Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Zase ta sousedka :-((Zase ta sousedka :-((
MANKAš
15.12.2011 v 11:52:09

Holky musím se vám vypsat, z dnešního střetu z naší sousedkou nad náma…to že na nás pořád bouchá, že holky běhají, dupou, křičí, to už jsem tady psala, že pak jednou přišla s nesmyslama, že kterých nás s manželem obvinila, to jsem myslím také psala…No a problém je zase na světě…soused vedle nás hodně pije, včera opět přišel na mol, bouchal vším co mu pod ruku přišlo, škrkal židlema a asi i padal, no a co naše milá paní nad náma? Začala bouchat na nás…bylo večer už po deváté hodině, takže jsme to nijak dál neřešili, ale dneska jsem ji potkala na chodbě a říkám jí, paní… včera jste sice zabouchala večer na nás, ale ten rachot byl od souseda vedle nás, no to se paní rozjela, že to není pravda, že to je hrozné bydlet nad náma, že holky jsou nevychované, že pořád jim něco padá, ještě mi řekla, že slyší nějaké kuličky padat, to fakt nevím, kde na to došla, že tohle ona ještě nezažila, nechtěla jsem být protivná, ale nutilo mi to říct, že neměla dvě děti, že oni si prostě spolu hrají, řvala na mě jak smyslů zbavená, že se ona nemůže doma na nic soustředit, no mám pocit, že poslední dobou se soustředí jen na nás, řvala jsem jak želva, když jsem šla domů, protože tohle mi už fakt nepřijde normální…jak se máme chovat? Mám neustále upomínat holky, ať nedělají to a ono? Díky, že jste si mě vyslechly :-) vyčetly :-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2
LussyLussy
17.12.2011 v 19:42:09

mankaš,
já si pamatuju, jak jsi tu už párkrát o té sousedce psala.
Ale jestli si i ona uvědomuje, že je nemocná a má stavy nějakýho stihomamu, tak by se měla léčit. A jestli se léčí, tak změnit léčbu nebo doktora. Protože s bláznem se nedomluvíš, leda tak dopadneš jako on, pokud ti to přeroste přes hlavu.
Máme podobný případ v rodině (vlastně bohužel dva) a nemá to žádný rozumný řešení…

MANKAš
17.12.2011 v 17:25:16

Holky, moc děkuju za podporu:-) potěší to, hlavně jsem si po slovech Lien uvědomila, že opravdu já to musím dát za hlavu a netrápit se tím…Virenko, to jste teda také zažili hodně nepříjemností, něco podobného nám také dělají, když malá posune židli a škrkne, tak nahoře škrknou dvakrát, manžel byl vždycky v práci, měla jsem pocit, že už si myslel, že přeháním…pak jsme měli slavnosti, malá šla v kroji, takže jsme se vypravovali, všichni nervozní a malá běhala po chodbě co ještě zapomněla a jak přeběhla, tak shora se začalo běhat asi tak třikrát sem tam:-) Takže táta konečně uvěřil, že nepřeháním:-) na schůzi mě paní napadla, že nás slyší jak je pomlouváme, to bylo poprvé, co vlastně začala(kromě bouchání, to se děje od nastěhování tak pětkrát za týden) pak se jednou stalo, když jsem nebyla doma, že zvonila na manžela křičela na něho na chodbě, že jí sleduje tu jejich dceru, že nás slyší že je doma pomlouváme, no já už jsem šla z obchodu a ptala jsem se co se stalo, táta už byl nepříčetný a říkal, jí proč si vymýšlí nesmysly a ona ještě začala, že je to pravda a mě řekla, že jsem se její dceři napíchla na pc a sleduji ji a ona na nás podává trestní oznámení. Toho jsme se i trochu zalekli i když jsme se neprovinili, ale dneska je možné všechno a na úřadě jsme tohle napadání oznámili my…za týden na to se nám paní přišla omluvit, že je nemocná a že má takové stavy. No a tak byl chvíli klid, teda zase kromě toho neustálého bouchání a přesně jak píše Virenka, holky jsou pořád nemocné a když jsme doma, tak jsem pak na ně kolikrát zbytečně nevrlá. Někdy si říkám, že přece jen trochu dupe, hlavně ta mladší, že holky pořád zpívají a sem tam piští, že lezou po kolenách, no ale přece jim to pokud to není nějaký extrém nebudu pořád zakazovat? Ale nesnáším když mě ta ženská bláznivá obviňuje z něčeho co vůbec není pravda a prostě se u nás nemůže stát, tak jako tomu bylo teď s tím večerním rambajzem:-( to jsem se zase rozepsala, pěkný zbytek víkendu a poslední adventní neděli

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

MarinadaMarinada
16.12.2011 v 7:27:24

Jarmuschka, jestli můžu poradit, vezmi to přes družinářku. A držím palce.

VirenkaVirenka
15.12.2011 v 16:04:23

Jarm, taky se připojím mimo téma, protože co píšeš, jsem měla podobné s naším starším. Už ve školce si ho jeden hošík vychutnával, ale byl drobný a roztomilý, tudíž paní učitelky mi to moc nevěřily a ujišťovaly mě, že se pletu, že by si toho rozhodně všimly.
Ve škole jsou každý v jiné třídě a je to naše záchrana, protože když se potkají v družině a na záchodě, vždycky z toho něco je. Ve třetí třídě to už byla v podstatě šikana. Záchod je vůbec nejhorší, protože na klučičí učitelky nechtějí chodit a učitelé na jejich stupni nejsou. Loni kluk na záchod vůbec nechodil a letěl (a občas nedoletěl, protože někdy byl do tří) domů… nešlo mu to vymluvit, protože po pár dnech klidu zas něco bylo. A je fakt, že co doma povídá, tak prý holky (některé) ve sprostých slovech i fyzickým strkáním kluky předčí… ale s nimi problém nemá, asi holky nejsou tak zákeřné.
Počítám, že jestli mu chuť a známky vydrží, nechám ho zkusit přijímačky na gympl, tam se skupina těch hošíků nikdy nepodívá. Možná to tam bude v nějaké podobě taky, ale tady to tak bude jistě, takže nemá co ztratit.
Ale letos musím zaklepat, je zatím víceméně klid, protože dotyčný kluk do družiny už nechodí ;)

JarmuschkaJarmuschka
15.12.2011 v 15:54:16

No, vím že odbíhám od tématu, ale my teď neřešíme sousedy.
Zato řešíme jednu “holčičku“, co si na moje holky dovoluje ve škole. Teda v družině.
Ona se po nich vozila už ve školce, když byly holky v té její vždy pár týdnů přes prádzniny.
Tatínka znám, s tím se domluvím – už jsem to s ním opět probírala.
Jenže rodiče jsou rozvedeni, on má holku jen pár dní v měsíci…
A matka se tváří, že všichni přehánějí.
Holčička se s tatinkem či maminkou tváří jako milius, ale je to pěkná dračice.
A naše Lu je fakt ještě děcko – ona se hned rozbrečí.
A to jsou naše holky vzrůstem jak třeťačky.
A já se nechci dočkat chvíle, kdy se bude bát jít na záchod.
Apelujeme na Lu, jestli nepomůže domluva tatínka holčičky, budu si muset došlápnout na matku.
A chystám se na rozmluvu s vychovatelkou – ta “naše“ je i vedoucí družiny.
8O

…obavy i radosti až do smrti.

VirenkaVirenka
15.12.2011 v 15:44:51

Jarm, já bych si to myslela tak, jak píšeš. Problém byl, že dotyčná byla hysterická a (jak už to u hysterických bývá) vychytralá, takže si představ, že ona dokázala hlídat u okna (bydleli v přízemí vedle vchodových dveří) a hudbu ztlumit ve chvíli, kdy šel kdokoliv dovnitř do domu, tudíž auto policie by se objevilo a jediné, co by kdokoliv mohl slyšet, by bylo ticho. Já byla pěkně vyvalená, když uprostřed hlučné písničky najednou na minutu dvě ticho a potom nanovo, než mi došlo podle chodících lidí v domě, o co jde :shock:

Co se jí nedařilo, bylo, že občas šel taky někdo z domu ven. Takže pár lidí vědělo, že tam v noci něco hraje, ale tenkrát jsme byli s dětmi v domě jediní, navíc v noci lidi chodili spíš zvenku dovnitř, tak jim to tak bezpečně procházelo. Chlap je tam byl jednou kolem půlnoci hlasitě poučit a myslel, že jim tou policií pohrozí, ale jen se dozvěděl, že dotyčná má pozvanou hygienu na změření hladiny hluku, co dokážou vytvořit ty naše děti, a že oni si to pouštějí úplně potichu… Naše štěstí, že jsou pryč, protože když někdo s chutí dělá zle, tak nepřestane, leda tak dostat přes ústa, ale to by potom byl jaksi přestupek náš.

JarmuschkaJarmuschka
15.12.2011 v 14:41:51

Virenko, na takové lidi jste pak měli volat městskou policii. Kdyby to právě bylo opakovaně, tak to jde na to přestupkové oddělení.
My měli taky sousedku v paneláku, která měla už velkou holku, ale byla očividně neuspokojená – chlapa na vojenské misi. A když jsme se my zasmáli v osm večer u české komedie, tak na nás bušila.
Já na ni taky – víc jsem to neřešila.

Pak otěhotněla o něco dřív než já, porodila dřív než já.
Její chlapeček byl prý řvoucí dítě – to se mi pak chodila omlouvat, že nás ruší – já to neslyšela…
Později mi ta samá baba dělala problémy třeba s parkováním a vyjížděním od školky – bylo jí zatěžko počkat minutku dvě, než zaparkuju… tu “dopravní situaci“ byste museli vidět.

Hlasitě souložící sousedy s extrémně vrzající postelí a řvoucí partnerkou jsme neřešili – jednou za týden se to dalo vydržet.

Se sousedem milujícím heavy metal se dalo domluvit.
Jeho dvacet minut jsem se svou migrénou vydržela. A když se pak chtěl realizovat v době, kdy holky usínaly, šla jsem za ním, aby to tak hodinku vydržel – a nebyl problém.

Teď v tom bytě bydlí tchyně a máme problém s důchodci pod ní, když jsou holky na návštěvě u babičky. Neskáčkou, neřvou.
Ale staroušci se namlsali, když v tom bytě bylo absolutní ticho x měsíců, než se tchyně nastěhovala. Oni navíc za tu dobu, co tam nebydlíme, fakt tragicky sešli…. A teď jim vadí, když se holky zasmějou, přejdou rychlejí z kuchyně do pokoje.

Jak já jsem ráda, že jsme páni svého domu.
No, my zas nemůžem větrat kdy chceme, kvůli splodinám z kotlů od sousedů – a to v zimě celodenně (nejen po setmění), v létě po setmění…
(Jo, a občas soused zapne nějakou rozbrušovačku v deset večer a vydrží “pracovat“ do čtyř do rána…)

…obavy i radosti až do smrti.

kalamitka
15.12.2011 v 14:36:20

a to je fakt sousedka nad váma? nemůže ten hluk slyšet úplně odjinud? my teda slyšíme kravál leda od sousedů nad nám, zdola nic.
ať si baba pořídí koberec, to pomůže. a ty kuličky – nepršelo ten den zrovna??????????????

MarinadaMarinada
15.12.2011 v 14:33:05

Hlavně si hezky užijte besídku.

MarinadaMarinada
15.12.2011 v 14:13:57

Manko, vím, že je těžké dělat si z toho legraci a taky mi to trvalo dlouho. My to máme ulehčené tím, že když si na nás ta rodina na schůzi veřejně stěžovala, tak ostatní se nás zastali s tím, že jsme jedna z nejklidnějších rodin v baráku…
My jsme mírní a v bytě chlap bohužel není (jen párkrát do roka), tak proto si dovolují. Takže já se připojuji k radě, ať na ně vlítne Tvůj manžel.
Jinak jsem si říkala, že jim snad řeknu, ať na nás zavolají policajty, jestli mají pocit, že nějak porušujeme domovní klid. Ale nakonec jsme se rozhodli úplně je ignorovat. Oni nás totiž vždycky seřvou a pak na nás za pár dní zvoněj a nosej nám na usmířenou “švestičky ze zahrádky“. Teď jim už neotvíráme.
Je to pro ostudu – když k nám přijde návštěva, tak oni na nás hned začnou bouchat koštětem. Sami bohužel v životě návštěvu neměli…

Virenko, to je strašné, co píšeš…

Manko, na Tvém místě bych holky asi okřikovala, ale pouze v případě, že by byly abnormálně hlučné…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist