Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Kreslení pro malé dětiKreslení pro malé děti
katka82
14.11.2011 v 17:31:32

Ahojte maminky,
nevíte náhodou jestli existuje nějaký kroužek kreslení pro malé děti,myslím tím věkovou skupinu již od tří let.Dcera mi přijde strašně šikovná,jsou jí tři roky a vybarví omalovánky jako já.Tak bych ji chtěla podporovat,sama nemám moc nápadů jak,tak jsem si říkala,že někdo jiný by mohl.Jo a potřebovala bych ten kroužek v Karlovarském kraji.
Pokud máte rady,jak její talent ještě rozvíjet,napište.
Děkuju moc.
Katka

Jsem veterinář a doma máme plno zvířat včetně koně.Mám dvě děti – nevlastní dceru 3,5roku a syna 1,5roku.Každý jsou jiní a s dcerou je to velmi složité.Jsem vdaná,manžel je ještě dost mladý a tak je třeba ho neustále „vést“.Zvířata jsou pro mě únikem ze stresu.

Stránky: [1] 2
nuninka
10.10.2012 v 9:57:56

U nás je takový kroužek Šmudla (Malování, kreslení, stříhání, lepení, hraní si s papírem a dalšími materiál) a je určen pro děti od 3let do 6ti let. Ale my jsme z NJ.

bamiskabamiska
10.10.2012 v 9:27:27

marttas tak to je dcera opravdu velmi šikovná tohle není až tak v jejím věku běžné….je to moc hezké jak to popisuješ….a sedíš u toho s ní nebo je samouk…že na to kouká a zkouší?

malému je 2,5 a jen čáráme….tvary ani náhodou, jen kolečko, a sluníčko ale to musíš mít hodně fantazie aby jsi ho u něj viděla

a to malujeme, povídáme, ale umíme dobře držet tužku žádnej kopáč, tak za to jsem ráda….

rád štětec a barvy a jen tak čmárat…

Marrťas
9.10.2012 v 20:10:58

Zajímavé úvahy. Mám dcerku, která je také “kreslířka“. Dostala k 3.narozeninám knihu s návodem, jak co kreslit. Dnes – po půl roce, kreslí už sama veverky, zvonečky, různé druhy hub. V současné době začínáme s obličeji. Jinak kroužky u nás také nejsou. Ale v mateřském centru máme jeden den výtvarného tvoření, kde malují děti, procvičují ruku, modelují, vytvářejí figurky apod. Děti to mají moc rádi a maminky také. Takže zkus mateřské centrum, aspoň nějaký začátek.

Anonym
28.11.2011 v 15:05:51

Ahoj, já bych ještě počkala, pokud má přirozený talent a baví ji to, tak se zdokonalí sama, jen ji naveď, co třeba nakreslit, jak si představuje to nebo ono, a tak různě. Potom až bude umět dobře kreslit, tak ji dej do kroužku. Můj syn taky kreslí, do kroužku chodí ve školce od pěti let, já odmalička s ním kreslila, ale stejně se zdokonaloval postupně sám, má takový svůj charakteristický styl i nápady má zajímavé. No a jinak proti kroužkům nejsem vůbec, myslím, že v dnešní době zvlášť a hlavně pro ty aktivnější děcka nejde pořád něco vymýšlet a když mají zájmy naprosto odlišné od rodičů, tak ani učit. Navíc je třeba i pracovat:D Mamka

JanaKJanaK
20.11.2011 v 14:10:09

Zkusím napsat postřehy z druhé strany – už pár let připravuju v mateřském centru výtvarničení pro děti od 2 let.

Do “kurzu“ neberu děti samotný, vždy je přítomen někdo známý (rodič, teta, prarodič), zatím jsou to opravdu malí caparti na to, aby byli sami v cizím prostředí a s cizími lidmi, líp spolupracují. Pro ty méně spolupracující tam mám dceru, nevím jak to dělá, ale s ní i ten největší zlobil maluje ostošest.

V dnešní době jsem si ohledně kroužků všimla, že dítě které nemá každý den kroužek je “out“. Bohužel to většinou není o dětích, ale o rodičích, nějak zapomínají vnímat co by chtělo to dítě samo. Takové děti už poznám na první pohled – malování je většinou až tak nebere, šup šup a radši si jdou hrát, často mě stojí dost sil přesvědčovat, jestli by si přeci jen něco nanamaloval. Nějak mi přijde, že účel kroužků není aby se dítě cosi naučilo, ale aby bylo zaměstnané a staral se někdo jiný.
Naposled mě zaskočil telefonát, kdy maminka říkala, že holčička v pátek ještě nic nemá a že nutně potřebuje “vyplnit mezeru“.

Opakem jsou ale děti, které odmalička na cokoliv čmárají a malování je hodně baví. Těm pak stačí nabídnout nápad, výtvarné potřeby, sem tam poupravit držení tužky, nebo štětce a pak se jen dívat – ty světýlka v očích a jak jsou nadšení z povedeného dílka, to je opravdu k nezaplacení.

Takže za mne – zkuste se na kroužky podívat i jinak, není jich moc? má dítě čas na normální hry? baví ho malovat a jste si jistí, že vydrží být samo s cizími lidmy?

- a jedno zamyšlení nakonec, já osobně si myslím, že společně strávený čas je víc než jakýkoliv kroužek, vždyť ti naši rošťáci tak rychle rostou :-)

bamiskabamiska
20.11.2011 v 10:47:15

já to nemyslela špatně, možná právě proto když vidím jak je vstup pro děti do školky stresující že jsou bez maminky, tak bych to nehrotila kroužkem…..od tří je to podle mě zbytečné a brzy….nemyslela jsem ji bránit v rozvoji, já to miluju a podporuju at se dětem dává do ruky všechno co jde(také proto tady dělám články tvořeníčka které vychází každou sobotu)….určitě bych ji umožnila vše vytvářet, ale na kroužek ve třech letech mi přijde brzy….nevím jak vhodně najít slova…také připíšu můj poznatek, maminka byla velmi ambiciozní ve školce a holčičku dávala na kroužky a to byla předškolanda, a měla toho docela dost a najednou z veselé holčičky byla smutná, apatická, smutná holčička….já jen aby jsi zvážila víc věcí aby se dítě nepřetížilo

ale to musíš rozhodnout hlavně ty podle toho také jak holčička je zvyklá mezi cizí lidi jak tohle by zvládla to zvládneš posoudit jen ty…

katka82
20.11.2011 v 9:42:33

To nechápu,že si neumíš představit dát dítě na kroužek??Vždyť to tak funguje už sto let.Když bude pohybově nadaná,tak jí doma moc nepomůžu,takhle ji někdo povede,pozná nové kamarády a ještě si odpočine od toho stereotypu doma.Je to pro ní spousta nový možností nejen v rozvíjení jejího nadání.Však do školky taky chodí a je tam mnohem mnohem delší dobu.

Jsem veterinář a doma máme plno zvířat včetně koně.Mám dvě děti – nevlastní dceru 3,5roku a syna 1,5roku.Každý jsou jiní a s dcerou je to velmi složité.Jsem vdaná,manžel je ještě dost mladý a tak je třeba ho neustále „vést“.Zvířata jsou pro mě únikem ze stresu.

bamiskabamiska
15.11.2011 v 21:05:56

tady na stránkách je na levé straně název inspirace a když tam klikneš tak tam jsou článečky na tvoření třeba tam najdeš něco co by jsi mohla malé dát…..dej jí tužky pastelky papír a at si maluje jen tak pro radost, vodovky jsou také bezvadne…..zatím bych to nechala jít tou přirozenou cestou, jen bych jí nabídla možnost malovat uvolnovat ruku ….

bamiskabamiska
15.11.2011 v 21:03:41

na druhou stranu písnu jako učitelka, nech jí se rozvíjet právě jejím přirozeným způsobem a pokud budeš vidět že to opravdu za to stojí tak nějakou výtvarnou školu až od určitého věku …dost dobře si neumím představit ani jako mamina dát takhle dítě na hodinu někam na kroužek…

katka82
15.11.2011 v 20:52:37

Já jsem právě našla v DDM jen pro děti od pěti let a naše školka je ráda,že funguje….a dětské kluby mají jen samá cvičení.Ještě zkusím pohledat,ale děkuju za příspěvky.

Jsem veterinář a doma máme plno zvířat včetně koně.Mám dvě děti – nevlastní dceru 3,5roku a syna 1,5roku.Každý jsou jiní a s dcerou je to velmi složité.Jsem vdaná,manžel je ještě dost mladý a tak je třeba ho neustále „vést“.Zvířata jsou pro mě únikem ze stresu.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist