Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » spani po obede/pres denspani po obede/pres den
Anonym
7.1.2012 v 14:33:50

Ahoj,

chtela jsem se zeptat v jakem veku prestaly VAse deti spat po o a jestli to prislo ze dne na den, nebo to bylo postupne…moc diky Kacka

Stránky: [1]
PetraOPetraO
9.1.2012 v 9:45:02

Ahoj, u nás to bylo prakticky ze dne na den-u kluka, když jsem mu v 25ti měsících vzala dudlík, tak byl konec, ale k spánku po o. se pak ještě na chvíli vrátil, když jsem ho začala znova kojit (po o a na noc), takže pak spal pravidelně u kojení (nejlépe u mě na klíně) skoro až do 3 let, jakmile jsem odstavila, byl konec.
A holka, ta přes počáteční protestování pokračovala ve spánku po o i po druhém roce a bez dudlíku-byla výborný spáč-spala mi kolem 4 hodin v kuse přes den a pak v noci a ve 2,5 letech najednou konec z ničeho nic-prostě najednou se přestávalo dařit a nedokázala usnout a večer byla mrzutá-začala tedy chodit spát trochu dříve večer, ale i ro se pak srovnalo.
Znám ovšem děti, které potřebují spánek i v těch 5ti-6ti letech.

kubajzMDkubajzMD
8.1.2012 v 18:38:44

U nás přestal prcek spát po o,když mu byl rok a půl a důvod byla dovolená.Neustále se jezdilo po výletech a on usínal vždy v autě.Když jsme se vrátili,polední spaní bojkotoval,ale večer chodil spát okolo 19h.Teď jsou mu čtyři a v poledne nespí a večer zalomí mezi 20-21h.Nenutíme ho,jen si musí na hodinku lehnout a kouká na pohádku :-)

vdaná

zuzina
8.1.2012 v 8:17:14

ahoj Kači,obě mé děti to měli jinak.Dcera byla více spací,takže po obědě spávala v podstatě než šla do školy.Večer bez problémů kolem osmé pohádka a hají.I když jsme třeba grilovali v létě venku sama si řekla,že je unavená a šla spinkat.Syn je typ nespací,kolem roku spávala jen jednou,potom usnul přes den jen třeba v autě a o to později usínal večer.problém nastal s nástupem do školky,kdy ho učitelky regulerně uspávají,ale večr řádí třeba do půl jedenácté.Když je doma,tak ho spávat nedávám a usne kolem deváté.Vnímám to jako problém,ale má nejspíš menší potřebu spánku a oči unavené nejsou..

…láska na celý život :-)

LienLien
7.1.2012 v 16:41:51

A také jsme domluvené, že si tělíčko potřebuje odpočinout, takže po obědě pravidelně chodí do postele, většinou pouštím pohádku nebo písničky. Nespí ale musí ležet a být v klidu. Ve školce jí vyzvedávám po obědě, protože by rušila ostatní děti, jednou jsem jí vyzvednout nemohla a bylo to nepříjemné, učitelky na nervy, holka taky, nakonec jí uspaly, takže v noci řádila do půlnoci, tak to opravdu neee.

LienLien
7.1.2012 v 16:39:22

U nás to také nebylo ze dne na den, malá začala už před rokem a půl spát nepravidelně, nejprve vynechala třeba jen jeden den v týdnu a během několika měsíců už převažovaly dny bez spánku nad těmi spacími, zhruba okolo druhého roku přestala spát zcela.

PetraPetra
7.1.2012 v 16:08:24

Tak u nás to v obou případech nebylo ze dne na den. Starší dcera přestala spát po obědě krátce před 3. narozeninami. Byla “uspávací dítě“, takže jsem si po obědě vždycky musela jít chvíli lehnout s ní, dokud neusnula. Pak se ta doba do usnutí začala prodlužovat, až se stávalo, že prostě nezabrala vůbec, což po nějaké době bylo pravidlem, tak jsem to uspávání vzdala. Dohodly jsme se, že spát po obědě nemusí, když mě nechá v klidu vypít kafe a sama bude taky trošku odpočívat třeba u pohádky nebo kreslení. Zjednodušilo s tím i večerní uspávání, takže bych řekla, že ten přechod proběhl hladce.
Mladší byla hodně spavé miminko, ale kolem půl roku najednou jakoby měla naspáno do zásoby. O dost dřív než ostatní děti v okolí přešla jen na jedno spaní přes den (kolem toho půl roku), od roka postupně přestala spávat po obědě. Do postýlky jsem ji ale po obědě pořád ukládala – někdy usnula, někdy si tam tak hodinu v klidu hrála s plyšákama. U toho si taky celkem odpočala (a já měla čas zase na to kafe :-)). Večer mi usínala zhruba stejně bez ohledu na to, jestli po obědě usnula nebo ne. Když měla dva roky, udělali jsme jim oběma nový pokojíček, kde už měla velkou postel. Od té chvíle jsem ji už do postýlky nikdy nedostala a bylo po odpoledním spaní i odpočívání. Zase jsme najeli na sledování pohádky nebo klidnou hru. ve čtyřech letech začala chodit do školky až do odpoledne, tam teda většinou usne, protože musí povinně všichni ležet. Doma ale pořád nespává, ale už se tím nikdo nezabývá :-)
Tak asi tak u nás…

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist