Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Jak přesně se musí dodržovat rozsudek - určení styku otce s dítětem?Jak přesně se musí dodržovat rozsudek - určení styku otce s dítětem?
keenspeedkeenspeed
20.10.2011 v 22:06:50

Ahoj, máte někdo zkušenosti – z poslední doby, jak je to s takovým rozsudkem?
Klasika ze zákona – víkend 1x 14dní , ob rok na střídačku Vánoce, svátky, prázdniny atd.

Co jsem zatím vyčetla – i přes soudní rozsudek nikdo tatíka nutit k vyzvednutí dítěte v určený víkend nemůže. Ale maminka s dítětem musí sedět v ten den a hodinu doma a čekat jestli tatík dorazí. To samé s dodržováním návratu domů.

Pokud otec nepřijede (a ani předem nedá vědět, že nedorazí) – jak dlouho musí matka s dítětem čekat doma? Hodinu, dvě? Nebo nemůžou odjet vůbec, co kdyby tatík přijel v neděli?

K čemu bude takový rozsudek, když i dál bude otec měnit víkendy na poslední chvíli a chtít je přesouvat a posouvat, neuvidí dítě třeba měsíc, dva? O dovolené nemluvě.

Iv.

Stránky: [1] 2
keenspeedkeenspeed
22.10.2011 v 8:50:18

Ahoj všem, děkuju za názory.

Halino – jj, pohotovost, být stále ve střehu a mít v ruce záložní plán na tatíkův víkend.

Danulo – já se ani tak nebojím, jen prostě nechápu ex – když žádá soud o něco, co sám není schopný dodržet, papír nepapír.

Teď to ještě jde, v případě nutnosti pohlídá babička, ale na to taky nejde spolíhat věčně a co pak?

Padmé – troufám si říct, že já jsem se za ty 2roky někam posunula, tatínek ne, ten si jede pořád to svoje. Někdo se holt nezmění. Je to votrava, ale mohlo by být ještě hůř. Ale i líp. Snad si to jednou malej přebere dobře.

Zuzino :-) nerozsvítí – s jeho přístupem k životu, s jeho názory a přístupem k ne-řešení věcí… pštros s hlavou v písku je proti němu borec .

zuzina
21.10.2011 v 19:55:02

ahoj ken,stejně jako Padmé nemám radu.Věřím,že je to protivné a asi bude hůř hlavně jak malý poroste.Proč ti chlapi myslí víc na sebe než na dítě?Držím palce at se mu brzy rozsvítí.

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
21.10.2011 v 16:38:33

Ahoj Keen, zdravím Tě :-). Koukám, že “u Vás“ to jede pořád ve stejných kolejích… což mě mrzí… doufala jsem, že se to časem vyvrbí k lepšímu…
Poradit Ti bohužel neumím. Nemám s tím zkušenosti.
A co znám z okolí, např. můj švagr – tak ten si děti vyzvedával pravidelně a často – dokonce mám pocit, že i častěji, než bylo stanoveno.
Holt je každý mužský jiný.

Já osobně bych asi nedokázala celý víkend sedět doma a čekat, jestli si vzpomene nebo ne. Počkala bych jen tu dobu, kdy má přijet.

Přeji Ti pevné nervy a hodně trpělivosti.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Danula
21.10.2011 v 16:35:25

klidně bych požádala i souseda, já je taky měla a babi může být taky, někdy je sice lepší člověk nezaujatý, ale i na svědectví babi, musí brát zřetel, hlavně se neboj, já se taky bála pořád něco řešit, ale tím si ten chlap troufá víc, ať potom se nepřistihneš, že se vše podřije jemu, jakmile jsem si dodala odvahu a nebála se mu postavit (prostě nepřijel si máme jiný program a tak) tak to bylo děsný, opravdu jsme čekali i celý víkend ve strachu ,aby mi nehrozila pokuta, že děti nepředávám, ale pak mi taky někdo poradil a všechno se obrátilo, oni totiž ti chlapi někdy zapomínají, že jde tady především o děti a ty nemají povinnost čekat až si tatínek vzpomene tak se drž a držím pěstičky pro štěstí :-)

halinahalina
21.10.2011 v 14:38:38

Keen, asi moc nepotěším – já to mám takhle skoro 3,5 roku. Po rozvodu před 5 lety jsem se dohodli 1x za 14 dní víkend + 14 dní o prázdninách (dětem v té době bylo 10 a 15 roků). Nemáme to uvedeno takto v rozsudku,protože mě kamarádka právnička upozornila na to, že je to zbytečný – stejně ho nikdo nemůže donutit, aby to plnil – on má právo své dítě vidět ve stanovenou dobu, nikoliv povinnost! To jsou přesně její slova. A jen bacha, abych já dětem v tomto termínu bránila. Prostě je to na hlavu postavené. Fungovalo to asi rok, pak se tatínek mých dětí znova oženil, děti nemají. Ale začal kolotoč – ve čtvrtek večer jsem začali zkoumat, jestli si tatínek o “svém“ víkendu (brzy se z toho stala pouze sobota) děti vezme nebo ne, odpověď kolikrát přišla až v pátek večer – jedno jestli pozitivní nebo negativní. A tak jsem já pořád byla v pohotovosti a buď různé akce zařizovala nebo rušila, protože tu nemám nikoho, kdo by se o děti postaral… A trvá to dodnes – prý se nebude zařizovat podle toho, jak se to hodí mně – haha. Takže děti neviděl už 6 týdnů. Naštěstí jsou už velcí – dnes jim je 15 a skoro 21, a tak se můžu zařídit podle sebe a klidně odjet na celý víkend pryč. Ale Tobě to tedy nezávidím, protože s malým se fakt nemůžeš zařídit podle sebe… Vím z vlastní zkušenosti, že člověk udělá pro děti všechno, ale aspoň občas musí myslet i na sebe. Ale řešení neznám – jak sama vidíš, bojuju s tím pořád.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

keenspeedkeenspeed
21.10.2011 v 14:12:08

Marinado – ty 2roky co jsme od sebe, to taky nemáme určený soudně. Soud bude ted v listopadu – zažádal si otec před rokem . Na něj jen prostě není spolehnutí, a on zase spolíhá na to, že jsem na rodičáku a plány se budou přizpůsobovat jemu. Jenže to takhle nejde pořád. A hlavně, i když bude mít na papíře to, co už 2roky “funguje“ bez papíru – tak ho znám, a stejně bude chtít víkendy přehazovat nebo teda zase měsíc nepřijede a bude mu to jedno, stejně jako placení alíků. Jestli já mám práci nebo jiný plány. Kluka mu neupírám, malej to ještě nepobírá a hlavně mu neříkám předem, že má přijet táta. Až bude starší , bude to vysvětlování horší.

MarinadaMarinada
21.10.2011 v 13:18:03

Keenspeed, přemýšlela jsem o tom, a je to opravdu těžké. Protože si vlastně nemůžeš ani nic naplánovat – třeba bys chtěla jít nakoupit dárky na vánoce s tím, že malý bude o víkendu s tátou a nakonec je všechno jinak. Nebo i kdyby sis domluvila nějaký sraz a chtěla na víkend odjet pryč, tak to nejde, když se nemůžeš spolehnout na to, že malý bude u táty. Taky si neumím představit, jak to vysvětluješ malému…Nevím, ale zkusila bych se asi na Tvém místě zeptat na sociálce, jak se tohle dá řešit. Že se otec do styku s dítětem nemůže nutit, to mi řekli o soudu taky, ale bylo to v jiné souvislosti – styk dcery s otcem jsme neměli soudně určený…

keenspeedkeenspeed
21.10.2011 v 12:34:17

Danulo, Marinado – děkuju – jenže jakýho svědka? Bydlíme s prckem sami, to k nám má jezdit třeba babi, aby to dosvědčila? Těžko řeknu sousedovi.
A sms je fajn nápad, jenže tatík je schopnej tvrdit, že mu nepřišla, i když mám výpis o doručení.

Jen bych nerada měla nějaké opletačky kvůli tomu, že tatík funguje jak se mu zrovna zachce. 2roky si dělá co chce, a ani rozsudek ( o který požádal sám) to nezmění.

MarinadaMarinada
21.10.2011 v 10:03:26

Keenspeed, teda nemáš to jednoduchý. Nemám zkušenost, ale asi bych čekala hodinu a pak bych mu poslala SMS typu “Nevyzvedl sis syna v domluvenou hodinu, déle už nebudeme čekat“ a tu SMS bych si schovala.

Danula
21.10.2011 v 8:18:36

zdravím, mám takové zkušenosti, rozhodně nemusíte na otce čekat, ale je lepší mít svědka, že v danou hodinu si pro děti nepřijel, protože jinak by mohl říct, že tam byl. Taky nemůže měnit víkendy kdy se mu zachce, pokud to není po dohodě s vámi, tak musí respektovat výrok soudu zrovna jako vy. Když si nepřijede v daný čas pro děti, jste oprávněná jim zařídit jiný program a on ho musí respektovat, je přece nesmysl aby děti čekali celý víkend jestli si náhodou tatínek vzpomene, ale jak říkám je potřeba mít svědka, jinak je to slovo proti slovu.Je to smutné když se dva lidé nemohou dohodnout,ale život už je takový, já měla stejný problém, ale časem se vše uklidnilo, přeji vám mnoho síly a nervů a doufám, že i vás se vše uklidní :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist