Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Nosítka na dětiNosítka na děti
Anonym
9.9.2011 v 9:43:50

Ahoj holky,
často hlídáváme kamarádce mimčo a díky poslednímu hlídání vyvstal problém – jak s mimčem do přírody – golfáč je jaksi do náročnějšího ternů nevhodný.

Takže otázky: myslíte si, že se vyplatí koupit nosítka na děti?

Díky za odpovědi.

Odkaz smazán administrátorem – nepovolená reklama

Stránky: [1]
LienLien
15.9.2011 v 6:00:02

aha tak s tím zkušenost nemám, díky za vysvětlení

PetraOPetraO
14.9.2011 v 21:13:15

Anonymko, to myslíš asi close nosítko? To je fakt, ale šátkem bych to přímo nenazývala, sice je to něco jako uvázaný elastik (který také nemá dlouhého využití, narozdíl od pevného šátku) a do moc kg to není-i když výrobce udává myslím 15kg-ono tu zátěž vydrží, ale nevím, jak nosič:-). Pak to opravdu není tak špatná kombinace toto a pak to ergonomické nosítko (i když to je také psáno od narození, ale…)

Anonym
14.9.2011 v 19:49:12

For Lien: Nevím, co máš za šátek, ale já myslela ten šátek, co už je uvázaný. Ten si sama nevážeš, jen do něj dáváš dítě. Kamarádky, co ho mají, tak ho mají celý vygajdaný, i paní v obchodě říkala, že se dřív vytahá a není do tolika kil, co se uvádí, raději dříve přesedlat do něčeho jiného ;-)J

LienLien
14.9.2011 v 10:10:46

no já v šátku nosila první dítě do dvou let a pak zase druhé a žádného vytahání jsem si nevšimla :-)

Anonym
14.9.2011 v 9:11:01

Já mám pro prcka Manducu. Vydrží déle než šátek, do více kil, navíc ten navázaný šátek se dříve vytahá a stejně musíte přesedlat. Manducu mám už rok a jsem s ní spokojená – teď má malý 14 měsíců. Nevím, jak staré máte dítě, ale nejdříve je nosíte vepředu a když je větší a těžší tak vzadu na zádech. Trošku je ale problém s dáváním na záda, lépe, když někdo pomůže. Janča

PetraOPetraO
13.9.2011 v 21:30:59

Já sama používám šátek-nosím v něm již své 3.tí dítě a uvázat kdekoli, kdykoli a jakkoli pro mě není problém. Ale pamatuji si, že začátky pro mě nebyly jednoduché, musela jsem se vše naučit sama. Dnes jsou různých končinách už pořádány kurzy a na internetu spousta videonávodů…Podle mě je šátek výborný pomocník, ale vhodný spíše pro ty, co nosí často a delší intervaly-ono to chvíli trvá, než se s ním člověk naučí zacházet, chce to trpělivost-když opominu, že je to snad i druh “životního stylu“, který ne všem sedne.

Pro méně řídké používání, či poponášení a pod. bych volila spíše nějaké ergonomické nosítko, např. MANDUCU, ERGO..je jich více-takové nosítko lze použít od narození (většinou má nějakou pomocnou nebo vkládací vložku) a uvádí až do 20ti kil-tzn. do doby, kdy už přestává být potřebné dítě nosit, a mělo by zajistit dostatečně pohodlnou fyziologickou polohu-podobně jak je tomu ve správně uvázaném šátku.

Já si nošení nemohu vynachválit, dává mi obrovskou svobodu a navíc není nic krásnějšího, když se ke mě tulí spokojené dítě.

Marien
9.9.2011 v 16:08:03

Záleží na jak velké dítko to je. U nás se mě malým dětem vyplatil šátek – supr věc, ale jak povyrostli, tak na delší výlety – túrky jsme pořídili krosničku – je o hodně dražší, ale nedám na ni dopustit Malého jsme v tom měli od 1,5 roku a naprosto úžasné – spousta úložného prostoru, malej vidí, může si zdřímnout, je tam stříška propti slunci i pláštěnka. máme duteur kidsII – snad se to tak píše. Koupila jsem ji na inzerát a počítám s tím, že ji ještě 2 roky využijem – nosnost má 22 kg. Postupně jak bude starší, začnem ji odbourávat ať si zvyká chodit delší trasy.

…silné nervy a plno lásky

Bramborka
9.9.2011 v 10:50:01

Souhlasím s Lien. Šátkovali jsme u obou dětí a budeme i u třetího. Je to nesmírně praktické, zvlášť, máte-li uplakánka, či více dětí.

LienLien
9.9.2011 v 10:02:00

podle mě rozhodně vyplatí, já tedy nejsem příznivce rovných dětských zádíček, jako mají v postýlce nebo některá nosítka mají pevnou oporu, proto jsem pořídala šátek, připadá mi ideální, nemusím uvažovat, zda je dobře zkonstruované, prostě ho jen uvážu tak, aby bylo mimčo jakoby visící v klubíčku.

Takže chce to s rozmyslem a dobře vybírat, ono se jich teď vyrojilo docela dost…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist