Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Konec s kojenímKonec s kojením
MikynaMikyna
25.3.2012 v 19:02:57

Ahojky našemu prcíkovi bude brzy 20 měsíců a chtěla bych ho už přestat kojit a nevím jak na to aby to šlo bez pláče..Teď už kojíme jen na noc malý je zvyklí u kojení usínat už od narození .To mi nějak nevadí ale poslední dny mne začal svlékat a dožaduje se kojení i přes den..Chtěla bych se Vás zeptat na názor jaký máte a nebo i zkušenosti s odstavením Vašich dětí moc děkuji za rady

Jana

Stránky: [1]
LienLien
26.3.2012 v 7:21:19

Tak já naopak zkušenost s usínáním jen při kojení mám, odbouralo se to bez pláče společně s odstavením samo, žádný problém nebyl, jen jsme drželi za ruku místo prsa v puse :-).

makinea
25.3.2012 v 23:01:08

Ahoj, já jsem spíš zastánce postupného odstavování, tak aby to opravdu šlo po dobrém.
Souhlasím jak s Lien, tak s Petrou. Jestli Ti vadí, že se na tebe sápe přes den, tak se nenech, ale nemusíš rušit to večerní.
Mně děti u kojení usínaly výjimečně. I nejmenší se tím zklidní, ale ještě je vzhůru, takže přímo k usínání to nutné není. Tak v tomto přímo zkušenost nemám, ale asi bych to taky zkusila prvně oddělit, nakojit o něco dřív, pak teprve jít spát. A uspávat třeba jak po obědě, jestli to usíná jinak než při kojení…

PetraOPetraO
25.3.2012 v 21:49:01

ahoj, to jsem také řešila-mám teď jen o málo straší dceru, alejá prostě kojila i přes den normálně-je to tak jednoduché ucpat dítěti pusinku prsem, je to bez práce, ale místo, aby to bylo v pohodě, tak kojení už nepomáhalo a naopak se dcera kvůli tomu vztekala a byla i tak nespokojená a to i když jsem byla po vůli kdekoli-také mi vadilo, že vlastně nepila, ale hrála si, přicucla se – pustila, chtěla druhé, pak ji na chvilku zaujalo něco jiného, pak zase kojit, samozřejmě lezla násilně pod triko…Už jsem to nechtěla akceptovat-kojit klidně ano, ale ne za takových podmínek. Zmobilizovala jsem své síly a prostě jsem se rozhodla nedat a řešit ty situace jinak. A funguje, Pobrečela si, ale uklidnila se a je spokojenější. Dítě musí jasně vědět, že teď ne-za žádných okolností. Neříkám, že teď by nechtěla, ale ona to jen zkouší a jakmile se utvrdí, že jsem stále pevná, tak ji to svým způsobem i uklidní.

Teď kojíme jen v posteli, ví, že své cici dostane jen tam-před spaním (i když u kojení neusíná, je to náš rituál) a k ránu, kojení si začala vážit a většinou i slyším,že pije, konečně u kojení neblbne, ještě nechci přestat kojit, užívám si to.
Myslím si, že není třeba přestávat kojit, ale musí se k dítěti vyslat jasné signály a určit si pravidla, za kterými si budeš stát.

Pokud ale chceš přestat kojit, pochopila jsem správně, že teda už kojíš jen 1*, ale dítě je zvyklé u toho usínat? Tak já bych asi nejprve oddělila kojení od uspávání-prostě bych nakojila ještě před tím a až si dítě zvykne usínat bez prsu (nějak pochybuju, že by to prošlo bez usedavého protestujícího pláče), pal bych teprve vzala kojení-postupně bych ubírala jeho délku (a tam by to už mohlo být naprosto v klidu), ale asi záleží na situaci, jestli jseš odhodlaná a máš žaludek na to udělat třeba rázný krok a chceš to mít celé z krku jedním vrzem nebo nebo ne.
Je mnoho způsobů a každé dítě je jiné, reaguje jinak, ty jej znáš nejlépe i sama sebe, tak určitě nalezneš nějaký vhodný způsob :-)

LienLien
25.3.2012 v 19:16:32

Mně se malá odstavila sama v 26 měsících, ale pokud Vám vadí jen svlékání přes den, zkusila bych se s ním domluvit, že tohle je pro Vás nepřijatelné a nedovolila bych mu to dělat. A zbytek bych nechala při starém, pokud oběma vyhovuje.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist