Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » RefluxReflux
Veruri
4.10.2011 v 9:19:02

Máme 8m.holčičku s refluxem a prosím maminky s podobným problémem o rady a postřehy, jak zmírnit blinkání. Neustále se převlíkáme (já i malá),převlíkám peřinky,čistím autosedačku nebo kočár, peru denně, vytírám denně :-( Prý se to kolem roku zlepší,tak zřejmě musím vydržet. děkuji

Stránky: [1] 2 3 4
MarinadaMarinada
26.8.2013 v 8:28:42

Lussy, díky, to je skvělé!

LussyLussy
23.8.2013 v 20:15:36

Marinado,
z alergologie měl předepsaný od 10 měsíců Zyrtec, který se správně má dávat od 2 let :-(. Ale byl hodně zahleněný a pomáhal taky při vyrážkách, když se po něčem osypal.
Letos v únoru mi sama alergoložka řekla, ať ho na 3 měsíce vysadíme, že ho bere pomalu 2 roky v kuse, z toho přes rok v době, kdy by ho vůbec brát ještě neměl. A ať ho nasadím od května, že začne pylová sezona (na ty má taky alergii, taky z krve negativní).

Chodím s oběma dětma k homeopatce, s Márou ani ne rok, někdy od listopadu, a domluvila jsem se s ní, mimo jíné, že ten Zyrtec nenasadím a uvidíme jaké bude mít reakce až všechno pokvete, eventuálně že dáme homeopatika. zaplať pánbůh jsme celé jaro a léto zvládli bez jediné rýmy, kašle, červených očí apod.ani homeopatika nebyla potřeba.

Od té doby co mám jídlo vychytané tak pokud sní jen to co může, žádné zahlenění, průjmy ani vyrážky nemá, takže mi ten Zyrtec přišel úplně zbytečný. Příští týden jdeme na kontrolu na alergo a tam se “přiznám“, že jsem Zyrtec znovu nenasadila a asi jí řeknu i o homeopatce, aby si paní doktorka nemyslela, že to obrovské zlepšení ve zdravotním stavu je díky antihistaminikum.

MarinadaMarinada
23.8.2013 v 13:08:17

Lussy, teda koukám, jak už to máte vychytané! A musí brát Mára k té dietě nějaké léky, nebo to už zvládáte bez nich?
A s tím příspěvkem – to je teda vážně smutný.

LussyLussy
23.8.2013 v 10:37:59

Marinado,
proboha, neomlouvej se za hloupost!
Já to nemyslela tak, že když to píšu posté, že jako každý má vědět vše o našich alergiích.
Myslela jsem to tak, že mi je spíš blbý to pořád omílat a otravovat tu s tím :-).

Já myslím, že ani drahé testy něco neodhalí. Márovi např. vadí slepičí vejce, ale třeba piškoty, kde vajíčka taky jsou, mu nevadí. Ale třeba vaječné těstoviny jsou problém. Nevím, asi záleží na výrobě toho jídla a vajíčka jsou asi zpracována nějakým jiným způsobem.

Nebo Márovi taky vadila rajská a omáčka na špagety kam jsem dávala kečup. Tak jsem myslela, že mu vadí nějaká složka co je v kečupech a protlacích, protože čerstvá rajčata mu nevadila. Pak jsem zjistila, že nemůže kukuřici a v 90 % kečupů a protlaků je kukuřičný modifikovaný škrob.

Do bramborové kaše dávám jáhly, pohanka by tam byla znát :-). Ono mi primárně ani nešlo o to jíst zdravě, ale když pak musíš polovinu potravin vyřadit, tak přemýšlíš, co a z čeho vůbec vařit. A taky samozřejmě, aby tělu nic nechybělo a tak nějak samo tě to navede do prodejny se zdravou výživou.
Ale malýmu vadí i sója a ta je taky skoro ve všech výrobkách ve zdravé výživě, protože ta je dost zaměřená na vegetariány (teda aspoň ta naše prodejna) a tak je všude sója. Takže nejlepší je vařit z čerstvých surovin a vím, co jím(e).

Paradoxně u nás byla nedávno sociální pracovnice, protože jsem žádala o příspěvek na péči o Máru a na otázku jestli mu vařím doma nebo mu vozí jídlo, když jsem odpověděla, že vařím, tak to bylo mínus, protože ten úžasný dotazník je dělaný univerzálně pro malé děti i 90 leté babičky a pro 90 letou babičku je lepší, když není schopná si uvařit si nechat jídlo dovézt a já tím, že doma vařím a nechodím pro jídlo třeba do školní jídelny, tak tak jsem nás “připravila“ o příspěvek, který bych využívala na nákup potravin pro Máru (kozí sýr, křepelčí vajíčka, pohanková mouka, rýžové mléko atd.)

MarinadaMarinada
23.8.2013 v 9:50:43

Lussy,
napiš knížku, budu první, kdo si jí půjde koupit :-)
Jinak se přiznám, že jsem občas v diskuzi zachytila Tvojí zmínku ohledně potravinové alergie a Márovi, ale jelikož jsem si myslela, že “to se nás nikdy týkat nebude“, tak jsem to četla dost zběžně – takže se dodatečně omlouvám za svojí hloupost. Taky jsem si vzpomněla, jak jsem se v diskuzi o jídle divila, proč přidáváš pohanku do (myslím) bramborové kaše a přitom píšeš, že tam ani není cítit. Teď už to chápu a taky pátrám po zdravější stravě (i když doteď to teda taky nebyla žádná nezdravá hrůza…).
Co jsem zatím našla na internetu pár diskuzí lidí s potravinovou alergií, tak to sedí přesně na to, co píšeš – buď si na to lidi museli přijít sami, nebo si zaplatili v zahraničí specielní testy a ty jim tu alergii odhalily.
My jsme zatím vypozorovaly, že dceři dráždí krk (jícen) její oblíbená rajská polévka (kterou jí od malička + ani jedna z těch jednotlivých přísad jí v jiném jídle nevadí) a co jí přestala jíst, tak s pálením jícnu problém neměla (ťuk-ťuk).
Tak budeme zkoumat dál + doufám, že aspoň nějaké základní testy jí nakonec udělají (pokud se zase za měsíc nezmění diagnoza).
Děkuji moc za Tvůj příspěvek.

LussyLussy
22.8.2013 v 16:51:49

Marinado,

o potravinových alergiích bych mohla napsat knížku. Už jsem to psala 100 x – Mára má plno potravinových alergií a na všechny jsem musela přijít já sama.
Všechny testy byly negativní, pak alergoložka řekla, že u 20 % lidí se to z krve nepozná, jen vylučovací metodou, kterou jsem udělala já sama od sebe. Protože další varianta je, že dítě dají do nemocnice a dělají tam to samé, pozorují co mu vadí a co ne.

Jinak alergie může být opravdu na cokoli, moje teta má prudkou reakci na banán, na hranici anafylaktického šoku.

U každého se projevuje jinak, někdo se osype, někdo má průjmy, někdo “jen“ neprospívá, některé potraviny zahleňují.

MarinadaMarinada
22.8.2013 v 8:55:30

Bami, popravdě, ona odmítá jíst (už od půl roku – to z toho ještě ani neměla rozum) skoro všechno – ani neochutná. Naštěstí to platí i o sladkostech a jiných “neřestech“.
Alergie na cigára by se hodila asi ve víc rodinách :-) Ale jestli u vás doma nikdo nekouří, tak si myslím, že pozdějš nebude ani synek. To je taková moje (možná naivní) teorie…

bamiskabamiska
22.8.2013 v 8:32:51

no u mě také děti odmítají určité věci jíst, al tímhle to asi způsobeno u nás není…u nás je to snad i o náladách,jeden týden se koprovka jí a další týden jí nemá rád…..
škoda že ten velkej nemá alergii na cigára bylo by to vyřešené…

tak pak písni jestli to pomohlo a jestli tvůj odhad potravin seděl

MarinadaMarinada
22.8.2013 v 8:07:24

Bamisko, díky moc. Ona právě odmala spoustu věcí jíst odmítá, tak možná že to má ve finále nějaký důvod. Zrovna meloun do pusy nikdy nestrčila, takže tam můžu být v klidu :-)

bamiskabamiska
22.8.2013 v 7:39:39

marinádo tak je fajn že se to někam posunulo a hlavně že jak píšeš o holčině že je jak dřív to je moc hezké…tak držím palce at to dotáhnete do konce a víš co holce nemáš dávat…kamarádky manžel má alergii na meloun…nikdy bych nevěřila že ta voda :D může někomu vadit…no dusí se…tak až bude nejhůř tak ví jak na něj, jsem mu říkala at si dává na ní bacha(no to je jen odbočka)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist