Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Antikoncepce?!Antikoncepce?!
MANKAš
24.8.2011 v 10:32:36

Holky, já vím, že to tady snad bylo probíráno několikrát, ale když jsem našla tenhle článek, tak se opět zamýšlím nad braním hormonální antikoncepce…možná je to pro mnohé intimní téma, ale budu ráda za vaše zkušenosti. Mám křečovou žílu, chtěla jsem si ji nechat odstranit, ale zrovna minulý týden, jsem potkala spolužačku, která si ji nechala odstranit, nikdo jí ovšem neřekl, že správně by neměla před tím brát antikoncepci, trombozu dostala do týdne, bylo to prý v květnu a léčí se z ní doteď… http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/26468-pribeh-kvuli-antikoncepci-jsem-skoncila-na-kapackach díky

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2 3
Anonym
17.7.2013 v 21:27:32

No tak nevím. Já si připadám opravdu nějaká podivně převrácená. :D Když si vzpomenu na to, jak jsem od patnácti brala non-stop antikoncepci jen s dvouletou pauzou až do 24 let, tak mi přijde, že mi hodně, ale hodně ubrala od menstruačních bolestí, které jsem měla skutečně velmi silné. Od doby, co jsem brala antikoncepci, tak ani ťuk. Pak jsem vysadila a myslela si, že bude trvat nejméně čtvrt roku, než se mi tělo očistí a já otěhotním. A bum ho prásk ho byla jsem těhotná hned první měsíc. Po odstavení malé se mi zbláznila menstruace, kdy jsem krvácela třeba 14 dní, týden nic, 2 dny krvácení, 14 dní nic a pak zase 14 velmi slabé špinění. Gynekolog mi napsal hormonální léčbu a ta to dala do pořádku. Zbytek dotáhla znovu antikoncepce. Pak jsem vysadila a nějakou dobu byla bez ochrany. Rozhodli jsme se totiž, že chceme druhé miminko. A náhle z ničeho nic 2 rok a ani ťuk. Nejdřív jsme to jenom zkoušeli, pak jsem si dokonce měřila teplotu, používala ovulační testy, vedla si tabulku a graf, nepomáhalo naprosto ale dokonale nic. Zkoušela jsem zhubnou, ztloustnout, přestat na to myslet a pak jsem to vzdala. Dokonce jsem se dostala do fáze, kdy jsem druhé dítě ani nechtěla a ani tak to prostě nešlo a ne a ne. Až před časem najednou vynechání a otěhotnění klasicky v naprosto a dokonale neočekávanou dobu. :D Vlastně jsem tomu ani nevěřila do doby, než mi gynekolog potvrdil, ze tam to embryo opravdu je. :D

Takže já myslím, že mi antikoncepce jenom pomohla. Když jsem ji naopak nebrala, tak jsem otěhotnět nemohla, těsně po jejím vysazení jsem byla těhotná okamžitě, od menstruačních bolestí mi pomohla, upravit menstruaci po odstavení od kojení mi taky pomohla a hlava mně naopak nebolela v době, kdy jsem antikoncepci brala. :D

Zajímavé.

čtenářka

nellie
17.7.2013 v 18:53:22

Antikoncepce má svá velká pro, ale také velká proti. Já osobně jsem podobného názoru jako Lussy. Neměla jsem tedy žádné problémy, spíše jsem ji brala jen proto abych neotěhotněla. Pak když jsem jí vysadila, tak se mi všechno rozhodilo, ale teď je to upravené. Důležitým faktem je přesně to libido, mám taky zkušenost, že když jsem brala HA, tak jsem neměla tolik potřebu, jako teď, když jí neberu. Tělo to má tak zařízené a má to takto fungovat.

Četla jsem spousty článků a mám svůj pohled a je to na každé ženě, jak se rozhodne. Ale jde také udělat antikoncepci pro muže, tak co?

Hodně mě dostal článek jedné doktorky, výtažek jsem našla tady http://www.pojistenideti.eu/index.php/diskuze/rodina/item/110-antikoncepce?

Tak si udělejte jasno, je to na Vás. ;)

LussyLussy
15.7.2013 v 12:00:13

Koukám,že můj poslední příspěvek je 2 roky starý, rozhodovala jsem co dál, když nechci HA.

Takže tenkrát jsem to platíčko dobrala, pro nové si nešla, půl roku jsem měla “divokou“ menstruaci, kdy jsme měla opravdu extrémní krvácení třeba 14 dní, neměla vůbec žádnou pravidelnost atd.

A jaký vidím rozdíl mezi tím jak mi bylopři HA a teď?
Takže jsem zhubla, značně, až extrémně mi vzrostlo libido, měsíčky se samy srovnaly a mám je slabé a pravidelné jako při HA, po letech a letech neuvěřitelného trápení s kvasinkovými infekcemi mám po problémech, mám snesitelný PMS -při HA jsem měla před menstruací pravidelně šílenou migrénu, byla jsem uzlíček nervů, jen bouchnout.

Takže já bych byla padlá na hlavu, kdybych se vrátila k HA.

A jak jsme vyřešili ochranu? S přestávkami jsme brala HA asi 14 let. Přijde mi to jako dost velká dávka hormonů, takže teď je na řadě manžel – používáme kondom.

slepenina
15.7.2013 v 10:29:26

Nerada do toho zasahuji, spíš už ji nepotřebuji. Dcera brala antikoncepcí nevím asi od 17 a normálně tedy v 29 otěhotněla a pak si nechala píchat injekce, byla hodně spokojená a nyní by chtěla další a je to rok co si už nenechala píchnout a nějak nemá měsíčky a ne snad nemůže otěhotnět, prý by to mělo jít jen neví co dál, lékař ji dal už vše možné a bude muset jet asi do fakultky, aby ji řádně vyšetřili.

JanaKJanaK
15.7.2013 v 7:49:58

Čtenářko zbytečné to opravdu není, jeden takový miniomyl zdravotnictví mám doma a i když nás to špatné jenom lízlo, opravdu není o co stát.
A ke zdravotnictví se raději vyjadřovat nebudu, kromě několika oborů je podle mne nastaveno tak, aby ze zdravých jedinců vytvářelo choré, a tím pádem utrácející jedince. Řítíme se do pořádného průšvihu – většina zdánlivě prospěšných preparátů má takové vedlejší účinky, že převažují nad pozitivy, mnohé z nich dnes přestávají účinkovat – jsem moc zvědavá, jak za pár let s některými chorobami budeme bojovat…

Anonym
15.7.2013 v 7:27:59

Pane bože, to už i proti antikoncepci tu brojíte? Ne jen proti očkování, co zachránilo miliony životů? Antikoncepce zabránila milionům nechtěných otěhotnění a spoustě řezničiny při interupcích. Hormonální antikoncepce je vynález století, který dává ženám daleko větší svobodu. Probůh, co se tady příště dozvím? Například to, že se nemá nikdy operovat, protože to tak příroda chce? Nebo to, že kdo nerodí doma mimo porodnici, tak není žena?

Ženské, zkuste se nad sebou trochu zamyslet. Lékařství takový strašný strašák. Pak se tu naprosto zbytečně děsí prvorodičky, které se děsí toho, že nedokojí do dvou let věku dítěte, nebo jim někdo něco píchne a budu mít okamžitě mrzáka do konce života, míří do porodnic vystresované z toho, že někdo prostě selhat musí. Je to přeci naprosto zbytečné.

čtenářka

zbynula
9.7.2013 v 21:04:45

Neberu nic, HA nemůžu mít, tělísko do mě Dr. nedostal, prý mám nějakou abnormální dělohu. Prý by se toho mohla zkusit v narkóze, ale do toho se mi rozhodně nechtělo a nechce…. HA mi nezakázal vyloženě doktor, ale je mi po tom tak zle – neustálé migrény- že bych to nebrala už ani za nic. Navíc mám křečové žíly. Brala jsem 3 roky zamlada, pak jsem to zkusila po synovi, řekla si po 4 měsících, že už nikdy více. Chtěla jsem tělísko, to do mě nedostal, než jsem se rozkoukala, čekala jsem dceru, za což jsem moc šťastná, že ji mám.

LienLien
8.7.2013 v 19:20:42

http://www.vitalia.cz/clanky/k-cemu-hormonalni-antikoncepce/

babofka
1.10.2011 v 9:21:53

velmi zajímavé… doporučuji přečíst…

http://www.celostnimedicina.cz/antikoncepce-pro-mladistve-je-zverstvo-tvrdi-gynekolozka.htm

babofka
26.8.2011 v 19:25:09

Lien, v podstatě ano, Mirena je hormonální systém, tedy mechanická antikoncepce (tělísko) + hormon (gestagen). Liší se od “běžných tabletek“ tím hormonem, obvykle mívají tabletky, kterým říkáme HA různě velké poměry hormonů estrogen+progesteron. Hormon v tělísku je “podobný“ antikoncepci, kterou mohou užívat například kojící maminky, Cerazette, apod.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist