Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Škol(k)a volá!Škol(k)a volá!
nuninka
29.8.2011 v 7:32:12

Zbývají poslední tři dny prázdnin a ve čtvrtek dětem začne nový školní rok. Někdo půjde do školy, někdo do školky.
Máte doma mazáka nebo nováčka?
Napište nám o tom, jak se vaše děti těší do školy/školky.
- Máte už vše připraveno na první školní den?
- Těší se děti do školy/školky?
- Jak u Vás probíhají přípravy na první školní den?
- Na co se děti těší nejvíce? (kamarádi, učitelky, nebo nějaký předmět)
- A čeho se nejvíce bojí?

Každé dítě tento den prožívá jinak. Někdo se těší, někdo se bojí a někomu to je jedno.
A pak jsme tady ještě my – Maminky, které vše prožíváme s dětmi.
Radosti, starosti, bolínka, pláč, první lásky a první zklamání.

Najednou zjistíme, že doma máme místo miminka malého školkáčka, předškoláka nebo školáka už velkého.

- Jak tento den prožíváte VY?
- Čeho se nejvíce bojíte?
- Z čeho máte největší radost?

!!!!!Tato diskuze je součástí projektu „Pojďte si povídat“. Zapojit se do ní můžete ale i mimo tento týden.
Budeme rádi, když k tomuto tématu napíšete alespoň 250 slov a svůj příspěvek pošlete do pátku (02.09. 2011) jako článek – http://www.vasedeti.cz/poslat-novy-clanek/. Bude-li mít hlavu a patu, rády ho zveřejníme na hlavní straně.
Příští týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malou odměnu (viz. článek http://www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/co-kde-a-jak-na-vd/pojdte-si-povidat-v-cervnu-2011).!!!!!

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
lnorilnori
16.2.2012 v 9:48:25

Tak už mám taky jednu negativní zkušenost, ale z dětského koutku v obchodním centru, ne ze školky. Vůbec netuším, co tam probíhalo a umím si představit, jak je tam malá neposlechla, každopádně spadla na zuby a jeden má nakřivo, dáseň je maličko fialová. To bych ještě tak nehrotila, ale ten hlídač mi vůbec nic neřekl.. Toho zubu si všimnout nemusel, ale předpokládám, že při takovým úrazu dítě řve jak tur a on mi prostě nic neřekl..

lnorilnori
15.2.2012 v 10:27:27

Šťouchačka na jídlo?????!! Tak tohle slyšim poprvé a hned je mi z toho nevolno za všechny ty děti dohromady :( To je děs!

LussyLussy
15.2.2012 v 9:42:02

Lien,
tak šťouchačka je taky mazec :-(
Já kdybych jim řekla co mám na srdci, tak by si právě myslím na ní akorát zasedli a nikam by to nevedlo.
My jsme taky smíšený, jen předškoláci jsou zvlášť, takže je tam přes 20 dětí ve věku 3-5,5 některý 6 let. Ty větší někdy pomáhají, ale děti to prostě musí umět samy a až co jim nejde, tak jim pomůžou. Ale u nás je problém to, že ona to dokáže, akorát punčocháče jsou věda, ale prostě jí to trvá. TAkže nakonec jí nasraná učitelka oblíká i to co Lucy umí sama.

LienLien
15.2.2012 v 9:12:38

HOLKY TO JE DĚS, u nás mají zase šťouchačku na jídlo :-(. Údajně se schovává u paní kuchařky a kdo nebude jíst….

Taky už jsem učitelku upozornovala, že si jí nemá všímat, že jí má jídlo nechat na stole a když ho nesní, tak prostě nebude najezená, ale nevím, stejně je slyším, jak jí pobízejí.

Jinak s oblékáním je to to samé, musím jí všechno postupně říkat, když jí nechám, buď si hraje a vůbec si oblečení nevšimne, nebo si vezme tepláky a pak si prohlíží kalhotky a neví kam s nima. Ale u nás to tedy učitelky neřeší, máme školku smíšenou, takže nejspíš pomáhají malým starší děti. Prostě stížnosti na ní nejsou.

Lussy, ten špatný pocit z toho, že si na ní hnusná můžeš částečně zmírnit omluvou a vysvětlením, že ten vztek byl vlastně spíš na paní učitelku, ale protože maminka není dokonalá…….a příště se budu snažit říct to paní učitelce, i když to chce mnohem víc odvahy blablabla, to už musíš vědět ty jak to cítíš.

já mám největší problém s tím, že když už bych byla opravdu nepříjemná a řekla na rovinu, co si o jejich štouchačce myslím, že by pak byly na malou zasednuté, takže taky jen tak po dobrém je zkouším usměrňovat.

lnorilnori
14.2.2012 v 23:35:44

Lussy, to je přesně ono, teď si vem tamto, teď udělej tohle. A to někdy nepotřebujou jen pomalý děti, třeba naše průbojná všude první taky potřebuje navíst přesně ve chvíli, kdy se zakouká a začne si zpívat.

keenspeedkeenspeed
14.2.2012 v 22:09:09

Lussy – takže kdyby měla nějakou velkou alergickou reakci s následky např. na rajčata, tak i kdyby je měla ráda… tak ji je dají, aniž by brali v potaz, že ji můžou zabít? Když to hodně přeženu.

keenspeedkeenspeed
14.2.2012 v 22:07:44

Berdy – jen koukám, moje představy jsou evidentně hodně zkreslený.

U nás zase ředitelka nepřipouští pobyt na zvykačku. Ani 5dní v měsíci, ani chodit třeba týden na 2hodiny, prostě nic.

Ohledně jídla se ptal i jeden tatínek na našich únor.schůzkách nováčků, a prý do jídla nenutí. Ale jak vidím poslední dobou Eliho, když sní misku polívky, hlavní jídlo a ještě misku polívky..tak jeho asi nutit netřeba :-)
Hlavně, aby hlídali, že děti pijou.

LussyLussy
14.2.2012 v 21:58:12

Kdyby jí to mlíko nechutnalo, tak neřeknu. Ale ona ho nemůže proto, že z něj má strašnou zácpu (po vyití hrnečku mlíka týden nekaká), proto tam mají i zprávu od doktorky.
Nejhorší je, že ona má mlíko ráda, takže učitelky nalévají mlíko, pobízejí, a ona ho vypije.

já to dnes učitelce říkala, že je malá celá já, že si pamatuju, jak mě máma tahala z postele v 6.10, já koukala v obýváku na ty hodiny, ještě jsem je neuměla ale dodnes si pamatuju, jak ukazovaly ty ručičky. Naši se mnou nedělali určitě nic, prostě mě pořád honili. Do školy jsem se ale od 1. třídy vypravovala sama a sama chodila na autobus a nikdy mi neujel, tak dlouho jsem asi pomalá nebyla.

Mě pak mrzí, že jsem na ní hnusná a honím jí. Ale ona je opravdu jako ve zpomaleným filmu. Jenže ve školce je všechno šup šup. Ona třeba co tam začla chodit, tak najednou do sebe začla jídlo úplně házet, pak škytala a říhala. Tak jsem jí vysvětlila, že je dobře, že to sní, ale zas tak rychle to jíst nemusí.
Chápu, že když je tam 25 dětí a teď v zimě když jdou ven, že to je hrozný nabalování, že nemůžou pomáhat každýmu, ale já už vím jak na ní, nemůžu jí říct dělej oblíkej se. Ale prostě – teď si vezmi kalhotky, tak a teď tričko, někdy to musím říct 3x, ale udělá to.
Zítra mají karneval a sama se bude muset oblíknout do masky Karkulky, to jsem na to zvědavá.

A co mi tam hodně vadí je Pekelná kniha hříchů. Mají tam obrovskou černou bichly a učitelka děti straší, že je tam zapíše a pak si pro ně přijde čert a odnese je do pekla. Ona se nikdy nebála a teď pořád vyhlíží čerty a je úplně vyplašená :-(

lnorilnori
14.2.2012 v 20:33:21

Naše nastupovala do školky ve třech letech a měsíci zcela bez plín, ale doma jsem jí to vždycky připomínala, když už nebyla dlouho, sama si vzpomněla tak půl na půl a ve školce pak nevěděla, jak si má říct. Učitelka si nejdřív myslela, že má ještě problém, ale řekla mi to lidsky, na to si nemůžu stěžovat. Pak se malá nejspíš ze stresu počůrala i v noci, tak jsem učitelku poprosila, aby se neptala, protože na to malá říkala, že nechce, ale aby ji spíš pobídla.. a od tý doby je to zase dobrý. Dohromady to trvalo asi týden.

A s jídlem to máme tak, že jsou smíšený třídy masojedů a vegetariánů, akorát sedí rozdělení podle stolů a malá už mi jednou říkala, že maso nechtěla, že říkala učitelce, ať jí ho sundá, tak jí ho z toho knedlíku sundala. To se několik týdnů probíral pravěk a děti měly jíst mamuta, takže mě napadá, že učitelky chtěly dopřát všem, i když mohly (a v to doufám!) jen zapomenout. Neřešila jsem to s nima, chodím si pro malou v poledne, tak jí do talíře vidím – a často i závidím :D

berdy
14.2.2012 v 19:41:04

Ken to jsem si myslela taky.U nás nutí všechno.Učitelky řeknou nesníte polévku tak nedostanete další.A hotovo.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist