Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » LyžákLyžák
JovankaJovanka
11.1.2012 v 8:55:34

Ahoj holky, všechny Vás moc zdravím :-)
Mám teď jednu z holčiček na lyžáku, sama bych potřebovala schopnosti oprášit…. tak jsem se chtěla zeptat, co byste řekly na lyžák pro dospělé? Jely byste? :-))

Stránky: [1] 2
JarmuschkaJarmuschka
12.1.2012 v 9:32:01

Termíny jarních prázdnin se dá dohledat i na VD – a to tady:http://www.vasedeti.cz/skolka/ostatni-skolka/organizace-skolniho-roku-20112012/

Okres Přerov to má tento rok druhý týden, tzn. od 13.2.2012.

Tož, i když moje aktivní účast je letos spíš hypotetická, informačně vás můžu podpořit.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

PetraPetra
12.1.2012 v 8:53:00

Jovanko, jarniny máme v týdnu od 12.3., odjíždíme už tu sobotu před (10.).
Budu za macechu, ale varianta s dětmi by pro mě byla úplně nereálná – nedovedu si představit, jak se dvěma dětma a trojí lyžřskou výbavou přesedám z vlaku na vlak, to bych vzdala rovnou. Bez dětí bych to viděla tak 50 na 50.
V Beskydech jsme byli před 3 rokama v Mezivodí, Anička se tam vlastně naučila lyžovat i jezdit sama na vleku.

…neustrnout ;-)

JovankaJovanka
11.1.2012 v 15:03:28

Marti, třeba by se Ti to zalíbilo? :-)
Petři, no já bych byla spíše pro variantu bez dětí, protože když je budeme mít s sebou, byť by bylo hlídání, tak stejně minim půlkou oka budeme koukat na ně a půlkou mysli na ně myslet….
Kdy máte ty prázdniny?
A sníh? No to zaručit nemůže nikdo. V Alpách je, přesně tam, co jsme byli v létě. Teď nám jen srdce krvácí, že to je tak daleko…. :-)

PetraPetra
11.1.2012 v 14:47:58

Jovanko, musím říct, že to zní zajímavě :-) A máš na mysli lyžák i s dětmi nebo jen pro maminky? O té druhé variantě bych i uvažovala, pokud to vyjde termínově (máme v březnu jarniny a jedeme na lyže :-)) a bude nějaká reálná šance se dopravit (v prosinci nám tu zrušili vlak, ale snad by mě manžel aspoň někam přiblížil).
A moje lyžařská historie – v 7. třídě lyžák jakž takž, na gymplu jsem ze zdrav.dův. nebyla. Pak jsem stála na lyžích až v necelých 27 s budoucím manželem a hrůzou v očích. Kutálela jsem se z jedné strany svahu na druhou, lyže jsem zastavovala speciálním trikem – prostě jsem sebou švihla na zem (jak správně padat, jsem se naučila na tom lyžáku v sedmičce, kromě toho jsem si ještě pamatovala, jak na svahu udělat čelem vzad, což jsem taky hojně využila :-D) Pak následovala pětiletá pauza kvůli miminkům a znovu učení. Teď už to jakž takž jde – nebrzdím pádem a mívám i pocit, že já řídím lyže a ne naopak.
Ještě mě napadá, jestli při této zimě u nás bude v březnu vůbec ještě sníh?

…neustrnout ;-)

MatildaMatilda
11.1.2012 v 11:07:25

No vidíš, Jovi, nebude to tak marné, Hanču už máš, Marýsek je sice pro tentokrát ze hry, Jarmuschka je nalomená, ještě chvilku ji masíruj a bere sáně a jede :-)

Já ani náhodou, zimu mám nejradši, když se na ni koukám ze zavřeného okna s hrnkem něčeho teploučkého v ruce :-)

Anička lyžuje celkem dobře, tu bere bývalý každou zimu na lyže, bydlí v Beskydech a zaplatí vleky, tak je to fajn :-)
Kačka zatím stála na lyžích asi dvakrát, ale její problémy s hrubou motorikou se bohužel ukazují v každé snaze o koordinovaný pohyb, tudíž vidím to tak, že ji taky v budoucnu čekají ty sáně :-)

Já jsem absolvovala v raném mládí taky dva lyžáky, oba celkem s úspěchem, dokonce mám medaili za třetí místo ve slalomu, a to v sedmé třídě, kdy jsem stála na lyžích poprvé v životě. Nicméně, zima nade mnou vítězí, odrazuje mě stání u vleků ve frontě a hlavně ty finance, není to zrovna nejlacinnější koníček, takže u nás doma se nelyžuje.

JovankaJovanka
11.1.2012 v 11:05:02

Marysku, příště to zvládneš :-)
Quen a ostatní – co Beskydy březen? Berete? :-)) Prodloužený víkend….

quendolinaquendolina
11.1.2012 v 10:56:33

Luci, taky bych jela, tak až to zorganizuješ, dej vědět :-)

MarysekMarysek
11.1.2012 v 10:41:06

Luci já bych jela hned!!!! miluju zimu a lyžování…letos nemůžu, tak už mě to kapku zamrzelo, když jsme byli min. týden u našich a tam se lyžovalo…lyžovali jsme od děcka, pak asi 2 zimy pauza a fakt se to nezapomíná!!! a hlavně jsi potom tak příjemně unavená a zapojíš svaly, o kterých si myslíš že nemáš!!!! takže za mě rozhodně lyžák :D :D

JovankaJovanka
11.1.2012 v 10:25:08

No holky, já moc navazovat nemám na co, mě to akorát bavilo, ale nestála jsem na tom od puberty – když nepočítám jednou předloni s dcerou….
Vzpomínám si, že když jsem jela na lyžák, lyžováním nepolíbená, tak jsem se všech vyptávala, jak mám na tom stát, jak jet, jak zatáčet. Teprve cestou dolů jsem si uvědomila, že jsem se zapomněla zeptat na to nejdůležitější – jak se ty lyže zastavuji :D

ŠárkaŠárka
11.1.2012 v 10:22:30

Tak téma vůbec není pro mě ;-), na lyžáku jsem nikdy nebyla (zdravotní komplikace po zlomenině stehenní kosti v mladším věku mě z lyžáku vyřadily nejen na základce, ale i na střední), ale úplně jste mi oživily moji starší ségru… Na lyžáku byla nejen v posledním družstvu, ale i se zvonečekem na krku, aby se neztratila :-P.. A vzhledem k tomu, že já jsem na sporty všeobecně kopyto, myslím, že bych dopadla podobně…
Jovanko, navíc je to od nás k tobě hodně z ruky, takže ani na “čumendu“ bych nemohla…tak vám budu držet pěsti aspoň virtuálně, ať váš “lyžák po 20 – 25 letech“ vyjde a objeví se aspoň jedna nová Záhrobská :-))

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist