Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Četly jste už?Četly jste už?
MatildaMatilda
26.1.2012 v 13:40:31

http://www.novinky.cz/domaci/257328-zeny-ktere-chteji-rodit-doma-maji-narok-na-porodni-asistentku.html

Pak ještě dva odkazy na zajímavé články, které se objevily v diskuzi:

http://www.blisty.cz/art/60690.html
http://www.blisty.cz/art/60797.html

Stránky: [1] 2
MatildaMatilda
27.1.2012 v 10:54:18

Nedá mi to, Lien, pan poslanec v článku mi docela hnul žlučí… Prý verdikt soudu popírá základní lidské svobody, no to se povedlo… Proč teda, kdy zaviní pochybení přímo určitý lékař, neplatí pak doživotní péči o nemocného jedince on? Proč to platí stát ze zdravotního pojištění? A proč by pak tedy maminka, když porodí doma, měla doživotně sama hradit péči o postižené dítě?

Tak nějak cítím, že misky vah prostě nejsou vyvážené, vždyť i v porodnici se bohužel stává mnoho neštěstí zaviněných lidským faktorem, ale tam to být může, je to PORODNICE.
Jako typickou VÁHU mě to prostě rozčiluje.

ZavaZava
26.1.2012 v 17:21:50

Nejsem si jistá, jestli to vůbec něco změní. Pořád ještě budou za život miminka i mamči zodpovídat lékaři a pokud nedoporučí rodit doma z důvodu rizika, nebudou muset mamince asistentku zajistit. A co se stane, když maminka doma porodí a něco se stane? Půjde do vězení za zmařený lidský život? Vím, namítnete, je spousta zmařených životů po “zásahu“ lékařů, ale bojím se, že jich přibude.
Nebo je tím myšleno, že pokud chce rodit doma, jsou lékaři povinni naložit “aparaturu“ a dojet k ní? Zabezpečit, aby se ani při domácím porodu nic nestalo?

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

LienLien
26.1.2012 v 17:11:54

http://www.lidovky.cz/stastny-at-si-zena-rodi-pod-smrckem-ale-nemuze-chtit-nic-od-statu-px0-/ln_domov.asp?c=A120126_153110_ln_domov_mpr

LienLien
26.1.2012 v 17:02:19

no já jsem nechtěla slovíčkařit, jen jsem napsala, že jsem to netušila a asi tedy správně, nebyla v tom touha po dohadování se

Z celého tohohle mi vyplývá jediná věc, pokud budu chtít rodit doma, půjdu do porodnice a tam řeknu doktorovi, že má přijít ke mě domů, že do porodnice nechci, on je tedy podle tohoto rozsudku povinen mi poskytnout péči. Takže by to dopadlo asi tak, že by mi řekl, že nepůjde a já ho můžu jít dát k soudu. No nevím, podle mě to nic nemění, takhle to už asi dlouho je, ale určitě je dobře, že někdo nahlas řekl, že rodit doma se může. I když, možná že doktoři ze strachu budou volat po porodních asistentkách, protože potom je nmálokdo bude nutit chodit domů a oni se tím vyvlečou ze soudních procesů. To by ale musel být vyvinutý velký tlak od rodiček, na doktory a následně od doktorů nevím kam a pak by konečně mohly dobré porodní báby vykonávat svojí práci. Tak kdyby se odehrál tento scénář, pak je to rozsudek vpravdě průlomový.

Taky je to ale pro mě mimo okruh zájmu, taky jsem jinde, bohužel já rodit doma nikdy nebudu.

MatildaMatilda
26.1.2012 v 14:50:45

Jarm, v pořádku, já už taky nemám co dodat :-) a navíc naprosto respektuji i jiný názor. Protože těch hledisek, která každá bereme v potaz, je opravdu fůra.

JarmuschkaJarmuschka
26.1.2012 v 14:40:30

Toť otázka…
Nebyly “zakázané“ a když se nic nestalo, nic se nedělo, nikdo to neřešil.
Když se “něco“ stalo – soudy a hrozba milionových pokut.
Teď už je to tedy “kryté“ oficiálním soudním výrokem.
8O

A z této debaty už odcházím.
Toto je slovíčkaření – na téma pro mě ne až tak zajímavé (já jsem holt jinde – rodinným zázemím, přesvědčením i zkušenostmi….)

:P

…obavy i radosti až do smrti.

LienLien
26.1.2012 v 14:14:16

mně taky utkvěla jedna věta:

“Stejně ho (miminko) musíme vyndat my (lékaři), to jinak nejde, tak je jedno kdy“

LienLien
26.1.2012 v 14:11:26

tak já jsem ani doted nevěděla, že by rodit doma bylo nelegální

LienLien
26.1.2012 v 14:11:21

tak já jsem ani doted nevěděla, že by rodit doma bylo nelegální

MatildaMatilda
26.1.2012 v 14:11:19

No, za sebe se přiznám, že jsem z článku spíš měla rozpačitý pocit, ani nevím, zda je to důvod k radosti, ale určitým průlomem to určitě je.
Nicméně téma domácích porodů je velmi citlivé, ale za mě, po nabytých zkušenostech věkem a třemi porody – právo ženy na výběr, kde a jak chci rodit, je pro mě na prvním místě.

Před lety bych tvrdila určitě pravý opak, našlo by se i zde pár diskuzí, kde jsem vehementně brojila za porody v porodnicích za přítomnosti lékaře. Po třetím porodu, který proběhl téměř celý doma a malého jsem “vyšprtla“ na porodním sále po 15 minutách od příjezdu, mám z tohoto úplně jiný pocit a pořád cítím tu pohodu a lehkost, s jakou porod doma postupoval a jak moc se mi nechtělo vůbec se oblékat a odjet do porodnice… :-)

A moc se mi líbí ty dva články, kde se autorka snaží – dle mého – opravdu objektivně podat různé pohledy na porod jak doma, tak v porodnici – je fuk, že píše o Americe, já jsem přesně takové lékařské porody zažila třikrát – vynucená poloha ležet, připoutání k monitoru, píchání oxitocinu, píchání léků proti bolesti, všechno jsou to zásahy, které jsem nepotřebovala a které se mnou nikdo nediskutoval a hlavně věta – maminko, vy mě nebudete poučovat, jak mám vést porod, ta mi utkvěla v hlavě. Tohle mi opravdu hodně vadí.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist