Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Tak máme doma astmatičku...Tak máme doma astmatičku...
Anonym
8.2.2012 v 17:42:21

Ach jo tak se to týká už i nás u mimkysů… Dneska jsem byla s Bárou (6,5let) po dlouhé době u alergoložky a ani neudýchala spirometrii a chrčelo to v ní no nádhera. Kašel, dlouhodobý, rýma a opakované záněty středního ucha dospěly k tomu, že nám doktorka potvrdila začínající astma. Dala nám dva spreje, ráno a večer a prášky a něco do nosu. Ty spreje budeme užívat po dobu 14 dní a pak znovu na kontrolu ale jeden spray bude užívat prý dlouhodobě. Takže žádné sportovní aktivity než půjdem na kontrolu a hlídat ji. Tak se ptám maminek, co mají zkušenosti s tímto… ať mi napíší pocity a rady, budu sama ráda. Díky mimkys

Stránky: [1]
cucoretka
21.1.2013 v 10:07:37

Počínaje 15. lednem přijímá Všeobecná zdravotní pojišťovna přihlášky dětí na léčebně-ozdravné pobyty Mořský koník. V Chorvatsku a Řecku se uskuteční…více na
http://protected.dama.cz?ext=www.vzp.cz/klienti/aktuality/morsky-konik-2013

Třítýdenní léčebně-ozdravný pobyt u moře je vhodný například pro děti nemocné psoriázou, dermorespiračním syndromem, bronchiálním astmatem, alergickým onemocněním horních cest dýchacích způsobeným pylem nebo chronickým zánětem vedlejších nosních dutin. K moři mohou odcestovat i děti s jinými respiračními, dermatologickými, alergologickými a ORL indikacemi, které mají recidivující charakter nebo jejichž příčinou je snížená obranyschopnost organismu

Anonym
17.2.2012 v 15:41:26

Mladší syn má těžké astma už od miminka… dýchá denně od 10 měsíců, další mraky alergií… moc a moc pomohla léčebna ve Zlatých horách http://www.speleoterapie.cz, letos v létě jede poprvé sám, byli jsme 4x, jeden rok vynechali a je poznat. Důležitý je pohyb ať se naučí dýchat, flétnička není špatná a opravdu užívat léky.
My máme koupený kompresorový inhalátor Omron a když je kašel, rýma, tak inhalujeme vincentku a pouštěla jsem mu to i do postýlky na spaní.
kdybyste cokoliv chtěla napište na mail… p.krausova@volny.cz

babofka
9.2.2012 v 8:53:24

mimkys, nás MUDr. astmatem taky strašila, syn je alergik a trpí častými laryngitidami. Čím dál víc se při řešení jakýchkoli zdravotních problémů snažím obracet víc k přírodě a alternativnějším přístupům.
Mohu Ti jen doporučit zkušenost známého – alergika a astmatika. Od fy Energy užíval (nebo ještě užívá? nevím) Pelargin a od té doby už neužívá žádné své foukačky co dřív, je bez potíží a spokojený.
Jinak já synovi dávám homeopatika a došlo u něj k výraznému zlepšení.
Držím pěstičky!

MarinadaMarinada
9.2.2012 v 8:38:08

Mimkys, tak to je nepříjemné, je mi to líto. Je dobře, že jsi pečlivá a odhalilo se to včas, to je podle mě velké plus (snad se nepletu, zkušenost nemám žádnou). Držím palce.

ZavaZava
9.2.2012 v 8:06:26

Mimkys, taky držím… nevím, kde bydlíš, ale možná by to chtělo změnu vzduchu. Na co nejdelší dobu. Mě v dětství od astma zachránil měsíční pobyt v Luhačovicích.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

JovankaJovanka
8.2.2012 v 22:31:15

Pavli, pridávám se k Bamisce, držím palce, ať to dobře dopadne!!!

halinahalina
8.2.2012 v 22:14:49

Mimkys, mám astmatičku doma. Astma nám zjistil sportovní lékař na sportovní prohlídce v 10 letech – poměrně dost vrcholově dělala moderní gymnastiku. Dostali jsme léky, pravidelně chodili na kontroly, astma se stabilizovalo. Celou tu dobu dál vrcholově sportovala – do té doby, než nás navštívila mononukleoza. Ale ty dva roky od mononukleozy dál normálně sportuje, při tělocviku měla domluvené s tělocvikářkou, že se ozve, když bude cítit, že něco neudýchá. Je bez problémů (ťuk, ťuk), astmatický záchvat měla za tu dobu jedinkrát -když se jí rozjížděla alergie neznámého původu, po které skončila v nemocnici. Dnes bere jeden lék – jednou denně. A ošetřující lékař nám říká, že jestli to půjde takhle dál, tak do dospělosti snad vstoupí bez léků.
Mimkys, držím palečky, ať to všechno zvládnete v pohodě, já z toho byla tenkrát hodně nešťastná. A dnes vidím, že se to zvládnout dá.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

bamiskabamiska
8.2.2012 v 17:58:11

mimkys radunemám jen ti chvi vyjádřit podporu držte se, věřím že se to časem nějak ustálí a bude s víceměně moci věnovat všemu…
neteř si dýchá ale je ani né dvouletá od malinkata a řádí jako dráček

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist