Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Platby za náhradní školkuPlatby za náhradní školku
keenspeedkeenspeed
6.3.2012 v 13:43:33

Ahoj, pokud jste někdo dával děti do náhradní školky – myslím v době prázdnin, kdy zaskakovala jiná přidělená školka…kolik si účtovali?

Já zatím sbírám info od kamarádek, že si snad náhradní šk. účtuje za týden pobytu sumu, kterou od svých dětí bere na měsíc.

Pokud ano, tak mi to hlava dost nebere a v tom případě mi bude náhradní školka k prdu.

Díky

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
keenspeedkeenspeed
14.3.2012 v 23:08:37

A hlavně to není jen letos, ale už asi několik let dozadu, když mi to říkala kámoška už loni, zase od svých známých, jak děti odrůstají

keenspeedkeenspeed
14.3.2012 v 23:07:44

opravdu se neupsali a školky jsou zřízené magistrátem města, tudíž státní

35 MŠ zřízených městem + 17 ostatních

bamiskabamiska
14.3.2012 v 22:49:17

keen jen jsem koukla na tu cenu za den, nemohli se upsat to snad ani není možné to je státní školka? nebo soukromá?

osobně si myslím že by se mělo v té náhradní platit jako kdyby tam to dítko chodilo normálně běžně….a pochybuju že tohle někdo platí pokud není milionář…

jdi přímo na zřizovatele školky…

makinea
14.3.2012 v 22:42:14

Teda to je opravdu síla!!

U nás jsou čtyři školky a ty se během prázdnin střídají (někdy se vystřídají třeba jen dvě – větší). Školné mají všechny stejné, zřizovatele taky stejného a platí se pořád stejně, cca 300Kč za měsíc. Platí i rodiče, kteří si o prázdninách nechávají děti doma (kromě předškoláků). Možná proto to nějak vyjde!! Že si vlastně každý platí tu školku pořád a pak je jedno, jak se ty děti o prázdninách kde střídají.
Platilo nepsané pravidlo, že děti, jejichž maminky nechodí do práce, tak jsou o prázdninách doma.

bamiskabamiska
14.3.2012 v 22:17:58

KEEN já jsem sem nakukovala hned na začátku, jen ti nedokážu odpovědět, a proto jsem se nezapojovala, ale reaguju na vzkazík….

u nás jsou na vesnici dvě školky a obě mají společného zřizovatele i školné je stejné

kdo a kolik dětí se zjištuje tak 2měsíce dopředu,aby se stihle výsledek dát na obec a bud schválit prázdninový provoz nebo povolit kompletní uzavření školky…. většinou a je to zvláštní se děti nesejdou a to z počtu 100 dětí, nechápu jak to rodiče o prázdniných dělaj

pokud se sejde alespoň 10 dětí tak školka funguje prvních a posledních 14dní jinak uprostřed ten měsíc maj obě školky zavřeno….

ale vím že jedna maminy měla problém tak jí ředitelka nabízela že ji sežene místo v okolní školce, to myslím že i musí…ale podmínky nevím

napiš mi do OV co přesně chceš vědět, celou diskuzi nejsem schopná dnes dočíst, ale v pátek jedu do školky a já ti to vyzjistím jak to je….

je mi líto že jsem ti nepomohla, ale napiš mi a já ti to pak napíšu, jedu za zástupkyní na kafíno a ta papíruje pro školku tak budu chytřejší, tím že se to tam nikdy neřešilo jsem se o to ani nezajímala

keenspeedkeenspeed
14.3.2012 v 21:37:25

PRO POROVNÁNÍ MŠ v Praze,
už jen ty termíny…přihláška na prázdniny stačí do 15.6. , u nás do konce dubna a platba do konce května i když by prcek šel až na poslední týden v červenci.

STANOVENÍ VÝŠE ÚPLATY ZA VZDĚLÁVÁNÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

školní rok 2011/2012

V souladu s § 6 Vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění, je stanovena výše úplaty za 1 měsíc vzdělávání v MŠ pro školní rok 2011/2012 na 400,- Kč.Výše úplaty v případech dle § 6, odst. 3 činí 266,- Kč. (viz Příloha)

Úplata za předškolní vzdělávání a stravování dítěte v mateřské jsou platby, které jsou pro zákonné zástupce povinné. Opakované neuhrazení těchto plateb v mateřské škole je považováno za závažné porušení provozu mateřské školy a v konečném důsledku může být důvodem pro ukončení docházky dítěte do mateřské školy (zákon 561/2004 Sb., školský zákon, § 35, odst. 1 d).
Úplata za předškolní vzdělávání se platí předem na pololetí kalendářního roku, a to do 15. září a 15. ledna. Jedná se tedy o částky 1.600 Kč (září až prosinec) a 2.400 Kč (leden až červen). V případě, že zákonní zástupci dítěte nemohou uvedenou částku zaplatit vcelku, lze domluvit s ředitelkou školy platbu měsíční. V tomto případě je splatnost do 15. dne následujícího měsíce.
Platby úplaty za předškolní vzdělávání probíhají bezhotovostně – převodem na účet školy č. 2000938399/0800, jako variabilní symbol uveďte rodné číslo vašeho dítěte (pouze číslece bez lomítka).

Další okolnosti plateb jsou uvedeny v Řádu MŠ.

Prázdninový provoz

MŠ bude v provozu dne 1. července a od 22. do 31. srpna 2011.
V tomto období mohou MŠ navštěvovat pouze děti řádně přihlášené prostřednictvím příslušného tiskopisu, a to do 15. června.
Úplata je stanovena poměrně, a to na 1. července 20,- Kč, na srpen 130,- Kč. Stanovenou částku je třeba uhradit v celé výši bez ohledu na to, kolik dní bude ve skutečnosti dítě ve školce. Splatnost je stanovena do 24. června 2011.

keenspeedkeenspeed
14.3.2012 v 21:24:07

Lussy, tak o prázdninách snad marodit nebude, každopádně na to prachy nemáme. Netuším teda, jak to bude s hlídáním, chtěla jsem, když už změnu prostředí, tak že bude El měsíc v jedný školce a ne každý týden u někoho jinýho, i když po babičkách.

Dneska mi to známá vysvětlovala tím, že ta částka je možná proto taková, že v domovské mš platím školné 700kč ale zbytek je dotovaný městem. Takže když půjde prcek na měsíc jinam, ta školka na jeho jméno žádné dotace nedostává. Já tomu prd rozumím, třeba by věděla víc Bamiska, jak to je.

Až prcek na konci března nastoupí, zeptám se na to u nás, jak to teda je a proč to tak je a pak stejně ještě napíšu na magistrát.

Při představě, že nás ve školce čekají 3roky a budem pokaždý mít zavřeno o prázdninách, protože zrovna holt tyhle roky jsou náhradní mš jinde a ne ta naše… sejří mě to!!

LussyLussy
14.3.2012 v 21:12:35

keen,
to je mazec největší. Takový prachy a ještě předem.
Za sebe po našich zkušenostech bych to nedala, protože bych počítala s tím, že malý bude nemocný a peníze v tahu.

keenspeedkeenspeed
14.3.2012 v 20:23:45

Toto mi dnes přišlo mailem z první školky

- PŘIHLÁŠKY JSOU PŘIJÍMÁNY DO 30.4.2012
– PŘIHLÁŠKU DOSTANETE VE SVÉ KMENOVÉ MŠ, VYPLNĚNOU ODEVZDÁTE DO
PRÁZDNINOVÉ MŠ, KDE S VÁMI BUDE SEPSÁNA DOHODA ( NÁVŠTĚVU DOMLUVTE
TELEFONICKY S ŘEDITELKOU MŠ )
– PLATBA ČINÍ 220 KČ ZA 1 DEN + STRAVNÉ / 29- 35 Kč dle vybrané MŠ / za
jeden den
– PLATBA MUSÍ BÝT ZAPLACENA PŘEDEM DO 31.5.2012, jinak je dohoda neplatná
– PÍSEMNÉ ODHLÁŠENÍ JE MOŽNÉ DO 15.6.2012
– POKUD PŘIHLÁŠENÉ DÍTĚ NEODCHODÍ PŘIHLÁŠENOU DOCHÁZKU, BUDE
VRÁCENO POUZE STRAVNÉ

Počet náhradníků je omezen, záleží na tom, kolik rodičů bude mít zájem o návštěvu své kmenové školky. Tuto informaci bych měla mít do konce března, pak mohu být konkrétnější v počtu míst pro zájemce z jiných MŠ.

Informace k placení:údajně by měla by vyjít nová prováděcí vyhláška pro
stanovení školného, zatím platí informace výše uvedené.

zuzina
14.3.2012 v 20:14:40

ken tak to je teda šupa ti řeknu :-( fakt je to denně? U nás máme školky tři,všechny jsouv létě zavřené v jednom termínu 14 dní, jinak se podělí dvě mezi sebou.Abych pravdu řekla,tak nevím kolik se bude platit,ale tohle je síla teda :-(

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist