Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » dítě a mobildítě a mobil
Anonym
2.3.2012 v 11:43:20

Prosím o radu:
plánujeme dceři koupit k osmým narozeninám mobil. Otázka je jaký: hit je jednoznačně dotykový, ale nevíme, jakou značku, typ. Máte někdo vlastní zkušenosti, který ano a který raději ne?
díky za rady,
martina

Stránky: [1] 2
Renata_4
11.3.2016 v 15:04:10

Dcera je v první třídě a telefon už má. Je to dotykový telefon od samsungu, stejný jako mám já. Občas si na něm hrávala nějaké hry, takže už si zvykla na ovládání telefonu, proto taková volba. Nemá to na raní, ale hlavně na to, aby mě třeba prozvonila nebo zavolala, že v pořádku došla ze školy domů. Doma máme sice babičku, ale ta ještě chodí pro syna do školky, takže je třeba půl hodiny sama doma a takhle jsem klidnější, že ji můžu zkontrolovat. Koupila jsem jí na něho ještě takový obyčejný kryt na mobil http://www.stil.cz/Produkty/Skolni-potreby/Pouzdra-na-mobil/Pouzdro-na-mobil-Beauty-II, je voděodolný, takže se nemusím bát, že by ho vytopila a jinak si dává na věci pozor, tak nemám strach, že by ho rozbila. Možná je to brzo, ale zas už je doba někde jinde, takže beru i to, že děti mají telefony mnohem dřív.

Anonym
3.3.2012 v 8:39:56

Prosííím, kdo byste mohl obětovat 10 minut a vyplnit mi dotazník do školy. “Jak děti tráví svůj čas?“ pro rodiče, kteří mají děti 6-12 let.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEFnYUpHbUpzSnFqZDVjNEVvMmNHZ0E6MQ#gid=0

moc díííky!!!

makinea
2.3.2012 v 22:16:41

Ahoj.

Tak dcera si přála mobil už od první třídy, že většina dětí ve třídě má. To jsem nechtěla, když ještě neumí číst a psát… Ale přála si ho vytrvale a ve druhé třídě ho dostala k vánocům.
Bylo jí jedno jestli dotykáč nebo ne. Hlavně mobil. Nejlépe s foťákem. A nechtěla moc dětský, ne žádný růžový atp.
Nakonec manžel vybral Samsung, s foťákem i mp3.
Dcera byla nadšená.
Akorát má zablokovaný internet.
Chodí sama do školy i ze školy, někdy na kroužky, tak jsem přece jen klidnější. Stejně tak jsem klidnější, když je sama doma a já někam jdu. (ale vím, že by to dál šlo i bez mobilu, takže ten hlavní impuls byl, že si ho přála)
Ví, že je to drahá věc a že pokud ho ztratí, tak nový jen tak nedostane. Přijde mi, že si dává pozor a chová se rozumně. Ale ta zodpovědnost je na ní.
Ze začátku bez něj neudělala ani krok, teď už si víc rozmýšlí, jestli ho bude potřebovat. Ve škole ho mít můžou, samozřejmě v hodině vypnutý, jinak paní učitelka vyhrožuje zabavením. Jediný co nesmí mít, tak sluchátka v uších (ani o přestávce), to jsme museli podepsat.
Jinak je to tento:http://www.compos.cz/samsung-s3100-charcoal-grey_d165550.html
Jinak využívá tam jak tu mp3, tak foťák, budík, stopky, všechny možné funkce. Hry občas taky, ale naštěstí hlavně ze začátku, teď už možná ani nehraje.
Mně se ty hry moc nelíbí, takže jí tam žádné další nedávám.

Já mám dotykáč, dostala jsem k narozeninám od manžela, protože starý telefon už mi dosloužil. Mně osobně je to jedno, jaký mám, dokud slouží nemám potřebu měnit, ale pravda je, že mi vydrží docela málo.
První telefon jsem měla hodně dlouho a další tak po dvou letech musím měnit.
Teď mám tedy tento:http://www.mujnovymobil.cz/product.php?id_product=481
A jsem zatím spokojená. Mně stačí, když se tam dá napsat sms, má seznam, budík a mám ráda i mp3.
Jinak dcera s mým umí bez problémů taky, takže toho bych se nebála vůbec.

Telefon mi tolik nevadí. Myslím, že větší problém budu mít s tím, až jednou zatouží po počítači. Jsem přesvědčená, že do pokoje nepatří a že si může chodit na náš. Abych měla trochu pod dohledem, kolik času tam tráví. Ale na takové přání si snad ještě počkáme (doufám).

VirenkaVirenka
2.3.2012 v 20:10:48

Ono to bude podobný, taky doma říká, že spousta má “dotykáč“, njn, móda. U nás mají mobily spíš pololegálně, ofic. mají povoleno až od 5.třídy, kdy jdou do šaten s vlastní skříňkou, protože tam jsou povinni mobil nechat po celé vyučování. A tam, jak jsem pochopila, se to sem tam ztrácí.
U nás je skoro problém i s hodinkama, který má pořád na ruce a nesundavá je, prý takové cennosti by neměli nosit…

JanaKJanaK
2.3.2012 v 18:53:37

Jo a k tomu zcizení, pořídili jsme ji magnetický obal, který se připne na pásek a nosí ho schovaný pod svetrem, bundou, apod. Taky jsme měli obavy, ale kupodivu je stále jako nový. A ohledně třídy – dotykový u nich mají téměř všichni a některé děti dokonce dva – absolutně netuším z jakého důvodu.

JanaKJanaK
2.3.2012 v 18:50:37

Ahoj, já to vezmu od konce, památníčky frčí a dokonce už i mladší by nějaký menší chtěl ;) Barča ho má už od první třídy a dnes obsahuje moc pěkné památky, dokonce jí obrázek namalovala i ředitelka školy.

K mobilům, jelikož jsme byli dost nemocný a Bára chtě-nechtě musela často být s prarodičema, dostala úplně obyčejný, aby nám mohla kdykoliv zavolat. Až jsme se z toho dostali, ležel většinou v polici. Když pak začala chodit sama do školy a na kroužky, opět si ho vzala. Teď k vánocům (je jí 11) dostala dotykový hlavně proto, že nám tak trochu zbyl po obnovování smluv. Jsme věrni Nokii, je to tuším C5, ale já se v nich vůbec nevyznám ;)

VirenkaVirenka
2.3.2012 v 18:47:38

Tak já myslím, že dotykový telefon 8mi-leté dítě zvládne, otázka je, jestli ho neztratí nebo mu nebude ukraden…
Tím bych tu vhodnost taky zvážila.

Ono to vypadá tak, že náš čtvrťák je ve třídě sám kluk, kdo nemá mobil a s ním ještě jedna holčina. Loni ho sám odmítl (trochu jsme váhali k 10. narozeninám, protože už ho docela užije, chodí na skauta a na kroužky+ ráno je tu sám), že chce radši Lego, letos se už 2x opatrně ptal, jestli s tím počítáme, takže nás to v červnu čeká taky, k 11. narozeninám. On na okolí nedá nic moc, ale je vidět, že už mu to asi vadí, být jediný bez mobilu :shock: Já se mu nedivím, ale že mají všechny děti, i ty celkem dost sociální, mobil, to se divím pořád. Zdaleka každý ho nepotřebuje, ale už v první třídě ho měla většina dětí.
Typ budeme promýšlet i s klukem, už není tak malý, tak si svoje řekne, on nerozumné požadavky nemívá, uvidíme. Dotykáč bych ale zvažovala i v těch 11, protože je atraktivní, tudíž ukradení hodný… a my na tom finančně valně nebudeme, to už je jistý :)

PaKo
2.3.2012 v 18:39:40

Přikláním se k Jarmuschce a ostatním nemobilním. Mé starší dcery dostaly mobily až jsem šla do práce a ony začaly mít na starost malého bráchu. A to jim bylo skro 16 a 14 let. A přežily docela bez úhony. U syna taky nebudeme s mobilem pospíchat. Pokud je převážnou část dne pod dozorem, do a ze školy chodí s některou ségrou, tak nevidím důvod. U her stráví dost času na počítači a ještě by měl nekontrolovaný přístup ke hrám na mobilu, to by už nic jiného nedělal.
A jinak bych jako první pro malé dítě taky dala přednost jinému, než dotykáči, taky mi přijde dost choulostivý. Mimochodem, taky mám osobně takový mobil, že mladší dcera o něm tvrdí, že takový nikdo ani neukrade. Taky dobře.
A památníčky jsou stále v kurzu.P.

Anonym
2.3.2012 v 17:33:52

Myslím, že cit v ruce je věc individuální, a řekla bych, že u osmiletých dětí je na takové úrovni, aby dotykový mobil mít mohly – navíc: děti jsou daleko “plastičtější“ než dospěláci :-) . Dotykový prostě frčí a navíc jsem si udělala takovou pátrací akci a zjistila, že použitý (třeba půl roku) stojí cca 1000,- – jasně, jak který, ale lze ho sehnat, takže ani do rodinného rozpočtu nebude velká díra….
Díky za typ – kouknu na tem samsung….
Hezký den:-)
martina
p.s.
a řekla bych, že památníčky právě znovu frčí :-))

PeťkaPeťka
2.3.2012 v 17:02:27

Tak naše malá bude mít brzo 8 let taky a zrovna nedávno říkala, že by si přála mobil.
Dotykáč to nebude, nepřijde mi pro dítě vhodný.
Mě by se klidně líbil takový úplně obyčejný, který jsem viděla na přepážce na poště, určený pro malé děti, v růžové barvě.

Viz:
ALIGATOR A500i Junior je odpovědí na časté poptávky rodičů čerstvých školáků, tedy dětí ve věku 6-8 let. Tito rodiče často poptávají jednoduchý a hravý telefon se základními funkcemi, neboť jejich dítě se v této fázi teprve začíná učit číst a psát. Poptávka po \“nadupaných\“ mobilech u dětí nastane až později, cca od třetí až čtvrté třídy. Řešením je ALIGATOR A500i Junior. SOS tlačítko, rychlé volby Máma/Táta a jednoduché ovládání vysvětlené v obrázkovém návodu snadno pochopí i prvňáček.

Ale vzhledem k tomu, že dcera bez problémů zavolá i napíše sms z mého mobilu (Samsung), nejspíš by takový úplně obyčejný nechtěla.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist