – omyl. Dělali mu testy na všechna jídla a alergeny, všechno negativní a přesto, pokud přijde do styku s kočkou, tak zrudne, začne kýchat a teče mu z nosu…

Začnu si psát ta jídla, ale mám pořád pocit, že to z jídla není, včera se pokadil do hodiny po obědě a to měl dušenou mrkev s bramborem, brokolicí,kuřecí maso a zahuštěné ovesnýma vločkama. Některé dny třeba 2 nebo i 3 dny nekaká vůbec a to jídlo je opravdu už skoro měsíc pořád stejný. Nebo se uprostřed noci pokadí a k večeři měl rýžovou kaši.

Teď jsem našla na netu nějaký český výrbek Vláknina pro děti, je to vláknina s probiotiky a prebiotiky, tak to zkusím.

nepřihl. Lussy

Pavlinkav
4.4.2012 v 19:58:14

Lussy, vůbec se ti nedivím, že jsi zralá na blázinec, to je fakt na bednu.

Podle toho, jak píšeš, že se pokadil odpo po kornoutku a pak holandii, tak mě napadá, jestli mu neblíží to mléčné?

Motá se mi nějak v hlavě, že mu dělali testy na alergii na mléko? Nebo to dělali Lucince?

Říkám si, že kdyby mu vadil lepek, tak by bylo zle už po tom ranním rohlíku. Ale zkušenost s tím nemám, jen tak dedukuju, jak je mi tebe i malého líto…

Naše starší má nesnášenlivost laktózy a ta mi blila tak do hodinky, co něco s laktozou dostala. Nebo má průjem.
Možná proto mě okamžitě zaujal ten jogurt u malého.

Jinak jak píše PaKo, opravdu se to dá udělat z krve, jak mléko, tak lepek.

Ale možná než se k těm testům dostanete, tak zkus vynechat třeba pár dní mléčné a uvidíš, když nebude změna, tak ten lepek…

Držím palce, ať je malý brzo v poho a hlavně ať z toho vyleze nějaká “banalita“, která se brzo vyřeší.

…objevovat doteď nepoznané…

PaKo
4.4.2012 v 18:26:09

Lussy, na celiakii je možné udělat jednoduché testy z krve. Asi je to lepší než dávat bezlepkovou dietu bezdůvodně, když už má tak jídelníček omezený. A taky se může předejít zbytečnému vyšetření střeva, pokud testy z krve vyjdou negativní.P.

LussyLussy
4.4.2012 v 18:04:09

Tak dnes jsme byli na kontrole po laringitidě, tak jsem vzala vzorek stolice. Prý to můžou být škrkavky, roupi, nebo i celiakie. Za týden budou výsledky. Mám zkusit potom bezlepkovou dietu a pak ev. vyšetření střeva.
Tak snad zaberou homeopatika a bude to v pohodě.

Včera snad po měsici ráno udělal malý tuhý bobek. Pak po obědě pokaděnej brutálně, až v půli zad.

Dnes měl suchý rohlík, banán, 1/2 borůvkové přesnídávky, pak se vykadil, bylo toho dost, ale hustší a plína to pobrala. K obědu vařená mrkev, brambor, jáhly, trochu pažitky, odpoledne v cukrárně 1 suchý kornoutek, pak višňový jogurt holandia a do hodiny zase podělanej až na zádech.

V noci nespí, max. 2 hodiny, už jsem zralá na blázinec, opravdu už se bojím o svý duševní zdraví, protože tohle se nedá vydržet – nespat, bát se o něj a ještě se bát kamkoli jít nebo jet, protože tohle kadění není na přebalení, ale na sprchu a vyprání komplet oblečení.

Ale v pátek jedeme na prodloužený víkend do Krkonoš a prostě jsme se rozhodli, že pojedeme. Vezmu všechno oblečení, klidně to pokadění i vyhodím, jídlo jsme nakoupili ve skleničkách (to hospodský nebudu riskovat) a snad to zvládneme.
Já prostě potřebuju vypadnout, nevařit, neuklízet…

LussyLussy
2.4.2012 v 18:33:45

Holky, děkuji,

Virenko ATB měl od konce listopadu troje :-(. Sice pokaždé jsem mu dávala celé 30 ks balení laktobacilů od Swissu, ale stejně…

Homeopaticky to už řeším, první nezabrala, teď zkoušíme jiná na průjem který bývá právě takto ve vlnách.

Jinak on je při chuti pořád, snad kromě 2 dnů, kdy zvracel a měl tu teplotu. Je úplně v pohodě, hraje si, doktor mi řekl, co tam vodím usměvavé pohodové dítě mezi marody :-).

Už nevím, co mu dát, abych mu to trochu zpestřila. To je pořád starý suchý rohlík, banán, kukuřičné křupky, rýžový nebo špaldový chlebík, rýžová kaše s jablkem,jogurt, borůvková přesnídávka, k obědu- rýže, mrkev, brambory, vařené kuřecí. Jí jako v 8 měsících.

VirenkaVirenka
2.4.2012 v 18:17:06

Lussy, urychlit, to asi neurychlíš :(. Hlavně to ale chce nezkracovat.
Já jsem to tu jen tak trošku zachytila, ale z toho, jak to píšeš, neměl předtím nějaká ATB? (Myslím tak do 2-4týdnů před začátkem příznaků.) Ne že by to něco měnilo, projevy po ATB a po průjmu jakéhokoliv jiného původu jsou podobné, střevní dysmikrobie to doprovází, ale po ATB to často trvá déle a taky bývá stěr negativní… Určitě bych dávala probiotika 6 týdnů, nesnižovat dávky a nevynechávat. Než se to úplně srovná, dá se čekat sem-tam řidší stolička nebo naopak zácpa, může víc reagovat na některé potraviny, trápí je prdečky. Ale známkou zlepšování bývá chuť k jídlu, dobrá nálada, dost energie na hraní a blbnutí a žádná teplota.

Při prodlouženém průběhu bych se já osobně šla zeptat své homeopatky na nějaké homeopatikum, žádné jiné napomožení mě nenapadá…

LienLien
2.4.2012 v 17:54:31

no mě napadá jen to, co se dělá miminkům, masírovat bříško a teplo (termofor, nahřátá plena…), jinak nic.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist