Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Nechali/y byste svým dětem udělat IQ test?Nechali/y byste svým dětem udělat IQ test?
zuzina
1.11.2011 v 13:41:30

Ahojky,ze školy nám přišla nabídka na udělání IQ testu dětí/dceraje v šesté třídě/ já jsem podepsala,že ano,že souhlasím a vysvětlila dceři o co jde,že se vůbec nemusí bát,že by se výsledky dozvěděl někdo jiný než já/dojdou poštou domů,tudíž usuzuji,že škola jen organizuje/ a proč jsem se k tomu rozhodla.tedy že jde u ní o mou potřebu,abych věděla jestli na ni třeba nekladu moc velké nároky nebo naopak.Snad jsem formulovala nějak jasně..Ostatní rodiče dětí ze třídy prý zájem nemají.Napřed jsem usoudila,že děti možná doma ani neřekly,z druhé strany mě dostala jena p.uč.,prý řekla dceři ironicky,,no to by mě teda zajímalo tvé IQ“ což mě tedy dostalo…Vím,že dnes je možná trochu módní záležitost vše testovat,IQ,EQ atd a stejně to o člověku jako takovém nevypoví co je zač,ale já to beru spíš jen orientačně,proč bych případně dceru měla směřovat ke studiu na střední,když by byla lepší třeba na učňáku potom později.Co si o tom myslíte Vy?

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2
KasparekKasparek
8.11.2011 v 13:36:03

ahojky
já jsem IQ testy nechala dělat obě děti, dcerka byla pak členkou menzy. Jinak oba testy přes školu, ale synek má 29 a dcerka 23, neplatila jsem tehdá nic. Výsledek byl v poradně pro rodiče. Musím říct, že u synka až na 3 žáky celá třída a u dcérenka úplně všichni. Dokonce synek je pak měl ještě jednou připři jímačkách. Dcerka dávala diplom jako doložku na gympl.Nemyslím si, že by jim to nějak vadilo. Jen nejhorší bylo čekat před dveřma, než dostanete výsledek. To doopravdy bylo nekonečný. Rada má je taková, klidně je udělejte při výběru SŠ Vám to trochu usnadní rozhodování.přeji šťastnou volbu

zuzina
4.11.2011 v 21:33:39

Markittko.P testování přes školu stálo 150 Kč.Pokud bys měla zájem sama za sebe,dospělá osoba platí 290,studenti a žáci 190,přičemž děti do 15ti let musí mít souhlas zákonného zástupce.Když si najedeš na stránky http://www.mensa.cz je tam i seznam měst kde a kdy testování provádí,jen se přihlásíš a je to :-)

…láska na celý život :-)

Anonym
4.11.2011 v 20:43:19

:-)
Já to chápu….myslím si, že to musí v koutku duše zajímat každého rodiče. Proč nebyl zájem nevím. Teď píšeš, že se to platí. Můžu se zeptat kolik? Třeba je to ten důvod…
Markittka.P

zuzina
4.11.2011 v 17:35:45

Marrkitko za sebe můžu říct,že vím jistě,že výledky nijak neovlivní můj vztah k dceři.Vím jaká je,ale přeci jen mě láká ta možnost ať to posoudí někdo jiný,nezávislý..nevím jak to teď vyjádřit slovy :-)a jak píšeš o překonávání limitů je zajímavé,ale to můj důvod není.
Já vám položila tuto otázku,protože mě trošku překvapil onen nezájem rodičů,tak jestli se to bere nějak jinak..obavy z výsledku?vyhozené peníze? :-D

…láska na celý život :-)

MarinadaMarinada
3.11.2011 v 12:44:59

Já bych to taky asi zkusila. Zrovna tak kdyby někdo nabízel IQ test mě – taky bych to zkusila :-) V obou případech čistě ze zvědavosti a taky s tím, že tuším, že jsme obě průměr (pokud bych měla pocit, že by to mohl být podprůměr, určitě bych do toho nešla – mohlo by to dítěti hodně srazit seběvědomí…a vlastně asi i mně).

Anonym
3.11.2011 v 11:31:02

ahoj,

jsem tu na skok po delší době.

Já bych IQtest udělat nechala, nijak to dítě nepoškodí :-)
Přemýšlela bych předtím ale, jestli by to mohlo negativně ovlivnit můj přístup k dítěti. Například abych neměla tendence rezignovat na výchovu a vzdělávání v případě horších výsledků než jsem očekávala.
O sobě vím, že mě baví spíš překonávat “limity“, které dítěti přisoudili jiní( ať už diagnózou nebo jen na základě nějakého testu u mého dítěte) tak u těch, o které pečuju v práci – a že mají kolikrát zajímavé “kletby“ :-D

Pedagogům bych výsledky zásadně nesdělovala (ještě navíc při ironické poznámce vaší učitelky), s tím mám ve většině případů špatné zkušenosti. (nic proti Vám, paní učitelky na VD, není to žádná osobní narážka, jen můj zprůměrovaný pohled na situaci ve školství).

Markittka.P

bamiskabamiska
2.11.2011 v 17:11:28

nevidím v tom nic špatného asi bych nechala asi nevím jestli bych se podle výsledku nějak dál řídila, ale na druhou stranu mě to vždycky byvilo samotnou řešit :-D

zuzina
2.11.2011 v 16:17:38

Děkuji za všem za názory a postřehy :-)

…láska na celý život :-)

makinea
1.11.2011 v 23:16:10

Tak u nás ve škole byla tato možnost loni (dcera v první třídě). Paní učitelka to řešila s rodiči na třídních schůzkách, byl tam manžel (já jsem byla v porodnici) a přihlásil ji. Zúčastnila se tak třetina dětí ze třídy.
Já bych ji na to asi nepřihlásila, nepřišlo mi to zajímavé a důležité. Znám ji a vím, co jí jde, kde má slabší místa, víc ukáže čas. Ale na druhou stranu mi to ani nijak nevadilo, u nás se nad tím tedy nikdo nepozastavoval, jestli někdo jde nebo ne. Takže z narážek učitelky si nic nedělejte :-)
Vyšlo jí lehce nadprůměrné IQ.
Taky souhlasím s tím, co už tu bylo napsáno, že záleží spíš na tom, jestli člověk umí ten svůj potenciál využít…
A to nejen při studiu, ale i v životě.

Moje babička má IQ 155 a na co jí to je, když celý život trpí depresemi a je nerada na světě.

halinahalina
1.11.2011 v 22:05:56

Tak holky to vystihly přesně. Ono to sice vypovídá, že má nějaké schopnosti, něco naděleno “seshora“, ale vůbec to nevypovídá o tom, jestli ten člověk je schopný je pak v pravou chvíli využít. Můj syn prošel tímto testem v tercii víceletého gymnázia, kdy nám to Mensa nabídla. Dopadl velice dobře, ostatně já vím, že vůbec není hloupý. Ale přímo v tom papíře, který jsem z Mensy dostali, bylo psáno, že to vůbec nic nevypovídá nic o tom, zda člověk tyto schopnosti dokáže využít. Ostatně – student nic moc, sice je na VŠ, ale žádné světlo světa, tak nějak prolézá.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist