Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Adenotomie?Adenotomie?
Danniella
7.12.2011 v 15:51:17

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit a podpořit.
Syn má vpodstatě od září, kdy nastoupil do školky, kašel, občas rýmu, měl i zánět ucha. Dostal antibiotika kvůli nálezu na průduškách, po dobrání ale pořád kašle a má rýmu. Takže jsme navštívili ORL.
A tam nám bylo řečeno, že syn má zvětšené nosní mandle, takže bysme mu je měli nechat odstranit.
A já vlastně nevím, co mám dělat. Při odchodu z ordinace jsem si říkala, že nic takového absolvovat nebudeme. Ale vrtá mi to hlavou a teď už si zdaleka nejsem tak jistá.
Hodně by mi pomohlo, kdybyste napsali, jestli s adenotomií u dětí máte nějakou zkušenost, hlavně jestli to stojí za to, jestli se po zákroku stav opravdu zlepší. Slyšela jsem od různých lidí dost rozdílné názory a nechci syna vystavovat téhle operaci zbytečně. Na druhou stranu nechci za každou cenu odmítat něco, co by mu pomohlo, protože problémy s dýchacími cestami mívá opravdu často.
Děkuju všem, kdo napíšete svůj názor nebo zkušenost, hrozně se toho bojím, nechce se mi a prostě vůbec nevím, co dělat.

Stránky: [1] 2 3
Danniella
16.1.2012 v 11:06:50

Mati, přesně tak, člověk by měl věci posuzovat vždycky konkrétně podle situace.
U nás bych řekla, že by se průdušky nejen nevyřešily, ale spíš naopak.
Včera začal malý zase trochu smrkat, asi to bude takové kolísání mezi “dobrý“ a “nic moc“.

MatildaMatilda
16.1.2012 v 10:18:33

Dani, je to přesně tak, jak píšeš. Víš, u Aničky šlo o to, že kašlala bez jakékoliv zjevné příčiny, prokašlala celé noci, přes den klid. Nechápali jsme. Všechny testy byly negativní a paní doktorka na ní jen střídala antibiotika jedny za druhými. To už jsem byla naštvaná a když pak na ORL řekli, že musí mandle ven a nejlépe hned okamžitě nástup do nemocnice, tak jsem rezolutně odmítla. A pak sama paní doktorka, která mě tak štvala tou bezradností, mi navrhla homeopatickou léčbu, že si mám najít dětského homeopata.

A u Kačky, tam si myslím, že jsem čekala zase až příliš dlouho. Problémy s mluvením a dýcháním a ušima měla fakt od miminka, pořád mi navrhovali, že to odstraněním mandličky zmizí. Já si pořád lovila na netu samá “proti“ a pořád věřila homeopatii. Tři roky byly teda hodně dlouhá doba. Pak jsem fakt kroutila hlavou, jak si ten osud s námi zahrává a že nikdy nevíš, která zvolená cesta je ta dobrá :-)

Samozřejmě, že pokud to není tak vážné, tak nad adenotomií vůbec neuvažuj, záněty průdušek to stejně nevyřeší. A držím palce, ono to vždycky trvá, než se to děťátko obrní proti všem bacilům.

Danniella
15.1.2012 v 15:51:18

Holky, jsem ráda, že píšete kladné ohlasy, kdyby se nám to nevyhnulo, určitě budu klidnější.
Ale ty příznaky, které popisujete, jsou mnohem horší než u nás. Takže mně prostě připadá, že je to trochu ukvapené a zatím ne tak akutní. Je fakt, že se nám to na podzim sešlo i s uchem, ale rozhodně se problémy neprojevují třeba špatnou výslovností, nedoslýchavostí, zápaly plic apod. Prostě situace není tak hrozná, že bych v tuto chvíli kývla na adenotomii. Jasně, pokud se to bude zhoršovat, budu svůj postoj přehodnocovat.
Navíc se bojím zánětů průdušek, kterými malý trpěl už dřív, když zvětšené mandle zřejmě neměl. A to byly zážitky mnohem horší než kašel a rýma, které jsme řešili kvůli zvětšeným mandlím.

HANINA25
13.1.2012 v 21:49:05

já jsem pro….
Martin od půl roku do dvou let byl každý půl rok 14dní v nemocnici.Začínající zápal plic,průdušky.Každý měsíc doma rýma,nachlazení.Chrápal jak starý fotřík a týden po absolvování pobytu na dětským šel na odstranění nosních mandlí a nekecám jako když utne. Je fakt,že chrápat začal znova,ale jeho marodění bylo minimální a hlavně bez komplikací.
No dneska je to habán 27let.V tý době se s dětmi do nemocnic nechodilo.Týden si tam poležel,při převzetí mě vyděsil doktor tím hlídat,aby nezačak krvácet a já se týden nevyspala jak jsem pořád hlídala a šťouchala do něj jestli vůbec dýchá,protože nechrápal :-).
Ale proběhlo vše v pořádku a z okolí taky samý pozitiva…

JarmuschkaJarmuschka
13.1.2012 v 14:41:19

Já jsem na odstranění nosní mandle byla taky.
Ještě za studií v 19 letech.
Mívala jsem chronické rýmy, kašle.
Tehdy mě na ORl poslala naše vyučující jevištní mluvy.
Nejdřív mi odstranili nosní mandli, ale kvůli mým přetrvávajícím problémům (jevištní mluva) pak i křivě rostlou nosní přepážku.
Několik let po zákroku jsem neměla rýmu, měla jsem až zázračný čich, ale taky mi pár týdnů vadil i malý průvan – fakt byl ten nos citlivější.
Dnes rýmy mívám, hlavně ty zadní (jestli jim nic nebrání…), ale mívámi období bez nich.
Jo, cítím se lépe, i po těch letech.

…obavy i radosti až do smrti.

Kamila76
13.1.2012 v 14:40:47

ahoj,já na tom byla se snyem ve 4 letech,nyní je mu 7,od té soby skoro nemarodil,mandli měl obrovskou,chrápal,špatně slyšel,neustálý rýmy a kašle,na výkon šel ne úplně zdravej,protože to prostě nešlo-začarovanej kruh,nešel v celkový,šel “pod rajčákem“,ale nic si nepamatuje a druhý den jsme šli domů-bez komplikací atd,joo 1x se mi poblil po výkonu-spolykal moc krev,ale jinak ok a od tý doby je zdravej,takže doporučuju

Danniella
13.1.2012 v 13:58:57

Holky, díky za podporu i za zkušenosti, je dobré vědět, že kdyby nebylo vyhnutí, má to smysl. :-)
Fakt se mi zdá, že se to u nás celkově zlepšilo, ale ještě se nechci nechat unést. Snad od začátku školního roku je první celý týden ve školce bez kašle a rýmy. Skoro každý víkend jsme prodlužovali aspoň o den kvůli kašli, pořád to bylo na hranici nemoci, teď je poprvé v pátek úplně v pohodě. Tak uvidíme, jestli je to načerpanou silou z vánoc nebo opravdu léčba funguje.
Mati, a tebe moc zdravím a to delší psaní jen vítám..

millla md
13.1.2012 v 12:47:22

ahoj,můj syn ted už skoro 15ti letý byl na odstraněni nosni mandle ve4letech,trpěl před tim na zaněty středouši,rýmy a hlavně chrápal po odstraněni zaněty středouši žádný už neměl občas nějaká ta viroza ale u něho to opravdu pomohlo.

MatildaMatilda
13.1.2012 v 12:39:44

Ahoj Dani, bohužel vidím tuhle diskuzi až teď, ale jen pár slůvek – náš příběh s Kačenkou byl podobný, jako u všech ostatních, zvětšenou nosní mandli diagnostikovali už v jednom a půl roce, od pěti měsíců byla pořád nachlazená, chytila každý bacil, který Anička dotáhla ze školky a skoro všechno končilo zánětem uší…

Představa, že bych měla jít s tak malým miminkem na operaci, mě děsila, zkoušela jsem jiné cesty i homeopatickou pomoc – podotýkám – už u Aničky jsme měli jít s mandlí ven a homeopatička v Ostravě moc pomohla, Aničce se vše urovnalo a od 4 roků byla naprosto zdravá.
Ale u Kačenky to bylo všechno horší, vždycky se podařilo homeopatiky vyřešit zánět uší, nebo průdušek, prostě momentální stavy, ale nepovedlo se za rok léčby ji dostat do stavu, v jakém byla Anička.

Pak jsme se stěhovali a homeopatické léčby jsme se museli vzdát. Když měla Kačka 4 roky, byla neustále nemocná a pořád jsme jezdili na ORL s bolavými oušky a se zelenou rýmou, tak jsem konečně na odstranění mandle přistoupila. K tomu rozhodnutí vedly i jiné důvody, Kačenka huhňala, těžce se vyjadřovala, měla potíže s výslovností a k odstranění mandle se přimlouvala i logopedka, která ji měla od tří let v péči.

Musím říct, že naprosto nelituji. Rok po odstranění mandličky Kačka nebyla vůbec nemocná. Potom se to mírně zhoršilo přes další zimu, ale milý pan doktor na ORL v Krnově si s tím dokázal poradit předepsáním vhodného léku na zklidnění sliznice. Takže konec zeleným rýmám, konec zánětům průdušek a uší.

Ale abych nepěla jen samou chválu, něco na tom zásahu do organismu přece jen bude – Kačce je 9 a poslední 2-3 roky trpí na hnisavé angíny. Mívá je 3x – 4x do roka a ty bez antibiotik vyléčit nedokážu. Zato rýmy a kašle nemá téměř vůbec…

Vidím, že mých pár slov je zase román :-)

PetraPetra
13.1.2012 v 9:13:22

Dančo, držím palce, ať už je jen líp :-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist