Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » potrat a interupcepotrat a interupce
Anonym
17.3.2012 v 22:54:52

ahoj ženy, chtela ybch se zeptat na neco o hledne potratu a interupce.. mam pocit ze jsem tehotna,ale nejsem plnoleta, potrebuji k tomu souhlas rodicu? pri samovolnem potratu je treba hospitalizace v nemocnici,nejake financni vydaje apod.? moc vam dekuji za odpoved, byla bych rada kdybyste mi odepsali na vsechno ohledne tohoto tema, cena a tak.. internet mi nenabizi dostatecne nove informace

Stránky: [1]
Lidun
20.6.2016 v 8:03:21

Jsem zasadne proti potratu, vzdyt to clovek uz zabiji clovicka :( jednoduzsi je treba pilulka po to je neskodny

VirenkaVirenka
18.3.2012 v 13:42:48

Omlouvám se, upsalo se mi, od 1.4. potřebuje každý do 18 let souhlas zák. zástupce…

VirenkaVirenka
18.3.2012 v 13:40:28

Anonymní, dosud je březen, takže zatím (do 1.4.) platí, že od 17 let souhlas rodičů nepotřebuješ, do 17 let ano. V případě samovolného potratu jsi pro zákon neplnoletá, tudíž při uložení v nemocnici potřebují podpis zákonného zástupce před zákrokem, pokud nejsi v ohrožení života. To se stát může, ale většinou to tak není. Tudíž rodiče by to vědět měli.
Přerušení těhotenství – od 17 let do plnoletosti musí být rodiče o zákroku informováni, pokud je ty sama nepozveš do nemocnice, aby je lékař informoval, musí tak učinit po zákroku doporučeným dopisem. Ale na přerušení ses neptala, tak není důvod se rozepisovat.

Od 1.4.2012 potřebuje každý člověk do 12 let souhlas zák. zástupce se zdravotní péčí, v případě přerušení těhotenství je pravděpodobné, že budou vyžadovat i souhlas obou rodičů, protože jde o zákrok, který může negativně ovlivnit zdraví.

marika81
18.3.2012 v 0:29:47

No, nejsem si jistá, ale myslím, že souhlas rodičů bude potřeba, nejprve bych si koupila těhotenský test, pokud bude pozitivní, hodně zhluboka bych se nadechla a rodičům to řekla……………..protože si myslím, že ty jako asi nevýdělečná osoba, na takovou věc, jako je potrat mít finnace nebudeš…………..min.200-500 kč stojí vystavení papírů od obvodní lékařky, min. 1000 kč stojí vystavení dokumentace od gynekologického lekáře/ vše musíš právě mít/ a samostatný potrat?? od 3000 kč výše, záleží na nemocnici a pak taky záleží zda jde o miniinterupci do 8 týdne a nebo o potrat do 12 týdne………….a za další, měl by to vědět i pachatel, alew nejprve bych zkusila si koupit ten těhotenský test a pak řešit situaci.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist