Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Válka s nočníkem zřejmě prohránaVálka s nočníkem zřejmě prohrána
Anonym
24.10.2011 v 11:20:38

Předem bych chtěla poprosit maminky, které mají ony geniální děti, které jenom viděly prvně nočník nebo záchod, tak je ozářil duch svatý a ony byly v tu ráno bez plen, aby prosím nepřispívaly, protože na tohle sci-fi nevěřím a opravdu nemám na to to teď číst. Takže prosím alespoň ze soucitu mi to sem nepište.

A teď k mému problému.

Naše malá, které je přes dva roky, se učí na nočník od toho roku s tím, že jsem ji na něj nikdy nervala. Prostě jsem ji posadila, když plakala, tak jsem ji sundala a dala jí na pár dní pokoj. Ale průběžně ji učím už víc než rok a dokonce to vypadalo, že už to půjde. Říkala si, kakala jenom do záchoda atd. Ale…

Je to několik dní a ona začala odmítat chodit jak na záchod, tak na nočník. Mám pomoct obrovské prohry. Ona ani nechce. A že ji přemlouvám, snažím se jak můžu. Ne.

Když už tam jde a řekne si, tak většinou ani nic neudělá. Dokonce ani do záchoda nekaká a že už to dělala taky běžně. Dneska už mně to dohnalo až k slzám, protože prostě asi jsem to nějak nezvládla a jednoduše nevím už co s tím dítětem dělat. Ani normální kalhotky nepomohly. Je jí to naprosto jedno, že je mokrá. Totálně.

Nevíte někdo, jak to udělat, abych se už konečně zbavila plen a ta malá se konečně naučila chodit na ten záchod. V tuhle chvíli mi to přijde jako něco nedosažitelného.

Stránky: [1] 2
Danula
29.10.2011 v 11:27:52

náš prcek má rok a osum měsíců, taky jsem celé léto slyšela jakto že nechodí na nočník to musíš učit hlavně v létě, kdy je teplo, ne ne ne trpělivě čekám někdy to zkusíme nejde to , tak čekám a ptala jsem se doktorky a ani se to nemá až po druhém roce se má teprve to začít vlastně zkoušet, pak dítě začne chápat co má dělat, takže bych klidně počkala, nebojte ona se to princeznička naučí a když to bude až letos v létě vůbec to neva, tak nebuďte z toho zničená malá má čas a určitě je šikovná a možná vás sama překvapí :-)

marika81
25.10.2011 v 18:57:13

Mám stejnej názor, jak Helena :-)

Jako mě osobně připadá brzo vysazovat dítě v jednom roku, stejně se to nenaučí a když už, tak pak za pár měsíců se stejně zasekne a bude se zase počůrávat a bude mít plínu, optimum pro mě byl rok a půl, to jsem začala pravidelně vysazovat, po snídani, po obědě, po svačině, po večeři, jinak měli plínu…………….malá si řekla sama ve dvou letech, plínu zdělávala a začala chodit an nočník, přez noc taky vdržela.

Malý byl v podstatě to samé, měla jsem tu výhodu, že mohl vyběhnout nahatý na dvorek v létě, takže byl bez plíny celý den, čůral, kam chtěl, nyní je 100% bez plíny i na noc, budou mu tři, bez problémů se na nočník vyčůrá, vykadí, venku taky s mojí pomoci.

Takže nechala bych tomu volný průběh, stejně se to každé dítě naučí, at už ve dvou letech nebo ve třech, stresovat se kvůli tomu není potřeba, však vyrábí plíny pro tak velké děti……………netlačit, povídat jí na co nočník je, já třeba zkoušela, když mi děti seděly na nočníku říkanky, je to zabavilo na nočníku a v nočníku byl poklad do pěti minut……………..hlavu vzhůru, každé dítě je jiné, každé to pochopí v jiný čas :-)

Paťka
25.10.2011 v 18:04:00

Tak já jsem malou vysazovala brzy někdy od desátého měsíce, pak se mi asi v roce a půl zasekla, ale ve dvou letech byla bez plen přes den a ve dvou a půl přes noc.Byly asi dvě noční nehody, jinak už nic.S malým to bylo horší.Po zkušenostech s malou jsem ho dávala od roku a půl.To jsem se dočetla, že je dítě schopno zadržet jak stolici, tak moč.Taky vůbec nechtěl až někdy ve dvou letech,po třech měsících stávkoval.Teď mu budou za měsíc a něco tři a přes den je bez pleny a na noc mu ještě dávam.Někdy se počůrá a někdy ne.Máme problém s čůráním venku.Nechce vůbec ani na kluka a ani na holčičku, tak mu dávám plínu.Měli jsme 14 dní suchou plenu přes noc a kydyž už jsem si myslela, že bude bez plen, tak se zase začal počůrávat.

Anonym
25.10.2011 v 10:23:15

Ahoj,
my jsme taky bojovali,to furt babička,že už dávala svoje děti od půl roku a v osmi měsících byly přes den bez plen….sice celý den trávily na nočníku…..no tak já taky a musíš a tytyty…dopadlo to tak,že malá řvala,jenom když nočník viděla.Tak jsem se na to vykašlala,byly jí dva roky a prostě měla pleny,nechala jsem ji být a po nějaké době najednou bum,sundala jsem jí plenu a ona že chce čůrat a od tý doby chodila…..samozřejmě se ještě párkrát počůrala,dokonce i pokadila,ale jsem poučená a syna už na nočník nenutím.Kašli na lidi a dělej podle sebe,vždyť to,že nechodí na nočník neznamená,že je s ní něco v nepořádku.Holt na ni přišel vzdor a za chvíli to zase bude OK.Všímej si toho,jak je šikovná a hlavně si dej relax,ať se ti uleví.Lidi nemají co na práci a tak budou pořád soudit ty kolem sebe.
Katka

Anonym
24.10.2011 v 22:57:36

Anonymní, při čtení Tvých řádků mě napadlo, že jediný problém, který skutečně máš, je ve Tvé hlavě :-). Promiň mi tu upřímnost. Vím, že bys zřejmě chtěla utěšit a podpořit. Ale já osobně žádný skutečný problém nevidím a už volba slov “válka s nočníkem“ se mi nepozdává. Píšeš, že máš dvouleté dítko a já jsem přesvědčená o tom, že mluvit o nějaké prohře je velmi předčasné. Zkus se nad to trochu povznést a získat zdravý nadhled. Z tohohle se opravdu nestřílí a nejde o život.

Helena

JovankaJovanka
24.10.2011 v 16:25:31

Milá anonymní, mám čtyři děti, takže dost vlastních zkušeností – s učením bez plen i s kecy lidí okolo.
Každé dítě je jiné a opravdu každé k tomu dospěje. Neboj se, vydrž, zaměř se na něco úplně jiného, tohle neřeš a uvidíš, že se to vyřeší samo.
Opravdu – všichni se to naučili, tak neboj :-)

MarysekMarysek
24.10.2011 v 15:54:25

Hlavně “netlačit na pilu“ a nesrovnávat s ostatními dětmi!!!

Každé dítě je jiné!!!

my jsme začli asi v roce a půl, nejdřív jen sednout, pak po spaní – aby si zvykl, že ne do plínky….někdy tam třeba seděl a nic a pak hned do plínky…a za nějakou dobu přišel zlom a sám si začal říkat…pochopil, že to může zadržet a hned nečůrat…nehody byly a beztak ještě budou…u nás bylo horší kakání, vůbec mu nevadilo, že se pokadil do slipů…to mu trvalo déle, než čůrání….dneska musím zaklepat, že už delší dobu říká, tak snad to tak zůstane…teď uvažuju, kdy mu dát pryč plenku na spaní…podle mě je ještě čas – má 2 roky a 5 měsíců…
a taky je pravda, že bylo léto a teplo, to se učí lépe..

tak hodně zdaru!!!

MarinadaMarinada
24.10.2011 v 14:21:39

Ještě mě napadla čistě praktická věc – je teď dost zima, tak možná holčičku záchod (i nočník) studí, a proto se jí na něj nechce..

LussyLussy
24.10.2011 v 14:21:11

Ahoj anonymní,

asi tak před rokem a něco jsem tu řešila úplně to samý.
Vůbec žádný rady od holek nepomáhaly a dodnes si pamatuju 2 nicky, který se do mě navážely, že jsem neschopná a líná, že kdybych musela prát 50 látkových plen denně, tak moje dítě chodí na nočník už rok.

Dceři byly vloni na konci května 2 roky. Poprvý jsem jí na nočník posadila asi v roce a půl a to opravdu jen v rámci hry – oblečenou. Ve dvou letech a kousek, když bylo léto jsem jí sundala plínu a ven jsme chodily “naostro“. Ona vydržela třeba 4 hodiny nečůrat a jak jsme přišly domů a dala jsem jí plínu,tak se okamžitě do ní vyčůrala.

Na nočníku nahá nechtěla vůbec sedět, vím že jednou se tam vyčůrala, ale to asi omylem, jinak úplně hysterčila. Dokonce jsem nočník na několik měsíců schovala do skříně. Jednou ho tam malá objevila a chtěla na něm dělat hačí a začly jsme zase od začátku.
Vloni v létě jsme byli na dovče, ona vypadá minimálně o rok starší, už docela hezky mluvila a teď třeba u večeře pronesla:maminko, já jsem se pokakala. Všichni po nás koukali a když jsme šli na pokoj nikdo nevěřil, že jí jdu přebalit, mysleli, že to má v kalhotech.
V srpnu, to jí bylo 2 a čtvrt jsem to všechno vzdala, už jsem byla z toho nervní a jako ty jsem nad námi lámala hůl.

Jediný co jsem udělala bylo to, že jsem nočník nechala v pokojíčku a každý večer po koupání jsem jí nechala tak hodinku běhat bez plíny. Ona to buď zadržovala, protože věděla, že na spaní jí plínu dám nebo to párkrát pustila na podlahu. To jsem jí řekla, že se čůrá do nočníku.
No a na konci prázdnin tu byli na návštěvě příbuzný, Lucy tu lítala po koupání a strejda na mě volá: Prej chce čůrat. Tak jsem jí popadla a posadila na nočník. Ona se vyčůrala, byla z toho hrozně překvapená a smála se.
Druhý den nechtěla plínu, že chce čůrat do nočníku a tak jsme se opravdu ze dne na den zbavili plíny.
Když mi to někdo říkal, tak jsem si klepala na hlavu, no jo, asi nějaký geniální dítě, ale opravdu to bylo ze dne na den.
Nehodu měla opravdu párkrát.

V říjnu už měla v noci suchou plínu, to jsme jí nechali asi ještě 2 měsíce, protože jsem byla 5 týdnů v porodnici a nechtěli jsme jí stresovat ještě tím, že jí sebereme plínu. Někdy po novém roce jsme jí plínu na noc vzali a zase bez problémů.
Někdy se počůrá, když je nastydlá, jinak neznám nějaký půlnoční buzení, aby se dítě ve spánku vyčůralo aby vydrželo do ráno suchý.

Držím palce a věř, že jednoho dne to přijde úplně SAMO.
Já mám pocit, že snad ani není možný že někdy měla plíny a ono ještě pomalu před rokem je měla :-)

kekunkakekunka
24.10.2011 v 14:01:29

Milá neznámá, to bude dobrý! :) Já se radovala, jak geniální dítě mám, když dcera s mou pomocí začala chodit na nočník v roce a půl. Vydrželo jí to max. 2 měsíce a pak se zasekla. Boj byl marný, tak jsem to nechala plavat. Až trošku povyrostla, někdy kolem dvou let, si začala říkat sama. Přes den dobrý, ale na noc měla plínku až do čtyř (a čtvrt) let!!! Kamarádčin tříletý syn chodil s plínkou i přes den a prostě si nedal říct. Musel k tomu dospět. Zbytečně se nestresuj. Vím, plínky stojí peníze, ale každé dítě k tomu dospěje, dřív nebo později. Já tak často poslouchala, jak je to strašný, že naše 4letá dcera má na noc plínku, ale na všechny jsem se vykašlala. Opravdu se vyplatilo dát tomu čas. To, co jsme se ji ve třech letech marně snažili naučit na úkor vlastního spánku, ji ve 4 letech nedělalo žádné potíže. Počůrala se během prvního týdne jen 2x či 3x a od té doby klid. :) Ono se to poddá. ;) A věřím tomu, že i stres u mámy dělá hodně, takže jak budeš v pohodě, dáte plínkám sbohem. ;)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist