Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Svědek??Svědek??
Anonym
19.11.2011 v 13:29:34

Ahoj všem.
Dneska budu psát anonymně, snad to pro jednou nebude vadit.
Ráda bych se zeptala, zda někdo nemáte podobnou zkušenost a neporadíte, jak postupovat.

Moje dcera měla úraz v dopravním prostředku, byla hospitalizovaná v nemocnici.

Hned jsem úraz na dopravním podniku nahlásila, tam to sepsali a odeslali na pojišťovnu, která věc vyřizuje. Dodala jsem pojišťovně podrobný popis události, zpávu z nemocnice a další potřebné dokumenty. Nyní po mě ale chtějí svědecké výpovědi, jinak nemohou škodu uzavřít a pokud nedodám výpovědi svědka, pak dcera nedostane vyplacené žádné bolestné, tedy případ se uzavře a nic.

Nejde mi o ty peníze, jsem šťastná, že je dcera v pořádku, bez následků, to je samozřejmě to nejdůležitější!

Ale zase jsem si říkala, nač tu pojistku mají, když pak stejně nikdy nic nikomu nevyplatí, protože si nejdou skulinku, drobnost a člověk má smůlu?

Jde o to, že nemohu předložit žádnou výpověď svědka, protože paní, která dceři po úrazu pomáhala neznám a dcera cestovala sama. Kamery tam nejsou a prostě přímého svědka nemáme. Ihned po úraze mi dcera volala, jela jsem pro ni a vezla do nemocnice. V ten moment samozřejmě nikoho nenapadlo vše hlásit řidiči, dcera vystoupila, bylo jí zle, zavolala a čekala na mne, což je logické.

Přijde mi to divné, když vám pak pojišťovna klidně řekne, že jen výpověď dcery nestačí a je třeba nějaký svědek. Toto je přímo jasné, že si dcera nic nevymyslela, proč by to dělala, aby byla jen tak v nemocnici? Na příjmu lékaři také vše řekla, jak se jí to stalo atd.

Mám z toho pocit, že kdybysme lhaly a nějaká kamarádka dceři dosvědčila, že cestovala s ní a úraz viděla, pak by bylo vše v pořádku? Když ale jednáme čestně a uvedla jsem, že cestovala sama, pak má smůlu?

Setkal se někdy někdo s podobnou věcí při jednání s pojišťovnou?
P.

Stránky: [1]
MarinadaMarinada
25.11.2011 v 8:25:35

Teď ještě koukám, že s dopravním podnikem jste to řešili od začátku, takže svěděk je řidič – na vašem místě bych ho do dotazníku uvedla.

MarinadaMarinada
25.11.2011 v 8:19:16

Už jsem chtěla reagovat jednou, ale pak jsem to smazala. Já bych to od začátku řešila přes dopravní podnik – stačí znát datum, čas a linku (nebo číslo autobusu), kterým dcera jela a přes DP (nebo přes jiného majitele autobusu) si můžete zjistit všechno, co potřebujete, včetně jména řidiče.

VirenkaVirenka
24.11.2011 v 22:02:03

Svědka bych už taky nesháněla, to chápu.
Na druhou stranu popis s odpovědí na podrobné otázky bych zkusila s dcerou znovu vyplnit. Myslím, že po chvilce přemýšlení se nedlouho po události (po půl roce by to pravda bylo těžší) může docela dobře vybavit, ve kterém voze stála, zda uprostřed nebo na některém konci, jestli byly sedačky polstrované nebo plastové, po jednom nebo po dvou vedle sebe. Řidič těžko, ale typ tramvaje většinou taky člověk ví, spíš jak to popsat, já ty jejich názvy taky neznám. Možná zjistíš, že si dcera vzpomene na 2/3 požadovaného a že do DP zrovna bude stačit k tomu, aby usoudil, že opravdu jela v daný čas soupravou, která byla na trase, ale kdoví.

Osobně děti pojištěné nemám a když klukům vyhořela školka, odmítla jsem tehdy i pojistné plnění nám shořených věcí, které měla sjednané školka, protože mi to připadalo jako rouhání, když mám jako hlavní věc živé a zdravé děti. Takže já bych asi takovou pojistku vůbec nezahájila, leda že by dcera přišla k újmě přičiněním druhého. Proto nevím, jestli ti vyplňování nějakého podrobného dotazníku za to stojí, protože uvažuju trochu jinak.

Anonym
24.11.2011 v 15:41:12

Frančice, tak to asi ne, to by asi za to nestálo.

Nedá mi to a musím napsat, jak věc pokračuje. Stopla jsem vlastně další iniciativu, po tom, co pojišťovna chtěla svědky jsem dál už do pojišťovny neposlala nic s tím, že jsem počítala s tím, že tím to končí, vše bude zamítnuto a já s tím nic neudělám.

Přišel ale dopis, kde žádají přesný popis události. Ten jsem už jednou psala, nevím, co na tom mám popisovat víc. Dále a to mne hodně pobavilo chtějí např:

V jakém voze dcera cestovala, typ vozu, typ sedaček, v jakém místě přesně stála, popis řidiče…..

Co k tomu dodat? Dcera si řidiče opravdu neprohlížela a značku vozu taky ne.

P.

Anonym
19.11.2011 v 23:12:23

Já bych zkusila dát inzerát do místních novin (do rámečku a tučně), že hledám paní, která pomáhala moji dceři při úrazu v ten a ten den, v tom a tom dopravním prostředku. A nebo výzvu do rádia (nějaké místní stanice).

nepřihlášená frančice

bamiskabamiska
19.11.2011 v 22:22:31

tak prvně jsem ráda že je holka v pořádku

jak z toho to teda nevím a je to smutný mě by teda absolutně také nenapadlo někoho shánět, u bytů jak píše lussy mi přijde pochopitelné ale v dopravním prostředku leda jak fikce

s plotem si to také vybavuju

no přála bych aby to nějakým způsobem šlo zařídit, když už člověk platí tak když se něco stane at je to k něčemu

LussyLussy
19.11.2011 v 22:22:02

Neříkám vykašlat se na to, jednak nevím úplně přesně co a jak a zas takový odborník nejsem :-)

Zkusila bych zjistit, jaký všeobecný pojistný podmínky má ta pojišťovna. Pokud je tam něco v tom smyslu, že musí být svědek, pak přes to nejede vlak.

Anebo zajít na ten dopravní podnik, respektive napsat nějaký srdceryvný dopis a chtít od nich aspoň třeba lítačku zdarma nebo prostě něco.

Anebo sehnat tu kamarádu, co křivě dosvědčí, že to viděla… :-(((. Ale to je nabádání k trestnému činu, tak to ber jen jako další (protizákonnou) variantu.

Anonym
19.11.2011 v 21:24:21

Lussy, děkuju ti za vysvětlení.
Napsala jsi to zcela jasně a přesně – každý klient je potencionální podvodník. :-(

Takže pro příště, hned zastavit kohokoliv a požádat ho o písemné svědectví? Nestarat se, aby se dítě dostalo co nejdřív k lékaři, ale zajišťovat svědky? :-( (to byla samozřejmě nadsázka)

Radíš tedy, nechat to být? Cestující z onoho spoje už opravdu nelze dohledat.
Vadí mi na tom i to, že veřejnou dopravou taky cestuji a někdy mám co dělat, abych nespadla, jak někteří řidiči děsně jezdí. Pak se stane úraz a ani se neomluví, prostě nemáte svědky, nazdar.
Řeknou dítěti vlastně do očí, že nejspíš lže, že je potencionální podvodník a nic s tím neuděláš.
Ale jak jsem už napsala, jsem ráda, že je holka v pořádku, v nemocnici si pár dní poležela, ale bude to dobré.

S tím plotem, to si pamatuju, že jsi tady psala a taky nechápu. :-(

LussyLussy
19.11.2011 v 19:19:47

Anonymní,
jestli tomu dobře rozumím, tak se nejedná o úrazovou pojistku, kterou máš uzavřenou přímo pro dceru, ale pojistné plnění by mělo jít z pojistky dopravního podniku.

Ono to vypadá logicky jak píšeš, že se chováte fér a kdybyste sehnali kamarádku, která to dosvědčí, tak to bude podvod.

Ale vem to tak, že pojišťovna potřebuje nějaký důkaz, že se to dceři stalo v tom dopravním prostředku. Protože kdyby si třeba vymkla kotník někde na chodníku, tak není důvod, aby pojišťovna něco platila.

A podle toho co nás vždy školili – každý klient je potencionální podvodník. Tak to prostě je :-(

Ale kdybys měla pro dceru klasickou úrazovku, tak žádného svědka pojišťovna chtít nebude – jen se lékařskýma zprávama doloží, že se stal úraz a stačí to. Ale pokud se stalo v tom dopravním prostředku a řeší se to pojistkou zodpovědnosti, pak ten svědek být musí, bohužel.

Manžel je soukromý instalatér a jednou se mu povedlo vytopit 4 koupelny pod sebou. A taky nestačilo, že on nahlásil škodu. Se všema poškozenýma bytama se sepisovalo plno čestných prohlášení,fotky atd. Prostě důkazy, že si to manžel nevymyslel.

Taky mám vlastní zkušenost – mám kromě domu pojištěný i celý plot kolem pozemku a mám pojištěnou odpovědnost za škody. Jednou tu parkoval můj brácha, byla vichřice a na jeho auto spadla zeď. Pojišťovna mi proplatila zničenou zeď, ale brácha měl smůlu a to proto, že je to můj příbuzný. Kdyby byl cizí člověk, pojišťovna by mu opravdu auta zaplatila. Ale v pojistných podmínkách je, že příbuzným se škoda nehradí – kryjí se proti pojistným podvodům. Na druhou stranu, těžko nechám cizího člověka parkovat u sebe na zahradě. Tenkrát mě to hrozně štvalo, škoda byla přes 20 000,- a já je prostě neměla, abych mu opravdu zaplatila.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist