Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Co si o tom myslíte?Co si o tom myslíte?
LienLien
10.11.2011 v 12:51:16

O úrazu mého exmanžela už jste tady asi četly, jen pro zajímavost stav je stále kritický, přidal se zápal plic atd. Na co se chci zeptat je ale jiná věc. Je to něco, co mě velmi zarazilo a dá se říci znechutilo, tak mě zajímá, zda jsou to jen mé předsudky, nebo zda mé vnímání je pochopitelné.

Jde o jeho otce, se kterým se nestýkali, od dětství má jinou rodinu a styk byl sporadický. Samozřejmě ale jako osobu blízkou ho o situaci informovala policie a on za ním přišel do nemocnice. To je normální, člověk si řekne, že v takové situaci i největší nepřátelé /a to nebyli/ se pokusí pomoci. Jenže on tam na ARU vytáhl foťák a začal ho fotit….

To že se potom ještě stihl pohádat s extchýní, protože informovala jeho matku a mě, to už je jen třešnička na dortu.

Tak si říkám, je to normální? Mně osobně připadá jako hyena, která si fotí třeba bouračku apod., ale nevím, třeba ¨jsem jen ¨zaujatá, co si myslíte vy? A pokud tam někdo pracuje, je to obvyklé?

Stránky: [1] 2
Kamila76
12.11.2011 v 22:14:12

a napíšu ještě z pozice,kdy mi ležel brácha na ARU v opravdu vážném stavu po pracovním úraze a v životě by mě nenapadlo si ho takhle ještě fotit…navždy mám ten obraz bohužel uloženej v mozku a vymazat nejde

Kamila76
12.11.2011 v 22:11:09

Lien pracuji na dětské jipce…a často si rodiče fotí své těžce nemocné děti…nikdy jsem nenašla odvahu zeptat se proč a je to pro mě nepochopitelné-stejně jako to,o čem píšeš…

babofka
12.11.2011 v 9:37:34

Lien, jednání tchána moc nerozumím a nechci ho ani proto hodnotit. Zažila jsem ale bohužel také situaci, kdy moji rodiče byli po těžké autonehodě na ARK, několik dní mi lékaři nebyli schopni říct, zda to přežijí a pokud, s jakými následky. Ale nikdy mne nenapadlo si je jít v tom stavu vyfotit. Vyfotila jsem vrak auta, to ano, ale je nikdy. Vzpomínku na tyhle hnusné časy si fakt nepotřebuji připomínat. A ani oni by se na “své“ fotky rozhodně dívat nechtěli… ALe to je jen můj pohled…

PeťkaPeťka
11.11.2011 v 12:36:22

Lien, osobně bych nic takového nedělala a vůbec by mě to ani nenapadlo. Nejspíš ale, kdybych otce viděla takto fotit si nemocného syna, zeptala bych se, proč to dělá. Chce pak mezi kamarády, nebo partnerce ukazovat, jak na tom syn je? Nebo chce mít památku v podobě takovéto fotografie? To je otázka…..:-(

LienLien
11.11.2011 v 9:41:23

Díky za názory, trochu jsem se uklidnila, když člověk vidí, že třeba si ho opravdu fotí pro poslední vzpomínku nebo tak.

Radko k focení dětí v průběhu porodu apod. Mně osobně to připadá takové zvrácené, i když můj muž Lauru taky fotil při té první prohlídce (a jinak bych neměla ani šanci jí vidět), za sebe ale můžu říct, že bych dělala cokoliv jiného (prala se s doktorkou aby mi jí dala třeba…) než že bych vzala foťák a cvakala. Jako u chlapa to tak trošku v tomto případě i chápu, má tam jen tak stát a civět, nebo aspoň udělat památku, s inkubátorem zkušenost nemám, pokud na něj nesmí ani šahat, tak chlapa asi taky napadne fotit, co jiného.

HANINA25
10.11.2011 v 20:09:33

Lidi jsou různý a do jejich myšlení se nedostaneš…
Možná ho vedla vzpomínka na jeho syna,je fakt divný,normál člověk by řekl:ukončena minulost,tak proč tohle?
Na to by Ti odpověděl jen On.

PadméPadmé
10.11.2011 v 19:35:36

chybička se vloudila – chtěla jsem napsat – “nic“
(a teď si to po sobě čtu a vidím “nich“)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

PadméPadmé
10.11.2011 v 19:33:33

Ahoj Lien, mně osobně to připadá smutné, víc to asi rozebírat nebudu, neumím Ti odpovědět, jestli je to “normální“ nebo ne, ale vím s jistotou, že já bych si nich takového nefotila.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

radka2
10.11.2011 v 15:35:10

já bych to sice osobně nedělala, ale extchán si takhle na kameru totiž svoji matku, když umírala v nemocnici. připadlo mi to nechutné, ale on mi řekl, že chce mít zachycený poslední její chvíle. každej to asi máme jinak.
BTW:jak se díváš na to, když si rodiče fotí své miminko v inkubátoru?

JežečekJežeček
10.11.2011 v 14:41:17

Lien, ano, mě to už příjde normální. Píšu už, protože mám x let praxe právě na aro. Je to tak deset let, možná méně, kdy je to opravdu normální. Možná to není hyneismus, možná jen fotí proto, kdyby náhodou někdy někdo napadl ať zaměstnavatele, nebo lékaře, tak je to pro něj materiál, který může použít. Samožrejmě ho může použít i k psychickému teroru bývalé manželky (matky tvého ex). Je to hnusné, ale na tohle jsem si opravdu zvykla. Pokud je to přímý příbuzný, tak může vyfotit člověka i v tak závažném stavu a nepotřebuje nikoho souhlas.
A možná taky fotí proto, že cítí, že to je snad poslední, kdy syna vidí.
Nepozastavuj se nad tím. *

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist