Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » když vypadne první zoubekkdyž vypadne první zoubek
berulinka1
24.1.2012 v 19:58:45

ahoj holčiny,mám dotaz:

Určitě to budete některá vědět,já jsem úplnej mimoň :D

malá přijde brzy o první zoubek,už se jí asi týden kýve..jelikož neví a stále nechápe,že to tak prostě musí být,potřebovala bych vědět,jestli existuje nějaká knížka o zoubcích,kde je tohle popsáno,protože ač se jí to snažím vysvětlit,pokaždý se rozbrečí,že to tak nechce,že prý nechce poslouchat,že o zoubek přijde..matně si vzpomínám,že klukům jsme dali za první zoubek nějakou maličkost,že zoubek odnesla myška a nechala za statečnost“něco“..i to jsem malý vyprávěla,ale opět jen pláč.

miluje knížky,každý den čteme,vyprávíme,tak si myslím,že by právě povídání v knížce o zoubcích brala jinak,než když jí to vyprávím já.

Moc prosím o rady a nebo i název,pokud knížka existuje.Veliký dík všem :)

Stránky: [1] 2 3
berulinka1
7.3.2012 v 14:37:39

holčiny,hlásím,že dnes cca před půl hodinou nám vypadl první zoubek :)..malá jak se lekla,tak začala bulet a nesla ho v ruce,ale pak se uklidnila a je děsně důležitá,že konečně je jako velká předškolačka :D..no mám radost s ní..takže večer dáme zoubek pod polštář a ráno tam najde korunku od zoubkové víly :)

bamiskabamiska
27.1.2012 v 8:07:37

berulinko ze školky vidím že těm předškolákům zoubky padaj..takže asi je to v tom věku normální….

a že vyrostla co si budem povídat velkého habána máš také doma, ten můj mě o hlavu přerostl a puberta je krásné období, ale jen pro něj…Honzík sedí vedle mě a prohlíží knížku za tři týdny mu budou dva, je to neskutečné a nějak mi přijde že moc rychle to hezké mizí ….no a o stáří psát nebudu jo abych nechytla depresi při pátku :D

PadméPadmé
26.1.2012 v 17:58:45

Ahoj Berulinko, tak to je bezva :-). Dopadlo to dobře :-). To víš, děti mezi sebou si to povykládají “jinou řečí“ :-D. A když to názorně předvede jeden druhému, tak je to taky o něčem jiném. Hlavní je, že už to dokázala malá vstřebat a brát to tak, jak to je :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

berulinka1
26.1.2012 v 14:33:48

jo Padmé,nejsi sama,mě to taky zaskočilo,pořád jí mám za mojí “malou princeznu“ a ona se z ní pomalu stává předškolačka,sice jde až od 7,protože je podzimová,ale i tak..nějak rychle mi roste před očima :P..a pořád mi přijde,že v 5 letech je to brzy na výměnu zoubků :)..ale malá mi dnes řekla,že přece nemůže jít do školy s mrňavýma zoubkama a velkým baťohem na zádech :D..hlavně že je z toho strachu venku :)

berulinka1
26.1.2012 v 14:29:20

ahoj Padmé,děkuju za komentík,vůbec nevadí,že si nenapsala hned,však chápu,že si pracující žena :).. moc ráda tě “vidím-čtu“ na VD :)

jinak ve školce jsem se ptala učitelky,zda budou mít někdy téma zoubky a překvapila tím,že prý toto téma mají na denním pořádku,jelikož tam není dítko,kterému by ještě zoubek nevypadl..navíc prý malá včera přiběhla a chlubila se učitelce,že se jí konečně kýve taky zoubek,no to mě dostala :D..takže ve třídě to funguje tak,že se děti předhání,komu se kýve zoubek,komu vypadl a byla u něj zoubková víla a malá je prý nadšená a vůbec nepláče..bylo mi jasný,že od dětí to pochopí jinak než ode mě :)

pohádku o Peppině pig a zoubkové víle si přehrála asi 4x za sebou a děsně se smála,takže mockrát děkuju za odkazy,rady,nápady :)

PadméPadmé
25.1.2012 v 20:50:10

Ahoj Berulinko, já zas reaguji “s křížkem po funuse“… prostě nestíhám VD denně pročítat… nicméně – píšu pozdě, ale přece! :-D
Úplně jsi mě překvapila (tou zprávičkou), že už se malé kývá zoubek! :-) Já ji mám pořád za “malou“ :-).
Knížku Ti asi neporadím, neb já to tenkrát zvládla “okecat“ :-). A malej s tím díky Bohu žádný problém neměl. Vysvětlila jsem mu, že to tak mají úplně všechny děti, že se zoubky vymění za pevnější a větší, protože on poroste a bude to zapotřebí :-).
Nám teda začaly zoubky “padat“ až v 1. třídě a on to viděl všude okolo sebe, tak věděl, že v tom není sám :-).
Jinak – zoubková víla proběhla i u nás. Schovala jsem první zoubek pod polštář a ráno tam našel modré autíčko (to si přál). Byl šťastný jako bleška :-).
Dnes na to ráda vzpomínám…. už je to takových let…

Tak přeju hodně štěstí, ať to proběhne hladce :-).
A když budeš mít chvíli, tak písni a dej vědět, jak to dopadlo.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

berulinka1
25.1.2012 v 11:11:12

bami díky,pohádka mi šla rozkliknout,tak jsem si jí prohlídla a určitě potěší,protože Peppu pig má ráda :)

no i ta mamča je šikovná,ale zkusím se domluvit i s učitelkou,jestli by si ve školce popovídali o zoubcích,třeba by jí pomohlo i to,že by slyšela od kamarádů,že už jim taky vypadávají..na to,že jí je 5 let,tak nevím,jestli nezačínají padat moc brzy..ale ta zoubková víla mě nadchla,je hezky namalovaná..u kluků jsme říkali právě zoubkovou myšku-pomocnici víly.

ještě jednou díky moc všem :)

bamiskabamiska
25.1.2012 v 8:50:59

http://www.stream.cz/uservideo/532960-prasatko-pepina-zoubeckova-vila

tady mi ta pohádka co dávala Petra šla spustit tak koukni….

bamiskabamiska
25.1.2012 v 8:49:13

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=3841433
jukni tohle dělala nějaká maminka hezký nápad
asi bych také něco spíš vyrobila

bamiskabamiska
25.1.2012 v 8:43:55

berulinko tak jsem zvědavá jak to pořešíte, u nás se těšili na zoubkovou vílu, s tím že za něj dostanou nějakou drobnost…nezapomeň tam dát ale i k té mslce pastu a kartáček přece jen je to zoubková víla….
asi bych to hnala přes to že už je to školáček a těm padaj a rostou nové zoubky…nemá nějakou kamarádku ve školce které by už vypadly?
možná bych zkusila poprosit i učitelku ve školce jestli by na to téma nenašla chvilku a při povídání i ostatních dětí a příběhu jejich by to také mohlo trochu pomoci….
sluníčko moje takové má starosti, to kluci by si to snad vyrvali všechno pod polštář hned…za něco…

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist