Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Bolesti zadBolesti zad
Anonym
18.3.2012 v 21:46:56

ahoj, mam dotaz ohledne bolesti zad, prevazne oblast u lopatek. zazili jste nekdy takovou otravnou bolest? pri masazich to tam vsechno krupe a nesmirne boli. zajimalo by me, co se da proti tomu delat a jak se te bolesti zbavit :)

Stránky: [1] 2
LienLien
8.1.2013 v 13:20:26

aladin 10 lahvová masáže je překlep, nebo je to nějaká novinka, o které nevím? Děkuju

bambula
8.1.2013 v 8:09:33

vlastní zkušenost nemám, ale mamina tohle taky měla a jen masáže nepomohli. Chce to cvičit, ale s citem a opatrně!!
Masáž lávovými kameny je super. Maminu to trápilo dobře tři měsíce, už z toho byla na nervy, bolest jí přecházela až do předu, tak měla strach, jestli to není srdce atd. Bylo to hrozné, ale nakonec se to vhodným cvičením pomalu spravilo ( a byla i nová matrace na spaní)

….neskutečné štěstí

aladin10aladin10
7.1.2013 v 9:04:16

Já má také zkušenosti,výborná je masáž s lahvovými kameny.
A také cvičit,balanční cvičení na balónu.

Jelínková

anička80
27.12.2012 v 13:27:13

Přes starší téma zkusím poradit.

Masáže jsou dobré, ale bez cvičení se nic nezlepší. K tomu ovšem dodávám, že v případě sedavého zaměstnání je nutná dobrá židle. Nechci tady psát značky, aby to nebyla reklama, ale kvalitní židle se pozná podle toho, že je označena jako zdravotní židle a výrobce se navíc může prokázat certifikátem, že je to zdravotní pomůcka. Takže si to najdi na googlu. Mě teda ta židle hodně pomohla.

MarieBMarieB
20.3.2012 v 20:31:53

Osobně též chodím k fyzioterapeutovi a nemám se zády problémy. Tedy ne ty, co jsem měla před tím= neustále na stejných místech intezívně bolavá záda a to mám dvojitou skoliózu a bolest (u mě) pravé lopatky se dříve snížila jen opravdu denodenním cvičením. Od té doby co chodím pravidelně k fyzioterapeutovi, tak mám jen nárazové potíže= když se občas špatně pohnu, např. při malování pokoje :-D atd. Sama jsem hleděla, že za jedno sezení mi dokáže pomoci s opravdu nepříjemným problémem, kdy mě bolela pravá ruka tak, že jsem nemohla ani spát a málem brečela. Sice nemá smlouvu s pojišťovnou(=250,- za návštěvu), ale neměnila bych, je nejlepší, co jsem kdy měla.
Pokud fyzioterapeuta navštěvujete, zkuste třeba jiného- možná se vám do toho nechce, jste zvyklá, ale určitě to stojí alespoň za zkoušku.

Také mě napadá, zda příliš často nepracujete na pc viz klikání myškou? Zjistila jsem, že se takové potíže dostavují i u této strnulé polohy.

Přeji brzké vyřešení potíží- vím, že to dokáže ošklivě znepříjemnit život!

Anonym
20.3.2012 v 14:20:37

Doporučuji Vám nosit správnou obuv.
Na doma i ven boty Peter Legwood. www.peterlegwood.cz

LussyLussy
19.3.2012 v 20:00:36

anonymní,
já mám se zády bohaté zkušenosti.
Masáže mi vůbec nepomáhaly (nebo jen chvilkově).
Chce to navštívit dobrého fyzoterapeuta (většinou mají smlouvu s pojišťovnou a nic neplatíš), který tě odblokuje a jemnými technikami uvolní a ukáže cviky. Bez pravidelného civčení to opravdu nejde.
Pokud si sedneš a pomalu kroužíš rameny vpřed anebo vzad a cítíš a možná i slyšíš, jak ti to tam přeskakuje a křupe, tak neváhej a navštiv odborníka.

A k té souvislosti s orgány – mě osobně kromě zad trápí žaludek, žlučník i ledviny.

JarmuschkaJarmuschka
19.3.2012 v 15:43:06

Virenko, reprodukovala jsem slyšené (a slyšelo nás to víc…).
A konstatuji, že u nás v práci to platí – pořidili jsme si čaj na močové/ledvinové cesty a kurýrujeme se.

…obavy i radosti až do smrti.

VirenkaVirenka
19.3.2012 v 15:39:24

A k dotazu anonyma, já bych v takovém případě položila otázku fyzioterapeutovi. Jestli chodíš na masáže k někomu jinému, zajdi pro jednou k fyzioterapeutovi, jejich schopnost vysvětlit souvislost bolesti s konkrétním držením těla, zátěží např. pracovní či psychickou, je velká. Něco z toho se dá když ne zcela odstranit, tak určitě hodně vylepšit.

VirenkaVirenka
19.3.2012 v 15:36:56

Jarm, myslíš tím, že všechny bolestizad jsou způsobené ledvinovými trablemi? Přijde mi ten výrok hodně zjednodušující, dokonce i naše tradiční medicína má ve výuce anatomie kapitolku s tzv. dermatomy – tj. úseky, které bolí, pokud dojde k problému s některým konkrétním meziobratlovým prostorem. Kupodivu k tomu byly připojeny i informace o některých orgánových souvislostech. I z praxe znám, jak se do zad dokáže promítat problém žlučníku, žaludku, jater a srdce, takže se mi to zúžení na ledviny zdá opravdu zjednodušené…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist