Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » rada- spaní, dudlík,nočník, sunar??rada- spaní, dudlík,nočník, sunar??
bamiskabamiska
31.1.2012 v 22:00:45

Určitě to tu také proběhlo ale znáte to jak se to přímo netýká vás tak to neřešíte až tak detailně….

1) jak dlouho jste dávali umělé mléko. já malému dávám sunar před odpoledním a nočním spaním a nějak mi ho zaříná odmítat vytáhne z lahve tak stovku a víc nechce…nějak jsem si říkala že s ním do sebe dostane vše ve vitamínkách do potřebuje….nahrazovali jste něčím, na co se pak zaměřit aby ve stravě nechybělo??

2) budou nám dva a na nočník se nám nechce…ted jsem ho pos paní dvakrát vysadila a vyčůral se, ale musím ho zblbnout prohlížením knížky atd. a pak tu pomalu jak opičák řvemu oba hurá z počůraného nočníku…..máte tipy jak na to?

3)jak a kdy jste dětem sebrali dudlajs….on by ho tahal snad čím dál tím víc. když někam jdem tak né ale doma ano…budou nám dva a ráda bych ho pomalu odnaučila??

4) spaní a uspávání problém další….to že uspávám mi nevadí jen ted se prodlužuje doba uspávání dnes hodinu, nechat ho tam nemůžu vylézá s postýlky…ted po dodělání ložnice bude mít velkou postel tak snad nebude v půlce noci přelézat k nám do postele což je další problém, kdy mě vytlačuje z postele a já se špatně vyspím protože ho pořád rovnám a přikrývám…takže jak na to aby spal u sebe no a ideální by bylo aby usínal sám….

Doufám že to hodně šikovných mamin otevře a já získám trochu informací nebo zkušeností jak přelstít to moje zlatíčko..

Stránky: [1] 2
LienLien
8.2.2012 v 9:06:43

malá to taky mívala i bez dudlíka, mně moc pomáhala obyč indulona důsledně před každou prochajdou a v noci když usnula mazat

Misulek
8.2.2012 v 8:58:57

Dobré ráno,

Také jsem si ráda početla, jak jsou na tom ostatní a k tomu kravskému mléku bych jen podotkla, že pro alergiky se nedoporučuje až do 3. let. Vyrážku kolem pusinky máme právě taky a to nedudáme. Řekla bych, že je to kombinace mrazu a neustálého olizování čehokoliv.

semelkasemelka
7.2.2012 v 21:49:26

Bami, ten lišej je stopro od dudlíka, taky s ním bojujeme, protože v noci dudlík z pusy nedá a ráno je olezlý, mažeme denně jelením lojem nebo rybilkou a je to lepší, ale teď v té zimě se toho pořádně zbavit nejde, musíme počkat na pomoc sluníčka, taky tím jak se bude lítat venku, na dudlík se rychleji zapomene ;)

kravské mléko na pití Máťa měl cca od roka velmi nepravidelně dostával granko tak 1-2x do měsíce, od dvou let ho měl časteji, pil i studené a od 3 ho pije běžně (nejradši má s pěnou z presovače :D )
používali jsme ohřívané krabicové polotučné (i když se říká, že to se má dávat převařené čerstvé plnotučné, ale tohle neřeším, bo stejně míval jako zdroj vitamínů a minerálů Sunar)
Míša občas dostane granko nebo opět oblíbené mlíko s pěnou, myslím, že poprvé ho měl na pití kolem roka a půl

bamiskabamiska
7.2.2012 v 15:34:20

všem moc a moc děkuju za čas a vaše zkušenosti…je mi jasný že když se to zvládlo u jinných dětí tak se to zvládne taky :D a že s maminkou nebude ještě v 15 s dudlíkem v posteli a nad ránem tahat láhev mlíka :D
byla jsem zvědavá jestli jste měli nějaké fíglíky nebo jak se to povedlo vám….
s mlíkem se to srovnalo a něco ještě vypije, má rád jogurty i sýry tak asi to co potřebuje do těla dostane
kdy jste začali dávat kravké??? převařovali jste ho nebo třeba jen přihřát v mikrovlnce…

spaní se díky rekonstrukci vyřešilo do postýlky moc neche tak uspávám v posteli v pokojíku u bráchy a je to rychlejší a tak mu asi dáme také velkou postel….

s dudlíkama asi bude chodit i tajně do školy, to začíná stále i přes den, tak na to asi budu muset trochu tvrdě, že jen na spinkání…on se totiž ke všemu začal dělat nějakej lišej nebo vyrážka u pusiny tak dudlík asi moc nepomůže….

s těma plínama to u nás asi bude problém, berulinka to také psala….po spinkání je to fajn to je hurááá a pak prd a nechce tam…dám chvilku pauzu …a zkusíme to bez plín asi úplně, třeba jeden den jestli mu to bude vadit atd….no ale to kakání je asi problém jedno s druhým

ještě jednou děkuji za vaše názory a aspon jste si zavzpomínali jaké to bylo….

Misulek
7.2.2012 v 15:06:48

Ahoj, zdravím všechny.

Náš Matýsek umělé mléko nechce pít, tak se snažím ještě kojit. Mléka mám ale málo a tak dávám jen k ránu z obou prsů. Vyzkoušeli jsme různé značky a nechce ani instantní mléčné kaše, takže se snažím dávat dostatek bílého jogurtu a sýry. Pořád řeším, zda má dostatek minerálů a vitamínů, ale dle doktorky máme jídelníček dobrý.

Dudlík také nechtěl od malička, ale při únavě si cucá paleček a tak si říkám, že odnaučování bude asi také docela práce.

Na nočník jsem začala dávat hned od doby, kdy začal sám sedět bez opory, což bylo v cca 8. měsíci. Obklopila jsem ho hračkama a nebo jsme u něj i seděli a bavili. Jakmile se zadařilo, mohutně jsme skandovali a chválili. Teď je malému skoro 14 měsíců a na nočník chodíme cca 8x denně a musím říct, že většinou se zadaří a už si občas i sám řekne “číí“.
Rekord máme spotřebované 2 plenky za den. Je to hodně o trpělivosti a důslednosti. Sice mi někdy připadá, že nedělám nic jiného než dávám na nočník, ale ….

Je i šikulka co se týče usínání, protože od miminka usíná sám.
Akorát stále nespí celou noc, budí se v průměru 3x a je to řvoun. K ránu kolem 4-5 hod si ho teď poslední měsíc bereme do postele.

MarysekMarysek
7.2.2012 v 10:35:24

Bami malý pije sunar doteď a v květnu bude mít 3 roky…každé ráno a někdy i odpo po spaní…zatím to neřeším…manža totiž mléko nestráví, takže se mi u malého nechce zatím experimentovat…v krupici nebo v pudinku v klídku, ale dát mu přímo mléko…a taky mu to dávám kvůli železu, protože měl na podzim hraniční…

Dudlík měl odmala jen na spaní, asi v roce a půl si ho prokousnul, tak jsem ho vyhodila a nedala další…a zvyknul si bez něj…

Na nočník jsme začli v roce a půl…nějakou dobu trvalo, než se naučil a byl uplně bez plínky…ale je to indiviualní…u nás to bylo horší s kaděním…ale měli jsme stěstí, že nám to vyšlo na léto…a taky rád čůral na travičku či na stromeček…počůraných věcí bylo více a pokaděných taky…někdy byl i bez plíny, ale to jsem měla zase strach, že se někde odře…

a co se týká usínání, tak od miminka usíná sám, sice někdy protestoval, neříkám že nikdy nespal s náma, či v noci nepřišel…ale opravdu jsme se snažili, ať usíná u sebe v postýlce a pak v posteli…sice někdy zkouší, ale my prostě nepovolíme…a taky má od miminka na spaní kočičku…dostal od nějaké tety…někdy je problém ji dát vyprat :D a teď jsem ráda, že usíná sám, jelikož se pomalu ale jistě blíží porod a ještě k tomu uspávat malého…takže žádnou radu nemám….

berulinka1
7.2.2012 v 9:58:01

bami,nehroť to :)..každý dítě je jiný,každý zvládá něco dřív,něco později,budou mu teprve 2 roky,má ještě nárok :)..s plínkama to nebude tak rychlý,mám pocit,že jsem ti už jednou psala,že náš kluk měl plíny ještě ve 3 letech-i když chodil na nočník(záchod),když se šlo ven,musel jí mít,protože jak mají odoperovanej svěrač,tak jim to funguje jinak než těm,co tuhle vroz.vadu neměli..co se týká mlíka na noc,tak u kluků už si to nepamatuju,ale malá byla do 16 měsíců kojená,pak dostala k večeři polévku,nebo brambor s mrkví,nebo kaši a když se v noci vzbudila,dostala cucnout čaje..budí se ale dodnes,né hlady,ale přelézá ke mě do postele..pamatuju u kluků,že přelézali ještě v 7 letech,no to byl mazéééc :D..jejich nohy jsem měla neustále na obličeji :P..u dudlíku neporadím,malá ho neměla,ale cumlala si palec a to bylo daleko horší než dudlan,protože ještě ve 4 letech jsem jí to nemohla odnaučit..naštěstí si dala říct a už to nedělá..já myslím,že až Honzík povyroste,odhodí ho sám..je to kluk šikovnej,však se neboj,on tě sám překvapí,co už nebude vyžadovat :)

zuzina
7.2.2012 v 0:26:05

ahoj Bami..
moje děti byly obě mlíkový,dcera pila z láhve dlouho/ještě tak ve třech letech,ale nikomu to neříkej/,prcek v těch dvou už jen z hrníčku.Zkus :-) když nechce vůbec tak jogurty,sýry,nebo zkus třeba přidat kakao
dudlík sám vyhodil a už měl přes dva roky,nicméně asi půl roku před tím ho dostal jen strikntně na spaní.Když si ho vzal musel jít ležet,po spinkání si ho nechával v postýlce.Byl to takový obřad.dcera neměla vůbec
Na nočník,klasicky dcera šikovnější sama od sebe ještě před druhým rokem,jeden teplý víkend,asi troje pročůrané tepláčky,ale od té doby ani v noci,prostě se vzbudila a bylo vymalováno :-)prcek až po druhém roku,ale od mala mněl nějakou jakou fobii z nočníku,tam jsem musela počkat až dozraje a rozhodne se defakto sám.Netlač na pilu :-)
S usínáním opět dcera byla spavější,řekla ,že je unavená,stačila pohádka a nebyl problém,s prckem jsem si ,,užila“,to už jsem chodila sem,bylo a stále je to značně náročné :-( už i babička říkala,že to není možné :-D
drž se,hlavu vzhůru,každé dítko z toho vyroste :-D

…láska na celý život :-)

semelkasemelka
6.2.2012 v 23:39:44

1) mlíko by teoreticky nemusel mít vůbec, obecně se tvrdí jedna hollandia denně pokryje potřebu vápníku, nicméně vzhledem k vitamínům a minerálům naše dr. tvrdí, že UM je pro dítě to nejlepší, co může dostat a to až do 6ti let. Mates míval malý Sunar ještě ve 3,5 letech pravidelně před snídaní. Míša (má teď 2) má pravidelně 250ml na snídani, to je u nás minimum, ale když si sám řekne přes den, nemám problém s tím mu mlíko připravit – před spaním mi to ani jeden kluk nepil

2) Míša nočník naprosto ignoruje, vyčurá se jen ve vaně, neřeším, teď to stejně nemá smysl, na ven by plínu musel mít a motat mu hlavu tím, že někdy plínu jo a někdy ne, to nebudu, až bude teplo začnem intenzivně na tom pracovat (jinak samozřejmě každé dítě je jiné, Matesovi jsme plíny sebrali ze dne na den ve 20m a do týdne chodil na nočník a ani se nezapomínal, neteřinka se zapomíná ještě teď ve 3 letech)

3)tak dudlík máme “jen na noc“ ale má ho i přes den, začal před vánoci závislačit, nekompromisně ho ráno seberu, přes den ho může dostat, ale ví, že je jen na spaní, takže když ho chce, jde si lehnout do postýlky :D jakmile vyleze z postýlky, zabavuji, když není dudlík na očích, tak na něj i zapomene, dokud se nestane nějaká katastrofa s následným brekem, nicméně není to tak, že s ním všude chodí, takže zatím taky nijak zvlášť neřeším … ale vzdává se ho i dobrovolně, třeba na motorce se s dudlíkem nejezdí, jestli si chceš se mnou číst, tak zahoď dudlíka, jinak ti nebude rozumět apod.

4)s Míšou problém s usínáním nemáme, spíš se spaním, jakmile se v noci vzbudí, tak chce vstávat bez ohledu na to kolik je hodin, takže je stále zavřený v postýlce, jakmile vidí “zavřeno“ lehne a spí dál, jinak vyleze a běhá po bytě, takže velká postel zatím nehrozí, tam spí jen přes den. S Máťou jsme chodili spát, neuspávali jsme ale hráli mrtvého brouka, většinou jsme usnuli také i dřív než on, ale postupně se dařilo, že si zvykal prostě ležet, postupně jsme zavedli “až se vyspím, počkám vedle než se vyspíš ty“ pak “až usneš půjdu vedle“ a plynule přešli na “spinkej a já jdu čekat vedle až se probudíš“ – nejdéle trvalo to s tím mrtvým broukem, aby si zvykl ležet, opravdu hra “kdo to dýl vydrží“, ten zbytek byl velmi rychlý

keenspeedkeenspeed
31.1.2012 v 22:34:54

Ahoj Bami, já ti asi moc neporadím :-)

1.Ela jsem kojila do 15měsíců, mezitím už samozřejmě příkrmy, jídlo..takže bílý jogurty, sýr, mléčné kaše na noc, ale jinak Sunar a spol. neměl vůbec.

3. Dudlík El nepoužíval vlastně vůbec, jen občas na hraní a ze srandy.

2. Nočník – no, myslím, že jsem poprvé zkoušela tak na roce, roce a půl, jaro – léto, ale nic moc, zčůraný všechno, neměl vůbec tucha, co a proč. Takže pauza a začali jsme znova loni, dostal i prkýnko na záchod, takže na střídačku s nočníkem, ale nejvíc zase vnímal a chápal venku, na travičku a stromečky. Nějaký ten měsíc už tedy dávám plíny jen na spaní, přes den drží, jen někdy nehoda – už vyjímečně. No a posledních 14dní spí po obědě taky bez plíny (trénink do školky) a je to tak z 90% v pohodě. je mu 34měs.

4. Spaní…. Eli je vcelku kliďas, loni v srpnu dostal velkou postel, je u zdi a z druhý strany je moje, aby nepadal na zem. V postýlce dělal sice kraviny (ale jen při spaní po obědě, večer byl klid), a nepřelízal. Na velkou si zvykal asi 3dny, trochu fňukal, ale pak v pohodě. A zase, kraviny dělá jen po o, večer leží a usíná sám.

Tož tak u nás.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist