Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » TeploměrTeploměr
Veruri
24.11.2011 v 11:01:47

Prosím Vás o rady z vlastní zkušenosti,jaké používáte teploměry pro děti. Ježíšek nám chce nadělit nějaký “lepší a praktický“ teploměr, tak uvítám Vaše tipy. V nemocnici se mi líbíl takový ten bezdotykový ve tvaru pistole,kdy jen namíříte na čelíčko a je hotovo. Děkuji

Stránky: [1]
Veruri
29.11.2011 v 10:53:07

Děkuji za názory,četla jsem i staré diskuze,ale zřejmě co člověk, to jiný názor…uvažuji o teploměru,co píše Lussy, že viděla u tety, cena je sice šílená,ale zase je to věc,která se využívá často a vydrží na celý život (aspoň doufám).Doma mám asi čtyři různé typy, žádný nám nevyhovuje a když to spočítám,tak už jsem do toho taky pár stovek nacpala. Rychloběžka mi nevyhovuje, navíc u starších dětí už je to o ničem. Klasický rtuťový trvá dlouho,než je změřím a když jsou mrzuté,tak je nechci terorizovat ještě měřením. Digitálním nevěřím,občas ukazují i 35st. Teď zrovna mám holky nemocné obě,tak měřím několikrát denně :-(

zuzina
28.11.2011 v 17:53:53

Obávám se,že klasický rtuťový už nekoupíte :-( aspoň u nás v práci jsme je museli porušit a vyfasovali jsme digitální na měření v podpaží a nebo bezrtuťové/netuším co nahradilo rtuť/,které vypadají jako ty staré,nicméně jdou velmi těžko sklepat a měření trvá déle.Já sama nedám dopustit na ty staré rtuťové,nejraději rychleběžku,kterou chráním jako oko v hlavě :-)

…láska na celý život :-)

ctiradkactiradka
28.11.2011 v 17:09:01

Já to řešila tady před několika lety – možná tři to bude…
Nakonec jsem se po zkušenosti ostatních rozhodla peníze utratit za něco jiného… :-).-):-)
Nejspolehlivější jsou teploměry rtuťové, ensjem si jistá ale, zda se můžou ještě prodávat.
Máme teda ještě starý rtuťový. Digitální máme, ale kdykoliv ho zkusím a porovnám s rtuťovým, tak digitální má i 5 dílku odchylku, což mi přijde teda pekelně dost. A to podotýkám, že máme jeden z lékárny, jeden jsme dostali na zdravotní pojiš´tovně, že to nejsou žádné teploměry odněkud z tržiště… :-):-):-)

LussyLussy
28.11.2011 v 14:42:19

Veruri,
my máme obyčejný digitální,ale o víkendu jsem viděla u tety ten jak zamíříš na čelo a během setiny vteřiny se ukáže teplota. Prý stál 2000,-,ale ona si ho nemohla vynachválit. Jednak mají 5 dětí, takže ho opravdu využijí a nejvíc oceňovala, že v noci děti změří, aniž by je musela budit nebo když jim není dobře, nemusí se s nima prát, aby si nechaly změřit teplotu.

Anonym
28.11.2011 v 12:58:45

No ségra pracuje v nemocnici jako sestřička, a právě na ty teploměry si stěžují snad všichni a pomalu se vrací zpět ke rtuťovkám :o)
já osobně mám doma digi teploměr do ucha a nemůžu si stěžoavt, máme ho doma už snad 9 let a je bezporuchoví – je to hned změřené má paměť….
Di jiného bych fakt po zkušenostech nešla

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist