Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Dlouhodobé zvracení hlenů - máte radu?Dlouhodobé zvracení hlenů - máte radu?
LussyLussy
16.11.2011 v 20:01:21

Holky,
prosím o radu.
Malá chodí od září do školky, zatím jsme to zvládli jen s rýmou a kašlem.

Koncem září jsme byli na kontrole na alergoloii, dr. říkala, že malá je šíleně zahleněná (má od narození zadní rýmu) a dala dám nějaké kapky které umíchali v lékárně, na chuť něco jako Bromexin. Po 2 dnech užívání dostala příšerné noční záchvaty kašle, kdy kašlala třeba v kuse 2 hodiny, pak kašlala kratší dobu ale vyzvracela hrozně moc hlenů. Podle Dr. to bylo dobře, že to bude trvat tak 14 dní. Pak se to uklidnilo a hleny už jen vykašlávala. Trvalo to 5 týdnů.

Teď chodí třetí den do školky a dnes od půl šestý asi do sedmi zvracela hleny, neuvěřitelný množství. Seděla u záchodu na židličce a zhruba každých pět minut vydávila hnusný táhlý žlutozelený hlen. Už brala všechno možný, naposledy jen jitrocelový sirup. Teď mám doma ACC sirup, tak ho zkusím od zítra dávat.
Na poslech u Dr. byla v vždy v pořádku, teploty neměla a nemá, sedimentaci taky dobrou.
Myslíte, že je možný aby v ní bylo tolik hlenů? Teď už se jí jen zvedá žaludek a krká. Dávám jí po lžičkách černý hořký ledový čaj.
Alergoložka ještě říkala, že kdyby zvracela dlouho, ať jí dávám týden Helicid. Když přestala zvracet, tak jsem ho nekoupila, nevím jestli to mám zkusit…

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
17.11.2011 v 15:57:00

Jo, jo, jasně. :-)
Taky mi vadí nosní kapky, ale někdy, když člověk už opravdu nemůže dýchat, pak po nich sáhnu. Nejvíc mi vyhovuje Muconasal Plus, ten obsahuje éterické oleje.

Pavlinkav
17.11.2011 v 15:13:55

Lussy, psaly jsme zároveň :-)

A vidím, že to používáme úplně stejně :-)

…objevovat doteď nepoznané…

Pavlinkav
17.11.2011 v 15:12:52

Peťko, ale Sterimar nebo Physiomer nejsou nosní kapky. Je to izotonická mořská voda, je to prostě silnější než Vincentka. Tu používám jako prevenci, když je zle, přecházím na ty mořské vody.

Já nosní spreje typu Olynth, Nasivin apod. moc nemám ráda, pálí mě po nich nos, takže je nedávám ani holkám. Používám jedině Pinosol.
Ty spreje se můžou používat max. týden, Vincentka nebo mořská voda pořád…

…objevovat doteď nepoznané…

LussyLussy
17.11.2011 v 15:12:08

Peťko,
Sterimar je ale 100 % mořská voda, která má za úkol nos vyčistit a zprůchodnit. To není jako třeba nasivin nebo olynth.

PeťkaPeťka
17.11.2011 v 15:04:26

Holky, ale přeci, nosní kapky mají za úkol, aby splasklo opuchnutí, ne aby to rozpouštělo nějaké nosní hleny.
Tedy vstříknu si kapku do nosu a uvolní to dýchání.

Pavlinkav
17.11.2011 v 14:49:54

Jo, Aerius máme už asi 3 roky, od začátku na noc, na zklidnění sliznic. K tomu ještě dávám imunoglukan, asi to nějaký účinek má, bývala na tom hůř.
Nebo z toho prostě vyrůstá … nevím. Občas jsem z toho na nervy, občas se mi daří to brát tak, že si buduje imunitu…

…objevovat doteď nepoznané…

LussyLussy
17.11.2011 v 13:52:57

Holky,
díky za napsání.
Já vím, že ty vykašlávací sirupy se mají dávat nejpozději odpoledne – dávám v 16.00, protože nevím, jestli usne v šest nebo půl devátý.
Na noc máme od alergoložky Aerius. Dřív jsem jí ho měla dávat ráno při potížích, teď řekla dlouhodobě na noc, že právě rozpustí to co tam přes noc nateče, ona to ráno vyplivne a je to. Jenže ona ráno zakašle, nic nevyplive a pak večer zvrací.
Dnes ráno se jí spustila parádní rýma, to co včera zvracela, tak teď jde nosem – hnusný hustý žluto zelený nudle.
Sterimar pro děti používám od narození pro malýho, ona by ho měla taky používat – když má alergickou rýmu , mám jí ho stříknout, vysmrkat a pak dát sprej na alergii, ale to se nenechá, brečí že to je hnusný. Je pravda, že ten tlak je velkej. Ale já jak mám pocit plnýho nosu, stříknu si Sterimar a je to venku, ale ona se nedá.

Pavlinkav
17.11.2011 v 13:42:53

Lussy, to si teda užíváte, chudák malá.

Jája taky trpí na zadní rýmu, taky to tak dr. pojmenovala… prostě nevysmrká, ale bublá jí to někde vzadu. Prakticky od října do dubna neustále veselo.

My dáváme dlouhodobě jitrocelový sirup, dávku ráno. Teď jsme ve fázi, že nekašle. Rýmu se mi povedlo minutý týden spustit sinupretem (ten taky ORL doporučuje klidně dlouhodobě, jednu dávku denně) a sterimarem (physiomerem) – vyloženě proplachuju nos – stříknu a ona to vyplivne i s hlenama. Zní to drsně, ale pomáhá to.

Jinak s tím sirupem na noc – ty vykašlávací (prostě ty, co rozpouštějí hleny – ať už jitrocelák, mucosolvan, acc nebo bromhexin) se mají dávat naposled kolem páté hodiny odpo, aby to pak nedráždilo ke kašli večer. A když je zle, tak se kolem osmé večer už může dát něco na tlumení.
Aspoň tak mi to říká známá lékárnice.

Pokud nekašle, tak taky dávám do školky, protože to bych ji mohla rovnou odhlásit na celou zimu až do jara. Což o to, teď to jde, když su doma, ale předtím to nešlo a pak to zas nepůjde ;-) (To už ale půjde o malou, velká už bude ve škole.)

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
17.11.2011 v 11:50:35

Lussy, mám zkušenost právě s Bromhexinem podobnou jako jsi popisovala u své malé..naše malá se vyloženě dávila hlenama a nemohla pořád přestat, tak jsem si pak dost nadávala, že jsem jí ty kapky vůbec dávala..Jestli jsou ty míchané kapky na podobné bázi, tak mi přijde, jako Peťce, blbost dávat jí to na noc…ale nejsem doktor, takže je to fakt jen selský rozum;-)
Jinak, nám se osvědčilo na déletrvající kašel s hlenama podávat Stodal. Oproti chemickýmu Mucosolvanu je to homeopatikum, takže nám bylo řečeno v lékárně, že dlouhodobé podávání nevadí. Šárka

LussyLussy
16.11.2011 v 23:17:39

Peťko,
ona teď už nekašle, proto šla do školky. Ale když kašlala předtím a zvracela v noci, pediatr i alergoložka oba důrazně upozorňovali, ať nedávám na noc nic na tlumení, že to musí všechno ven. Jen mi je divný, kde se to tam pořád bere.

Tady je z příbalového letáku ACC:
Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu. Acetylcystein působí také antioxidačně, a tak podporuje obranné mechanismy organismu.
Tak mi to zas tak blbý nepřipadá, ale fakt nevím.
Náš pediatr zase zastává dlouhodobé braní Mucosolvanu.

A k té zadní rýmě – tenhle výraz používá sama alergoložka, koukne při kontrole Lucy do krku a řekne – no jo, ta tam zase má zadní rýmu anebo – paráda, krk je čistý, žádná zadní rýma. A u malého, kterého jsem tam vzala kvůli kašli trvajícímu prakticky od narození, tak tomu koukla do krku a řekla: to je strašný, má plný krk zadní rýmy. Tak nevím. Každopádně mi to přijde logický. Obě děti když mají rýmu, tak skoro nic nevysmrkají, resp. nic nevysaju a behěm pár dnů chrochtaj a je slyšet jak jim to tam někde vzadu visí. Pak to steče do krku.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist