Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » ......a tak jsem dopadla :-(......a tak jsem dopadla :-(
marika81
1.4.2012 v 16:03:12

Musím Vám napsat, co se mi včera událo, jak zle jsem dopadla, až se mi samy nad sebou zbíhají slzy, jakej jsem vůl :-(

Včera večer jsem se chopila velkého kastrolu s vyřící vodou, tak nešťastně jsme ho odložila, že celej jeho obsah se vylil na mě, byla jsem v mžiku pohotová, uhnula jsem, ale i tak mi zasáhl celou pravou nohu, včetně obou ruk :-(

Okamžitě jsem ze sebe strhala tepláky, svetr a letěla do vany do ledové vody z kohoutku, už při zahlédnutí kolena a upadnutí kousku kůže mi bylo jasné, že se to bez lékařské péče neobejde, takže jsem zalarmovala manžela, kterej se díval ve vedlejší místnosti na televizi a 120km/hod. mě odvážel do nemocnice zabalenou ve studených utěrkách…………nepřeji nikomu takovou bolest!!!

V nemocnici se mě okamžitě ujali a až tam jsem zjistila na lůžku jakej je rozsah zranění, mám celou pravou nohu od prstů/ včetně/, až do půli stehna popálenou, samej půchýř, je jich tam stovka :-(
Tak jako pravou ruku 3 prsty a levou ruku od dlaňě po loket.

Domů mě nepustili, to byl lékař nekompromisní /byl nepříjemnej, jak osina v zadku/, dopíchali mě kam mohli, zadek bolavej od silných injekcí na bolest, chytla jsem rovnou i tetanovku, dostala jsem neksutečnou zimnici, že semnou i lůžko skákalo, ale za 20 minut mě rychlosti blesku ošetřili a uložili na lůžko na oddělení, s brekem samozřejmě :-(
Na oddělení jsme ihned dostala zavodňovací kapačky, rovné dva pytle a injekci na bolest, kupodivu jsem vyčerpáním usnula i přez bolest.

Ráno už mě nic extra nebolelo, čekal mě převaz, mezitím dojel manžel, já opět slzavvé údolí, neskutečně se mi stýskalo po dětech a když jsem zjistila, že brečely po zjištění, že jsem v nemocnici, jsm byla rozhodnutá vyřvat si reverz…………….začala jsem s ním u převazu, kde už byli super lékaři, byli zděšení stavem nohy, tak jako sestry, nedoporučovali reverz skrz infekci, tak jsem jím řekla, že tu můžu dostat, i když budu ležet u nich………..no pustili se do píchání puchýřů, já opět viděla to dílo, co jsem si způsobila, mám nohu hroznou, jsem zvědavá, zda se tohle obejde bez plastiky, už u převazu jsem dostala zákaz slunění na *rok*, pro mě jako člověka sluníčkového hrůza a léčba bude hodně zdlouhavá, chybělo pár % a vezli mě do Ostravy na popáleninové centrum, dle nich mám 40% těla popáleného :-(

No na oddělení mi nakonec lékař vystavil reverz a jela jsem domů, čeká mě denodenní dojíždění na převaz, odpočívání, nic nedělání, skrz zafačované ruce, manžel se zatím činí :-)

A ty moje děťátka, jak mě uviděly spustily duetový koncert a já s něma, už kvůli ním jsme strašně toužila být doma, já bych bez nich ve špitále pošla smutkem………….:-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
suodal
2.5.2012 v 10:03:37

Mari, to je super, že se cítíš dobře a nemáš žádné komplikace!!!! Nejradši bych ti přála neustále mraky nad sebou,aby ses nemusela potit v kalhotech…ale to UV záření myslím stejně prostupuje i přes mraky. :-(
Nějak to vydrž, teď už bude opravdu jen líp a líp. A díky, že si se ozvala :-) Drž se!!!!

Anonymní, taky jsem si opařila nohu varnou konvicí…naštěstí né tak hrozně…dlouhou dobu jsem měla flek na stehně. Od té doby dávám konvici do boku a dost často si vzpomenu při zalívání kávy atd.

marika81
2.5.2012 v 9:33:18

Ahoj Soudal, díky za optání :-)

Hlásím, že jsem v totální pohodě, noha nebolí, otok pomalu mizí, nebýt fleků růzěn barevných, dokonce mám i na nártu hnědé mega pihy, tak ani nevím, že něco mám pomrveného :-)

Co mi ted pije krev, je to horko, já se musím potit v dlouhých kalhotech, fakt bomba, v pondělí už jsem to vzdala a vzala si cuklíky, v teniskách jsme normálně po pár metrech chůze plavala, mám to štěstí, že mám všechny nohavice dlouhé více, takže mi zakryjí nárt a mě se nepotí nohy, ještě bych chytla nějakou plíseň a na to se mám moc ráda :-)

Včera jsme zvládla i pedikúru, zlákla jsem si i nehtíky, hned mám lepší pocit z toho :-)

Anonymní, jj, je to běh na dlouhou trať, jsem zvědavá, jak to bude vypadat za rok, ted to hraje všema barvičkama a byla to velká plocha, takže můžu být ráda, že jsem dopadla, jak jsem dopadla :-)

Anonym
2.5.2012 v 8:19:00

Ahoj Mariko,
přečetla jsem si tvůj článek je to úžasně napsané.Ukáplo mi pár slziček.Jsem ráda, že se Ti to dobře hojí.Něco podobného se mi stalo, když jsem z varné konvice přelívala vodu do skleněno-plastové konvcice vše v pohodě,ale za chvíli mi skleněnno-plastová konvice praskla,zasáhla moje pravé stehno. Rychle jsem letěla do vany pod studenou sprchu. Velký puchýř dlouho se to hojilo, ale k lékaři jsem nešla říkala, jsem si že se to zlepší, taky že jo, ale fakt ten rok,dva se to hojilo a měla jsem to místo tmavší teď je vše v pohodě a jak vidím něco vařicího tak už každého kolem sebe hlídám.Moje dcera má rok rádá chodí kolem stolu kde je káva, polévka vařícící tak hlídám a hlídám, ale někdy to je fakt šílené jak ty dětičky jsou zvědavé je to moment, kdy se něco může stát.

suodal
30.4.2012 v 10:55:02

Ahojky Mari :-)

Tak jak se ti daří, už jsi dlouho nenapsala??? :-)

PadméPadmé
19.4.2012 v 17:40:41

Ahoj Mari :-). Tak to je paráda! :-) Báječně se to četlo, ten svůj “poslední“ příspěvěk :-). Zvládla jsi to opravdu skvěle :-). Jsi holka šikovná!!! :-)
Tak… jen tak dál… ať se to všechno všecičko dobře zahojí :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

MarinadaMarinada
19.4.2012 v 11:14:08

Mariko, to jsou skvělé zprávy. A nejen domácí prostředí udělalo své, taky Ty sama ses s tím poprala neuvěřitelně statečně a ještě určitě sehrálo roli i velké štěstí, které jsi při té strašné smůle měla na své straně :-)
Tak jen tak dál, držím palce a zase dej určitě vědět.
Mimochodem, o víkendu jsem na Tebe vzpomínala – vařila jsem na oslavu a všude bylo málo místa – neustále jsem v ruce držela nějaký kastrol s vařící vodou nebo vařící plech a neměla to kam dát a už mě to pálilo do rukou…díky velkému štěstí se nic nestalo, ale byla jsem od toho taky jen krůček a nebylo to poprvé. Opravdu se to může stát kdykoliv a kdekoliv každému :-(

marika81
19.4.2012 v 9:59:22

Lien a to je ono, ony ty sestry nechtěly moc slyšet *proč* nechci u nich zůstat, ale já neustále jím vštěpovala, že chci být doma v klidu, ve sém prostředí a u nich bych se akorát tak zbláznila………….včera mi dokonce jedna řekla, tak vidím, že domácí prostředí zabralo, no jasně, že jo, říkám jí nejsem koza, co by neposlechla, byla jsme poučená od lékaře, vím jaká byla rizika a vážím si svého těla, nic jsem neriskovala a dodržovala klidovej režim, takže se mi to oplatilo…………….ještě jím musím dotáhnout aspon kafíčko, za tu péči, jako nestěžuji si, setřičky naprosto úžasné, byly hodné a hodně mi i poradily :-)

LienLien
19.4.2012 v 9:29:17

No mari, ony jsou totiž zvyklé na ty pacienty v nemocnicích a tam se všecko hojí pomaleji, to je přeci jasné, halda bacilů a stres z nedomácího prostředí ještě nikomu k uzdravení moc nepomohl.

marika81
19.4.2012 v 9:17:51

Ahojte :-)
Jdu s novinkou, snad už s poslední :-)
Včera jsme byla na převazu, takže mám všechno zdělané!!! a nejlepší na tom je, že už nemusím chodit na převat, do papírů mi napsal zahojenéééééééé……………..dokonce sestry, co mě ošetřovaly v začátcích, tak jím málem vypadly bulvy na zem, hleděly, jak se mi to zlepšilo, jak se mi zmenšil otok………..ony totiž, než jsme vešla do ordinace si nachystaly velké množství materiálů na převaz, měla jsem totiž mega spotřebu tylu, krytí, obvazů……….. a takhle to musely uklidit zpět do skříně :-)

Akorát to chodidlo vypadá hrozně, ale už poctivě loupu, dostala jsem svolení si nohu umýt, takže včera dostala maličkej kartáč ve vaně, jen mastná oka plavala, od toho mazání………..a mám ještě na chodidle otoky v oblasti kotníku a na levé straně, no snad brzy zmizně, bych potřebovala konečně obout nějakou tu botu, už mě nebaví šmajdat v ponožce a v návlecích…………………propředstavu s otokem nohy jsme vážila o 3kg víc, ted už jsme o 2 kg, tak doufám, že za měsíc půjdu dolů aspon o 10 kg, haha, to bych nesměla tolik papat :-)

Takže budu mazat, mazat, jedná hodná duše odtud my poslala mastičku……velkééééé díky!!! a budu jí pustupně zkoušet, uvidím, co to bude za zázrak :-)

Všem moc děkuji za podporu, jste úžasné a mám vás moc ráda

nuninka
17.4.2012 v 10:40:28

Mari, jsem moc ráda, že se ti to tak hezky hojí. Tak pořádně všechno mazej :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist