Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Ne šťastný začátek...Ne šťastný začátek...
JarmuschkaJarmuschka
3.9.2011 v 23:17:37

Ach jo.
Před týdnem byl choť na vodě, měl “karambol“, “dopracoval“ to až do nemocnice…
Ke všemu dnes začala Any blindit, horečkuje.
Nevíme, jestli je to nějaká ta jednodenní viróza, co jich je teď všude kolem mraky (v předchozích dvou týdnech bylo několik případů i ve školce). Nebo jestli ji nesedlo včerejší jídlo (já i Lu jsme v pořádku). Nebo jestli je to psychosomatická reakce na tatínka.
Že jde choť do nemocnice na kontrolu, jsme holkám včera ráno řekli. Že si ho tam zatím nechají, jsem jim řekla radši až po návratu ze školy.

No a já se teď pomalu smiřuji s tím, že budu muset zvládat i činnosti, které měl na starosti choť – tak nějak to máme rozdělené.
Třeba sekání zahrady. K sekačce mě dosud choť nepustil – byla to jeho “hračka“, teď se mi to snaží vysvětlit během pár minut. Návod k sekačce je bůhvíkde.
Chtěla jsem se pochlapit dnes, ale měla jsem službu v práci, pak honem dokoupit pár maličkostí, za chotěm (měl nějaké požadavky), pro holky k babičce – tam jsme se zdržely kvůli Any… Domů jsme dojely až za tmy.

No a začátek školní docházky bude taky zajímavý – moje pracovní doba není kompatibilní s provozem školní družiny. Uvidím, jak moc vstřícní v práci budou – odskočit pro holky a vrátit se s nima.
Choť koncem prázdnin ucítil příležitost se změnou školského zařízení (přestup ze školky do školy) a “vykřikoval“, že nebude vodit a vyzvedávat. No a nebude. Aspoň teda nějakou dobu určitě ne.

Už mě i napadlo, jestli mě to nedonutí přerušit studium – ale pořád doufám, že tak daleko to nezajde.
8O

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2 3
Pomněnka
1.10.2011 v 19:59:58

Teda Jarmuschko, máš toho fakt hodně.
Strašně dlouho jsem tu nic důkladněji nečetla, ale jsem ráda, že “ty tady ještě strašíš“ ;o)
Holky už chodí do školy? To je soda. Tomík má odklad, je v přípravném ročníku, ale i tak mi tím odvelení do ústavů trvá ráno místo 15ti minut pěšky 40 minut autem, případně hodinku MHD.
Ale tak krušný start školního roku jsme neměli.
Držte se!!!

VirenkaVirenka
12.9.2011 v 22:09:19

Jarm, kdyby tu šel dát zvednutý palec, pár bys jich tu měla ;)

Doufám, že už pod toto vlákno nebudeš mít co psát….

JarmuschkaJarmuschka
12.9.2011 v 20:18:19

My máme naštěstí benzinovou – no, 10 minut po začátku sekání benzin došel. Takže i toto jsem si vyzkoušela.
:)

…obavy i radosti až do smrti.

HANINA25
12.9.2011 v 15:29:31

Je fajn číst,že to zvládáš.
No hlavně,že s chotěm to dopadlo relativně dobře a s tou sekačkou máš souhlas.Mě se to taky líbilo,ale jen do tý doby než jsem nasekla kabel od ní :-). Kámošky mužský to vzal sportovně / to ten můj by měl keců / a taky je to něco jinýho sekat jednou za 100let než pravidelně :-).
Tak se drž a piš jak to zvládáš.

bamiskabamiska
12.9.2011 v 13:10:10

jasmu tak jestli jsem to pochopila dobře tak se to hlo v nemocnici k lepšímu? holka to jsem moc ráda kor kdaž jsi napsala jak to mohlo dopadnout, no tak to nervy jak špagáty a k tomu to vše kolem….no na druhou stranu jak píšeš relax za sekačkou tě trochu odreagoval a zabavil aby jsi moc nepřemýšlela, snad se i ta škola trochu srovnává on je to šok v září pokaždé, ale ty to máš horší…

no musela jsem se culit jak jsi psala o sekačce, já totiž říkám jan tak ze srandy, že jak ženská ukáže chlapovi že něco umí je to už na ní aby to dělala…..takhle je to s malováním u nás já to miluju, ale nesnáším to uklízení po něm, chlapa to nějak nebaví extra, takže pokud to jde tak mám malovat já toť představa mého chotě :-d

DRŽ SE

JarmuschkaJarmuschka
12.9.2011 v 8:36:13

No, a možná proto se, Matildo, nerozepisuji víc.

Protože já vím, že to klidně mohlo skončit amputací (ano, až tak), ale dozvím se, že to vlastně nic nebylo…
8O

Nicméně jsem se díky manželovu úrazu dopracovala po čtyřech letech od jejího pořízení k sekačce a posekala jsem celou zahradu. Tak nevím, jestli se teď o tu sekačku nebudeme tak trochu přetahovat – je to úžasná forma relaxace.
Jednak za sebou člověk hned vidí výsledek své práce.
A jen tak mimochodem dělá i něco pro svou fyzickou kondici.
(Ale podotýkám, že nejsme žádní velkoplantážníci… Takže nemusíme sekat celý den. To bych možná mluvila trošku jinak…)

…obavy i radosti až do smrti.

Láďa
8.9.2011 v 20:30:35

Jarmuschko, taky to můžeš vidět tak, že se manželovi nestalo nic vážného, bude za chvíli z nemocnice doma. Jednodenní blinkačka je normální, i když ne zrovna příjemná věc. Máš práci, máš babičku, která vás má ráda. Když manžel nebude doma, naučíš se spoustu věcí, ke kterým by ses jinak nedostala. A když tuto krizovku zvládneš, budeš na sebe hrdá, posílí tě to. A já vím, že to zvládneš. Takže stačí chvíli fungovat na maximum a těšit se na muže, až se ti vrátí, ať si ten návrat z nemocnice užijete. Zasloužíte si to.
Měj se fajn!

http://www.prichystalovi.cz

VirenkaVirenka
7.9.2011 v 6:51:18

No páni, Jarmuschko :( Začátek září jak vyšitej :(:(
Moje “výhoda“ je, že při všem zaměstnání aspoň bydlíme v bytě a nemáme zahradu, kterou bych jinak strašně ráda, ale nestíhám ani ten byt. A doufám, že jestli muž zůstane mimo, že má aspoň hodně zdatnou sestřičku, aby část jeho pracovních potřeb taky nepadla na tvou hlavu.
A družina nekompatibilní s prac. dobou, to je hrůza. U nás je družina lepší než školka, prac. dobu mají celkem o hodinu delší, ráno i odpoledne o půl, takže můj chlap si libuje, že nebude muset v nouzové situaci dobíhat dvě minuty před koncem. Takže přeju přijatelně chápavé kolegy, aby ti umožnili holky obstarat.

Nedá se k tomu už nic moc dodat, hlavně ať je muž bez jakýchkoliv následků, snad bude mít čas pouvažovat i nad svým zajímavým postojem, že školní děti už nejsou tolik jeho povinností… Snad se vrátí v poněkud jiném ladění. Moc na tebe myslím.

Anonym
6.9.2011 v 21:46:46

Držím vám palce ať to zvládnete.Manžel ať je brzy fit, aby vše nebylo jen na tobě.Sekačka není složitá.Já už sekala 2x, když neměl manžel čas.Zmačkneš čudlík co je na pravé straně a zmačkneš tu páku, pak pustíš čudlík a pořád pokud budeš chtít sekat budeš páku držet.Mě dělá problém narvat tam pojistku na zásuvku, aby mě to nevypadávalo.Paťka.

HANINA25
6.9.2011 v 21:39:13

No Vy tam teda řádíte….
Jak Tě znám nemám pochyb,že to zvládneš.To víš,že procházka álejí to nebude,ale vem to pár dní bude stačit,abys sis udělala v tom chaosu nějaký řád a půjde to,uvidíš.
Hlavně,aby mužský se brzo z toho vykřesal a ty žádné stresy.Neuděláš dnes,zítra je taky den.Žádné honění,nervování.To je nejlepší cesta ke zhroucení : bože já ještě musím a neudělala.Jak se budeš nervovat,přejde to na berušky a nic Ti nebude odsejpat od tlapek.Jasný,chápeš?
Tak se drž a dávej vědět.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist