Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » Poraďte - jak předělat dětský pokoj?Poraďte - jak předělat dětský pokoj?
LussyLussy
15.2.2012 v 9:38:02

Holky, jdu na radu.

Pomalu přemýšlíme, jak předělat dětský pokoj, aby tam mohly být obě děti. Zatím je tam jen Lucinka (3 a 3/4), malému je 14 měsíců a spí u nás v ložnici. Ale protože jak děti rostou, přibývají hračky a oblečení a časem tam dáme i malého, tak dumáme, jak pokojík předělat. Nábytek budeme kupovat postupně, ale chci mít nějakou vizi, abysme pak nezjistili, že jsme něco koupili zbytečně.
Pro představu vkládám náčrt současnýho stavu:

Víme zatím určitě, že:
- tu 3/4 postel co má Lucy pak zdědí malý a jí koupíme normální velkou postel
-celá ta stěna co je na levé straně a skříňka s knihovnou napravo půjdou pryč (to jsme podědili z nouze po kamarádce, není to špatný ,ale hloubka je jen 40 cm, takže to zabírá místo a nic se tam pořádně nevejde)
-tam kam se umístí postel pro malého se musí počítat s ještě asi 40 cm, protože až z té 3/4 postele vyroste, dostane taky velkou
-vlevo a vpravo od okna budou jednou 2 psací stoly
-komoda co má Lucy u postele se dá pryč a koupí se co nejdřív pořádná šatní skříň (zatím bude na místě té komody+zabere kousek místa, kde teď jsou hračky, pak se dá eventuelně dát jinam).
-regály vpravo jsou z Ikea takový univerzální,takže ty bysme tam zatím nechali (jsou 2 naležato na sobě), časem se dají dát nastojato, nebo je dáme pryč).
-palandu ani žádnou patrovou postel nechceme.

A co nejvíc řeším?
Hlavně, kam dát Marečkovi tu jeho postel. S Lucinčinou hýbat nechceme, nevíme, jestli za sebou, nebo dorohu hlavama k sobě? nebo někam na pravou stranu – mezi dveře a budoucí psací stůl? Ale to mi přijde divný, mít postel takto v prostoru.

Místnost je to docela velká, ale musí se do ní vejít 2 postele, šatní skříň (plánujeme vybudovat šatnu, takže by měla stačit jedna skříň pro oba jen na to základní oblečení, nebo myslíte že je lepší koupit 2 menší?), 2 psací stoly, knihovnička, prostor pro hračky.

Tak a teď babo raď :-))))

Stránky: [1] 2
JovankaJovanka
17.2.2012 v 13:53:42

A ještě – pokud budete mít šatnu, nechala bych dětem jen malé komody, velké skříně jsou pro mě moc “hamatné“.
Taky se mi poslední dobou líbí nábytek zavěšený na stěně, nezabírá místo na zemi :-)

JovankaJovanka
17.2.2012 v 13:52:16

Lussy, na jak dlouho tohle řešení bude? Na pár let nebo dokud budou děti s Vámi?
Zatím bych jim nechala společný prostor ke hrám, ten teď potřebují asi nejvíce, aby ho měli co největší, hračky do úložných prostor co nejjednodušeji použitelných, aby to děti zvládly samy. Např. Ikea má nábytek poměrně levný, tak těch pár let by jim to mohlo takhle vydržet.
No a do budoucna – strašně se mi líbil tento pokojík pro sourozence staršího věku než máš teď Ty – http://bydleni.idnes.cz/deti-odmitly-nudnou-klasiku-chtely-funky-pokoj-plny-barev-pnb-/dum_osobnosti.aspx?c=A120119_154652_dum_osobnosti_rez – je sice o dost menší, ale jako inspirace pro mě úžasný.

bamiskabamiska
15.2.2012 v 18:59:32

lussy já s mejma očima blbě čtu ten nákres…ale já bych to asi tak nějak jak to máš ty nechala…postele při levé zdi mezi ně najaký peřník stolek něco na knížku lampičku a přitom trochu oddělené…i by se na to pak případně třeba nechalo něco udělat jako knihovnička nebo něco(ukotvit to ve zdi( kdyby opravdu na to spaní až budou větší chtěli mít více soukromí
pod okna ty stoly to uvidíš já bych možná podle financí a jestli je to napořád něchala udělat dvojstůl přecejen by poradili jak využím max místa….
po pravé zdi bych dala nějaké regálky na hračky a drobnosti možná každej svůj aby se neškorpily…
no a jak píšeš že komodu budeš měnit za skřín tak využít maximální možnost od postele až ke dveřím aby nebránila otvírání….
záleží jestli budete nakupovat nechat si dělat….víc bych tam asi nedávala aby tam měli prostor na hraní…
možná nějakou poličku nad postele na knížečky…

myslím že to jak jsi to vymyslela je to jak to tam jde nejlépe vyřešit díky tomu prostoru…

PetraOPetraO
15.2.2012 v 18:04:52

oprava:
K té stěně v levo u dveří by šla dát i nějaká větší a hluboká skříň (třeba já ráda vždy měla hlavu jakoby v zákrytu-takže myslím podle sebe)-nad postelí, vedle skříně by šla udělat nějaká polička, lampička, takže skříň by mohla být klidně vysoká, ale asi jen jedna, vedle skříně ke dveřím poličky-knihovna , ty mají hloubku 30cm a krásně se to do zádveří vejde. Vše klidně hnané do výšky.

PetraOPetraO
15.2.2012 v 18:00:38

Lussy, já myslela s tím, co doma máte a s postelí, co koupíte. Alespoň že má pokoj šíři 4m, co vím, tak my jsme třeba v paneláku měli 3m a to je dost málo.

Tak teda napíšu to, na co jsem přišla, ale stejně jako dítě i teď mám prostě ráda občas změnu a ráda s tím nábytkem šoupu :-)

Postel naproti dveřím být může, ale neměla by prý směrovat směrem ven-ze dveří-takže by to chtělo určitě vyzkoušet, jak to bude působit (my máme výhodu, že se nám ta postel tam vejde a není úrovni dveří-takže se nám rohové řešení přímo nabízí, ale u vás bych do toho asi nešla.
Jestli pokoj má jen 4,6m, tak bude lepší dát postele i za sebou-podél delší stěny-to pak zbývá jen něco málo přes půl metru, až se dokoupí 2. postel klasické velikosti, na nejaký dělící prvek, ale určitě by něco šlo vymyslet Stoly by nemohly být přímo pod oknem ale bokem, což by asi nevadilo, zvlášťt jestliže jsou obě děti praváci, světlo by šlo stále z dobrého úhlu a při šíři 4m se tam krásně vejdou. K té stěně v levo u dveří by šla dát i nějaká větší a hluboká skříň (třeba já ráda vždy měla hlavu jakoby v zákrytu-takže myslím podle sebe)-nad tím by šla udělat nějaká polička, lampička, takže skříň by mohla bát klidně vysoká, ale asi jen jedna, dál poličky-knihovna vedle ní, ty mají hloubku 30cm a krásně se to do zádveří vejde. Vše klidně hnané do výšky.
Druhému dítěti by dělal zákryt psací stůl přiražený z boku postele a odkládací zázemí by mu mohl dělat dělící prvek. Pokud by chtěly děti později soukromí, tak by určitě šly případně na postele udělat nějaké “moskytiéry“-co vím, tak já jako větší stejně nejvíce času trávila v posteli, dělala jsem tam, co jsem mohla-prostě postel byla moje královstí, ač jsem měla samostatnáý pokojíček :-)

Na starnu naproti postelím už bych dala něco, se se vejde a nezabere moc prostoru, ani nejde moc do výšky (aby se nezužoval prostor.

LienLien
15.2.2012 v 14:26:13

Taky bych to řešila podel toho, jestli je to napořád, nebo za pár let bude mít každý svůj, jestli ne, tak určitě nějak oddělit, jak píše Marika, přeci jen je to kluk a holka, za chvíli by jim mohly postele u sebe vadit.

marika81
15.2.2012 v 14:16:47

Snad jsem něco dobře přečetla z toho plánku :-)

Určitě, když máš možnost bych vrazila postele od dveří, ani ne naproti dveřím, myslím, že tam zrovna postel je :-) Jinak bych určitě každému udělala jednu svoji starnu a nebo na jednu starnu dvě postele, mezi pokud se vleze třeba komodu, regálek, hlavama od sebe, k postelím noční stolečky, naproti bych asi vrazila tu velkou skřín, někam prostě pořádně do rohu………mmch. my dětem skříně z pokojíku vystěhovali právě do ložnice, hned to jde poznat na místu :-)
Pak bych řešila ty psací stolky, to je fakt ty oknu a nejlíp dva stejné k sobě zadní části, tohle se mi zdá jako super nápad pro dva sourozence v pokojíku :-)

Jinak regály, máme taky v pokojíku, máme nějaké ty 40 cm a jsem právě s něma spokojená, na knížky, DVD, hračky super………i na nějaké ty krabicové boxy, já bych je určo postavila :-)
Stoleček a židličky doprostřed :-)

Pokud máte postel bez úložnáku, tak toho bych využila na boxy na hračky, nebo já mám koupené pod postele ty skládací přepravky myslím z Kauflandu, mají v tom puzzle, kostky, malá nábyteček pro panenky, prostě jen krámy, stačí vytáhnout a dát zpět, uklizeno raz dva :-)

Jinak tohle řešit zrovna nemusím, ted jsou děti sice spolu, ale jakmile budeme bydlet dole, tak děti mají už každý svůj pokojík, zatím ten jeden máme za ložnici kvůli místu :-)

LussyLussy
15.2.2012 v 11:49:07

Petro, díky.
Když my ten nábytek ještě nemáme, abysme ho zkoušeli rozestavět :-).
Ta kratší strana pokoje má asi 4 metry a ta delší asi 4,6 m.
Okno má 140 cm a je uprostřed.
Za dveřma je od zdi jen 30 cm. (Tam jsme původně plánovali přes celou zeď mělkou vestavěnou skříň, ale to nejde, nebyly by kam dát postele)
Měřila jsem to a pokud by se 2 velké postele daly do rohu, tak to akorát vyjde, že když se otevřou dveře, tak se jimi nebouchne do té postele.

PetraOPetraO
15.2.2012 v 11:39:00

to je teda blbý smajlík, měl mít pusinku jako křížek x

PetraOPetraO
15.2.2012 v 11:37:13

Já to také moc nepřečtu, jaký má pokojík rozměry, podle mě dispozice pokojíku máte podobně jako my-nahoře v plánku okno, vpravo dole dveře (akorát my máme otvírání k oknu a od stěny je prostor přesně na šířku postele+ něco málo, což u vás nevypadá?) V levo dole v rohu postel?
Mě se líbí varianta postele do rohu-protože jsem do tohoto také dospěla (akorát plánujeme pokojík pro 3 děti a 2 spí nad sebou)-prostě nechat tu postel jak je-př. ji posunout, aby se vešla další do rohu (pokud se tam jinak kvůli dveřím nevejde) Skříně pak máme naprotilehlé stěně od dveří (ale umožňujeto i umístění okna-že je tam prostor an skříň). Ale myslím, že by byla možnost i k té stěně nalevo od dveří naskládat klidně větší skříně (police)-nějaký celek, ktry bý plně využil celou tu stěnu a pak k té stěne naproti 2 postele za sebou, no, já nejraději zkouším naživo, nejlepší je nějak rozestavit ty věci, co máš do pokojíku, lehnout si předstvovat a pak vzít metr a zkusit, jestli je to zrealizovatelné, tak to dělám já :-x

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist