Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Paragraf na dítě při onemocnění matkyParagraf na dítě při onemocnění matky
Anonym
4.10.2011 v 8:59:02

Dobrý den,jsem po operaci žil na DK,mám doma 5 letou a 16.měs.dceru,o kterou se musí starat nyní manžel,takže má na mě paragraf.Ze zákona to je na 9 dní placených,dnes se mu má ukončit a já vůbec nevím,jak to bude dál.Dál bude doma zadarmo?Nevíte někdo?Já mám nohu oteklou,skoro se na ní nepostavím,o malou se postarat prozatím vůbec nedokážu,tak musí on,ale jak je to v tomto případě?Nevíte,nemáte zkušenost?Děkuji,Lenka.

Stránky: [1]
Anonym
4.10.2011 v 19:47:07

AHOJ, RÁDA BYCH SE PODĚLILA O MOJI ZKUŠENNOST. NAPOSLEDY JSEM MARODILA S DCERKOU LETOS V SRPNU. MĚLA ATB A BYLO JASNÉ ŽE 9 DNÍ NÁM NEBUDE STAČIT. TAK JSEM SE PTALA JAK TO UDĚLAT ABYCH MOHAL DOMA ZŮSTAT DÉLE A NEBÝT BEZ PENĚZ ČILI ZADARMO. SESTRA ŘÍKALA ŽE JE MOŽNÉ PRVNÍ NESCHOPENKU UKONČIT PO TĚCH 9 DNECH A VYSTAVIT NOVOU. OVŠEM MEZI TÍM MUSÍ BÝT JEDEN NEBO DVA DNY PAUZA, COŽ U MNE NEBYL PROBLÉM PROTOŽE JÁ PRACUJI V HOTELU A TAM JAK SE VÍ PRACUJETE STÁLE I VÝKENDY. NO A POTÉ VYSTAVIT NOVOU NESCHOPENKU S JINOU DIAGNOZOU. A TAK JSME TO I UDĚLALI. NIKDO S TÍM NEMĚL PROBLÉM. ANI SOCIÁLKA. ZAPLACENO JSEM DOSTALA OD SOCIÁLKY V POŘÁDKU. ČLOVĚK OVŠEM MUSÍ POČÍTA S TÍM ŽE DOSTANE SNAD JEN 60 % PLATU. NIC NEKALÉHO V TOM NEVIDÍM. NAVÍC OPRAVDU PŘI MALÝCH DĚTECH TO ANI JINAK ŘEŠIT NEJDE KDYŽ PRACUJETE A NENÍ JINÉ POMOCI MUSÍ BÝT ZPŮSOB JAK TO VYŘEŠIT. SNAD TATO MOJE ZKUŠENNOST NĚKOMU Z VÁS POMŮŽE.

LussyLussy
4.10.2011 v 18:50:45

Lenko,
zdraví je přednější, já vím, je to blbý, ale když nebude zbytí tak manžel bude doma zadarmo.

Já skoro před rokem neplánovaně skončila na 5 týdnů v nemocnici, protože mi hrozil předčasný porod. Doma 2,5 letá dcera, 3 týdny se o ní střídali babičky, pak to už prostě nezvládla, začla zvracet, úplně šílela a chtěla jen tatínka. Tak si manžel vzal volno (je živnostník, takže byl doma zadarmo). Po 14 dnech jsem přišla konečně z porodnice, ale s takovýma komplikacema, že šel do práce až za 3 týdny po mém návratu. Takže v lednu jsme byli úplně bez peněz, přišlo mu doslova pár tisíc za prvních pár dní v prosinci a to bylo všechno. A taky jsme to zvládli.
Držím palce, ať je líp.

Anonym
4.10.2011 v 18:19:09

S příbuznými to je velký problém,ty spíše nejsou,než jsou.S malou cvičím Vojtovku,takže musí nyní manžel,no bude to zajímavé.Mám takový nemilý pocit,že pan doktor,co mě operoval,mi to trochu“zmastil“,protože nohu mám opravdu hodně oteklou a zespoda celé chodidlo necítím.Vůbec.Nějak si chod naší domácnosti teď vůbec nedokážu představit :-( Doufám,že se mi to srovná.Trochu jsem se vyzpovídala a děkuju.Lenka.

Anonym
4.10.2011 v 12:48:18

pokud paní doktorka napíše § na jinou nemoc, bude v pěkným průšvihu. ledaže by opravdu paní onemocněla třeba chřipkou.ona si to sociálka dost hlídá. prostě placených je 9 dní, pak je doma zadarmo. zkuste někoho z příbuzenstva nebo kamarádek na ty hodiny, co bude manžel v práci.
radka2

MANKAš
4.10.2011 v 9:27:10

Dobrý den, myslím si, že paní doktorka může vystavit paragraf znovu, ale asi tam bude muset být jiná diagnoza, snad někdo odpoví přesněji…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist