Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Resekce zubu - máte radu jak to přežít? :-)Resekce zubu - máte radu jak to přežít? :-)
LussyLussy
12.10.2011 v 12:58:43

Holky,
na začátku prosince mě čeká resekce zubu moudrousti.

Vyrostl mi naležato, kořen mám ve tváři a vršek zubu mi narazil do boku vedlejšího zubu. Chce růst dál a nemá kam, tudíž pěkně tlačí do té sedmičky a občas to pěkně bolí, jelikož by to bylo horší a horší odhodlala jsem se k vyndání.
Můj zubař se toho bojí, protože mám silný dávicí reflex a poslal mě do stomatologické kliniky do Prahy. Tam je ale objednací lhůta na konzultaci skoro půl roku a o něco kratší na zákrok.

Tak jsem hledala v okolí a našla zubaře, který se toho nebojí a půjde do toho. Že to není zrovna dobře rostlý (to vím taky že zub má růst nahoru a ne do strany), ale že to není problém.

Řekl mi, že zákrok bude trvat asi 30 minut, že frézkou rozřízne kost, zub vyndá a zas to zadělá. Pak dostanu ATB a nějaké léky proti bolest. Že mám počítat s tím, že tak 2 dny budu nepoužitelná, budu oteklá a dost to bude bolet. Naštěstí to vychází na pátek, tak manžel o víkendu bude hlídat děti.

Nemáte některá nějakou praktickou radu? Třeba babskou,ať se neláduju práškama jak lentilkama až to bude bolet.
Třeba něco kloktat, něčím ránu potírat,chladit? Uvažovala jsem o užívání Wobenzymu nebo něčeho podobnýho, ale třeba na gynelokolické problémy mi nepomohl vůbec.
Taky by mě zajímalo co jíst – asi jenom kašičky a jogurty.

Ještě mi řekl, že to bude dělat v částečné anestezii a že mi posolí jazyk, že to je starý trik pro ty, co se dáví. Mám to zkoušet i doma, celý jazyk posolit, nechat sůl rozpustit a pak si kartáčkem sáhnout hluboko do krku a prý uvidím, jak se mi nebude zvedat žaludek :-)

Stránky: [1] 2
Anonym
16.10.2011 v 17:41:41

Zdravím, resekci ležaté osmičky mám za sebou již dvakrát. Bohužel bez Ibalginu se to neobešlo, ale díky za něj. Fakt to totiž bolí. Hlavně ránu ničím nevyplachovat, jinak je zaděláno na dlouhodobý a dost nepříjemný problém. Tak držím palce, ať to bolí co nejméně. Majdula

LussyLussy
15.10.2011 v 15:12:11

Holky,
děkuju moc za rady a tipy a zážitky.

Mě nevadí, když píšete, že to bolí.To mi je jasný.
Kdybyste psaly že to nic není ,tak vám stejně věřit nebudu :-). To je jako kdyby někdo říkal, že porod nebolí.

Ale chci být fakt připravená, a ne že tu budu šílet bolestí a zjistím, že na to nic nemám a že nemám co jíst. Když se na to připravím, budu klidnější.

Tak díky moc a když vás něco napadne, klidně piště, akce vypukne až za 6 týdnů.

Anonym
14.10.2011 v 21:17:06

Ještě k jídlu – vzpomněla jsem si, že jsem jedla omáčky s rozmočeným knedlíkem nebo rozšťouchanou bramborou. Prostě něco, co se nemusí kousat. Bláhově jsem si myslela, že zvládnu smažák, ale ten nejde polknout bez rozkousání. Na banán jsem neotevřela pusu ani po týdnu – jedině namačkat vidličkou jako miminu.
Souhlasím s nekloktáním, jak je uvedeno níže. Jana

MatildaMatilda
13.10.2011 v 15:20:17

Božínku, Zavi, představ si, že se mi udělaly výrůstky na bočních vnějších stranách chodidel, a když už jsem nemohla vlézt do žádných bot, abych netrpěla při chůzi bolestí, tak jsem chtě nechtě musela na ortopedickou operaci. Výrůstky odřízli a na obou chodidlech jsem měla asi 7 cm dlouhé jizvy. No, ale to je na jinou diskuzi, viď? :-D

ZavaZava
13.10.2011 v 14:27:06

Šišmár, Mati, co ti operovali? To bych asi nedala, na mě v nemocnici šahali jen při porodech.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

MatildaMatilda
13.10.2011 v 14:07:45

Zavi, já vím, že bych spíš Lussy vyděsila, ale zase těchto zkušeností není tolik, ještě jsem chtěla dodat, že pak v zimě se ukázalo, že mám v krku zlatého stafylokoka, kterého jsem musela přeléčit antibiotiky, tak kdo ví, zda tak prudký zánět nezpůsobil zrovna on…
Každopádně jsem chtěla říct, že to nemusí být opravdu příjemné, ať je spíš připravená na to horší, protože si nedovedu představit, že bych tu bolest zahnala nějakou přírodní alternativou, spíš jsem brečela, že snad půjdu na pohotovost pro nějako injekci, protože prášky jakoby nezabíraly… :-) A to zas nemám práh bolesti nijak zvlášť nízký, neboť když jsem byla na operaci s nohama a řezali mi kosti, tak jsem pooperační stav zvládla bez jakýchkoliv léků, i když to byla teda bolest hrozná…

Lussy, štěstí přeje připraveným – takže určitě gelové pytlíky a krabičku brufenů, no a bylinkové čaje nebo tinktury, později jsem vyplachovala šalvějí i heřmánkem – dobrá připomínka od Zavy.

ZavaZava
13.10.2011 v 13:54:43

To jste tedy holky tu naši Lussy určitě potěšily těma historkama! :-) Fuj, Mati, to ti nezávidím…
Mě trhali už tři, všechny prťavé, pod sedmičkama, ale už byly venku z dásně. První děs, hodinové páčení u normál. zubaře a další už na klinice a to jsem ani nevěděla… i hojení probíhalo OK. Proplachování tuším šalvějí. Ale až po pár dnech… urychlí to hojení.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

MatildaMatilda
13.10.2011 v 11:48:02

Ahoj Lussy, především – tohle fakt nezávidím a budu moc držet palce.
Já mám zatím vytrženou jen jednu osmičku a to jsem si užila. Trhání bylo v pohodě a vůbec to nebolelo. Dostala jsem příkaz ledovat – nejlepší je ten gelový pytlík, kup si dva, já lítala i s mraženým hráškem přivázaným šátkem ke ksichtu… :-) a hlavně ničím nevyplachovat – na to dávala paní doktorka velký důraz – dva dny.

Dojela jsem domů a během odpoledních hodin jsem se s pusou už nevešla do dveří. Nateklo mi to tak, že jsem bolestí brečela a zobala jeden brufen za druhým, bylo mi, jako by mi rvali kus hlavy pryč, nedalo se to vůbec vydržet. S oblibou říkám, že radši porodím znovu své tři děti, to byla procházka rájem.

Po probdělé noci jsem letěla na revizi k zubařce a výsledek byl zánět jak hrom, pravděpodobně po nějaké baktérii, kterou jsem měla v krku, aniž bych jevila známky onemocnění. Dalších 14 dní jsem jezdila na čištění, měnit dreny a zobala antibiotika a další brufeny, protože to pořád bolelo děsně.

Jsem ráda, že jsem tehdy už nebyla kojící maminkou, Kačku jsem pár týdnů předtím odstavila, jinak fakt nevím, co bych dělala…

Nejvíc mě štvalo, že to, co jsem zhubla, když jsem nemohla jíst, jsem zase rychle přibrala zpátky… :-)

makinea
13.10.2011 v 11:39:06

Lussy, taky přímo k resekci radu nemám. Tak přeju ať to je vše bez komplikací a máš to rychle za sebou.

Jen jsem chtěla k tomu, co píše Horempádem…

S tou krevní sraženinou je to jinak. Jde právě o to, aby se utvořila a aby tam zůstala. Je to jakoby takový špunt, co zacpe tu ránu a chrání ji a tu kost do té doby než se rána a zacelí. Když se ta sraženina vyplaví (vyplachováním bychom tomu napomohli, proto vyplachovat NE), tak ta rána zůstane otevřená a hojení trvá déle, prootže se tam snadněji dostanou zbytky potravy atp. a navíc jak je to holé, tak to HROZNĚ bolí. Je to taková ta bolest, při které se nedá spát a na kterou léky nezabírají.
(pak se chodí na výplachy a dreny a je to tak po dalších 4 návštěvách v pořádku, ale lepší se tomu vyhnout)
TAkže opravdu bez výplachu ty první dny. Ono se to občas stane i bez vyplachování, dál se nemá kouřit, pít bublinkové pití, namáhat se.

Jinak na bolest zubů nevěřím, že zabere nějaká alternativa. Možná preventivně něco na podporu toho dobrého hojení, ale nevím.

Na druhou stranu, mám trhané dvě osmičky a po zákroku mě to moc nebolelo, že jsem zvládla bez léků. Akorát právě se mi u jedné vyplavila ta sraženina, vzniklo tzv. suché lůžko a začlo to bolet asi dva dny po tom trhání. Druhá byla úplně ok.
Ale bylo to obyčejné trhání, s resekcí to bude asi horší, tak budu držet palce, ať to bolí co nejméně a ať se vše rychle zhojí!

JarmuschkaJarmuschka
13.10.2011 v 10:45:57

…hm, začala mě bolet moje poslední osmička…
Lussy, máš mě na svědomí!!!
:p

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist