Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » nočníknočník
Anonym
25.1.2012 v 11:30:23

Prosím o rady jak naučit dítě na nočník. Našemu Martínkovi bude 18 měsíců a nic ho na nočníku neudrží máte nějaký fígl nebo mám ještě počkat kdy se učí děti na nočník?? Janča

Stránky: [1]
PetraOPetraO
27.1.2012 v 16:34:04

Náš nejlepší fígl je také čas-i ten nejzarytější odpůrce nočníku mu neodolal a do školky (ve 3 letech) byl bez plen. U nás to přišlo z ničeho nic po druhém roce a vždy to bylo bez nervů, vztekání a neustálého ptaní se a hlídání-stačilo nechat dítě běhat jednou za čas doma dole nahé (ze začátku děti většinou moc nerozlišujou oblečení od plíny-neuvědomí si, že nemají plínu, ale slípky a musí být dole nahé) ono si na nočníček prostě jednou začlo chodit samo. Cca do měsíce by to pak mělo zvládnout i s oblečením. Třeba nejmladší dcera stále má plíny-na konci jara jí budou 2, asi od toka a půl vím s jistotou, že si uvědomuje, na co ten nočníček je, ale ještě ho nechce pro ten účel využívat, tak čekám :-) Jednou jí ten balík plen začne vadit-používáme látkové a poslední dobou začla víc čůrat, takže jí musím dávat 3-je skoro jak ferda mravenec.

MatildaMatilda
27.1.2012 v 13:47:36

Jani, taky tě chci podpořit – hlavně nic nehroť, ono to prostě přijde samo. Mám tři děti, dvě holky, poslední byl kluk. Všichni říkají, že kluci jsou líní apod.

Takže holky, ač na látkových plínách, obě začaly spolehlivě volat až těstě před 3 rokem. Na nočníku sedět nechtěly a já je prostě nechtěla nutit násilím, i když jsem si prošla kritikou od své matky.
A benjamínek? Je narozený v dubnu a hned další léto – 15 měsíců měl, když objevil při běhání na dvorečku, jak úžasné je čůrat na travičku. Na podzim už jsme se k plínkám nevrátili, měl je jen na noc – do dvou let. Od dvou let jsme ho pravidelně v noci budili a posazovali na nočník. Takže úžasné, vynahradil mi všechno to zuření kolem věčně pokakaných kalhotek a štramplíků – Vladánek všechno krásně stíhal na nočník a od 3 let jako správný velký chlap už chodí na záchod.

Neboj, i tahle etapa bude brzy za tebou a přijdou ty další, tak jak to postupuje s věkem dítěte :-)

Anonym
27.1.2012 v 13:11:31

také si myslím, že 18. měs je moc brzy na to, aby dítko ještě tak pro něj zásadní věc pochopilo. Spousta maminek to řeší jen kvůli tomu, že buď to dělá někdo v okolí (kamarádky, ale i vliv rodiny)a nebo o tom zkrátka někde četla, ale opravdu nejlepší je, řídit se vlastním instinktem. Našeho malého, bych v roce a půl nedonutila, ani kdybych mu dala modré z nebe…zkrátka jsem se smířila s tím, že pleny odloží až nástupem do školy, inu…jeden den jsem vycítila, že náš pohodlný malý Filípek na něco začal přicházet a během týdne už byl beuz plen i bez nehody a to jak některé děti mají problém do nočníku kadit, tak u nás to začalo rovnou ve velkém :DDDD a toto vše až ve 2 letech a 2 měsících…

suodal
25.1.2012 v 11:41:24

Ahoj Jančo,

na mého Honzíka neplatil nočník, ale záchod. Nikdy mi na nočník nechtěl…a to z něho nespadl atd. Tak jsem ho začala dávat přímo na záchod.

Dávám ti sem odkaz na jednu prima diskuzi…přečti si ji, jsou tam zkušenosti a rady maminek…i odkazy na články, které psaly.
Nevím zda se orientuješ na VDé a tak začátek diskuze je na poslední straně :-)

http://www.vasedeti.cz/diskuzni-forum/?wpforumaction=viewtopic&t=11478.0

Určitě tam najdeš “nějakou metodu“ jak na to, která ti bude nejvíc sedět :-)

PetraPetra
25.1.2012 v 11:39:50

Jančo, nejlepší fígl je čas :-) Počkej do léta a nech ho pak běhat bez plínky, to se učí na nočník nejlépe. V 18m vůbec nemáte kam spěchat, většina dětí je na nočník zralá až kolem druhého roku.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist